www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY:
   - nauczyciele
   - pedagog, logopeda

  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  UBEZPIECZENIE
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
 
   

  Movie1

1|ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO| Dodała: Bożena i Ela

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

8:00 - Msza Św. w kościele p.w. Chrystusa Króla

9:00 - spotkania uczniów klas 1-6 i oddziałów przedszkolnych
z wychowawcami

10:00 - uroczysta akademia z udziałem uczniów klas 4

ZAPRASZAMY!!!

Poniedziałek 25 sierpnia 2014

 

131|WAKACJE!!!| Dodała: Bożena i Ela

WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZKOŁY I UCZNIOM ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ POGODY I UDANEGO WYPOCZYNKU NA WAKACJACH.

Drodzy uczniowie! Niezależnie od tego, gdzie spędzicie wakacje, pamiętajcie o tym, że wypoczywać  powinniście  rozważnie
i bezpiecznie.
* Opalamy się z umiarem, osłaniając głowę.
* Do wody wchodzimy stopniowo, ochlapując się - unikniemy  szoku termicznego.
* Nigdy nie skaczemy "na główkę" do nieznanej wody.
* Korzystając z Internetu, nie podajemy żadnych informacji o sobie nieznajomym.
* Nie nadużywamy anonimowości w sieci - nie obrażamy nikogo, nie używamy
   wulgaryzmów.
* Wypoczywamy jak najwięcej na świeżym powietrzu.

Więcej informacji na temat bezpiecznego odpoczynku na wakacjach znajdziecie, klikając w link BEZPIECZNE WAKACJE

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!!!

Niedziela 22 czerwca 2014

 

130 | Zakończenie roku szkolnego| Dodała: Bożena i Ela

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/14. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły, odśpiewaniem hymnów państwowego i szkolnego. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru nowemu pocztowi, złożonemu z uczniów klas piątych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Później głos zabrał dyrektor szkoły, p. K. Zając, który - po powitaniu rodziców, uczniów i nauczycieli - przypomniał tegoroczne największe osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Pogratulował też wyróżniającym się uczniom i ich rodzicom oraz podziękował całej społeczności uczniowskiej i nauczycielom za całoroczną pracę.

Dyrektor szkoły, przy pomocy jednego z rodziców p. K. Fila oraz wychowawców klas 6 wręczył dyplomy i nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom oraz laureatom rozmaitych konkursów. Wśród nagrodzonych należy szczególnie wyróżnić Jakuba Starościaka, tegorocznego Prymusa SP4. Listami gratulacyjnymi od dyrektora szkoły nagrodzono też rodziców tych absolwentów, którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie przynajmniej 5,0 i wzorowe zachowanie. Rodzice, którzy najbardziej aktywnie włączali się w życie szkoły otrzymali dyplomy i tytuły "Przyjaciel Szkoły".
Po skończonej części oficjalnej, uczniowie klas szóstych przedstawili część artystyczną, a w niej podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie. Mogliśmy też zobaczyć pięknie odtańczony polonez i prezentację zdjęć z ważnych dla absolwentów wydarzeń. Usłyszeliśmy też piosenki oraz utwory muzyczne wykonane na skrzypcach, gitarze, fortepianie i akordeonie.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał ks. proboszcz A. Szkoła, który dołączył się do podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły za mijający rok pracy i życzył wszystkim udanych wakacji.

 Piątek 27 czerwca 2014

 

129 | Pokaz Talentów Muzycznych| Dodała: Bożena i Ela

Dnia 13 czerwca w naszej szkole w ramach programu „Szkoła Współpracy” zorganizowany został POKAZ TALENTÓW MUZYCZNYCH, który był bardzo ciekawym doświadczeniem, oraz wspaniałą zabawą dla uczniów naszej szkoły. Wielu z nich miało okazję do zaprezentowania swoich umiejętności kolegom i koleżankom a także rodzicom. Emocji było co niemiara, a stremowani artyści podtrzymywani byli na duchu przez szkolną publiczność. Wszyscy występujący z rąk p. dyr. K. Zająca otrzymali pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!
Za organizację i przebieg imprezy odpowiadali nauczyciele: p. Ewa Zając, p. Sylwia Wolwowicz oraz p. Bożena Skrzypska.

 Piątek 27 czerwca 2014

 

128 | Spotkanie z pielęgniarką| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 12 czerwca uczniów ze świetlicy odwiedziła szkolna pielęgniarka p. Despina Adamska, która udzieliła wszystkim cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Pogadanka p. pielęgniarki dotyczyła też sytuacji niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu lub życiu, kiedy to należy korzystać z telefonów alarmowych.
Za wszystkie rady serdecznie dziękujemy.

Spotkanie przygotowała p. Kazimiera Tarnawska – Rogoz i p. Bożena Skrzypska – Obławska.

 Piątek 27 czerwca 2014

 

127 | Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 4 czerwca b.r. grupa uczniów z klas 4-6 wzięła udział
w konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej organizowanym  w  naszej  szkole przez panie: O. Gruber, M. Pietrow oraz M. Suszko. Każdy uczestnik zaprezentował jeden wybrany przez siebie wiersz w języku angielskim. Podczas konkursu oceniane był między innymi stopień przygotowania tekstu, jego trudność, poprawność wymowy oraz ogólna prezentacja ucznia. I miejsce zajęła uczennica klasy 5c Oliwia Łuczka, II i III miejsce uczniowie klasy 6a Jakub Staruchowicz i Wiktor Borowski. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 4b Natalia Gunia.

GRATULUJEMY!!!

 Piątek 27 czerwca 2014

 

126|Giełda podręczników| Dodała: Bożena i Ela

 

UWAGA

GIEŁDA UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE
24 CZERWCA (WTOREK) W GODZ. 14.30 - 16.30

ZAPRASZAMY!!!

Czwartek 19 czerwca 2014

 

125|Zajęcia otwarte dla przedszkolaków| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 17 czerwca p. Mariola Kuczer-Burnatowska przeprowadziła w klasie 3c zajęcia otwarte dla dzieci z oddziału przedszkolnego (gr. 9) Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku. Zajęcia dotyczyły tematyki wakacyjnej, planów podróży i rad nt. bezpiecznego, atrakcyjnego wypoczynku. Lekcja inspirowana była wierszem Z. Beszczyńskiej ,,Żeby już przyszło lato”.
W zajęciach aktywnie uczestniczyli nie tylko uczniowie klasy 3c, lecz również dzieci z oddziału przedszkolnego, dla których nauczycielka przygotowała zagadki, układanki literowe, kolorowe plansze z porami roku. Przedszkolaki wzięły także udział w zabawie ruchowej pt. ,,Wszyscy, którzy………”. Prowadząca starała się stworzyć miły  i  serdeczny  nastrój  podczas  zajęć  tak,  aby  zaproszeni  goście  czuli  się  dobrze i bezpiecznie w szkolnych murach. Na pożegnanie starsi koledzy wręczyli przedszkolakom przygotowane przez siebie niespodzianki. Były to: kolorowe czapeczki wykonane z papieru, zakładki oraz znaczki samoprzylepne, które ofiarowała nauczycielka.

Niedziela 22 czerwca 2014

 

124 | „W krainie sportu, zdrowia i zabawy”| Dodała: Bożena i Ela

W naszej szkole dzień 17 czerwca należał do przedszkolaków. Goście – dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły uczestniczyły w turnieju sportowym „W krainie sportu, zdrowia i zabawy”. Pogoda dopisała więc zawody odbyły się na „Orliku”. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani wicedyrektor Maria Korżyk. Swoje słowa skierowała przede wszystkim do naszych gości – przyszłych pierwszoklasistów, którzy przybyli poznać swoją nową szkołę. Pani dyrektor życząc uczestnikom miłej i bezpiecznej rywalizacji sportowej uroczyście rozpoczęła turniej.

Przedszkolaki startowały w konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, zamiana piłek, budowanie wieży oraz skoki na piłce. Panowała fantastyczna atmosfera i sportowy duch walki z akcentami fair play. Dzieci mocno wspierane przez swoje panie wychowawczynie wspaniale rywalizowały i dopingowały się wzajemnie. W rozgrywkach uczestniczyło 8 drużyn: gr.3, gr.4, gr.5, gr.9, gr.10 (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 2) oraz 0a, 0b, 0c (oddziały przedszkolne naszej szkoły). W zawodach wystartowało łącznie 163 dzieci. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek dla grupy. Rozgrywki sportowe przeprowadziły panie: Sylwia Wolwowicz i Aleksandra Czech.

Po zakończeniu zmagań sportowych przedszkolaki z gr.9 i gr.10 udały się jeszcze z wizytą do kl.3b i kl.3c na lekcje otwarte, poprowadzone przez panie: Krystynę Stec-Lenart i Mariolę Kuczer-Burnatowską.

 Czwartek 19 czerwca 2014

 

123|KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku informuje, że - zgodnie z kalendarzem roku szk. 2013/14 - dzień 20 czerwca b.r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu czynna będzie świetlica. Stołówka szkolna nie będzie wydawać posiłków.

 Poniedziałek, 16 czerwca 2014

 

122 | Wycieczka do Sali Misyjnej| Dodała: Bożena i Ela

W ubiegły piątek 13 czerwca, w ramach zajęć  kółka misyjnego,  dzieci z naszej szkoły pod opieką pani Teresy Pluskwy  wzięły udział w  wycieczce do Sali Misyjnej, która znajduje się w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Sanoku. Funkcję przewodnika pełnił ksiądz prałat Feliks Kwaśny, który z entuzjazmem wprowadził zwiedzających  w misyjny klimat.  Dzieci mogły obejrzeć  bardzo ciekawe eksponaty, między innymi przedmioty kultu religijnego, maski, rzeźby, szaty liturgiczne, fotografie a także motyle. Osobną część zajmowała kolekcja szopek bożonarodzeniowych z całego świata. Ksiądz prałat dzielił się również osobistymi wspomnieniami z wyjazdu do Maroka.

 Poniedziałek 16 czerwca 2014

 

121 | DZIEŃ KOLORU FIOLETOWEGO| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 12 czerwca po naszej szkole unosiła się magia fioletowej barwy.
A oto kilka ciekawostek o kolorze fioletowym należącym do grupy barw zimnych. Symbolizuje zainteresowanie sferą duchową. Jest kolorem wolności i przestrzeni, oznacza przyjaźń i spontaniczność. Dla zdrowia ma działanie znieczulające, łagodzi zmęczenie, stres, leczy bezsenność, dlatego zalecany jest osobom zajmującym się pracą umysłową i twórczą. Fioletowy dodaje powagi dlatego też proponowany jest osobom młodym.
W naszej szkole do „kolorowej” zabawy włączyli się mali, młodzi i trochę starsi, czyli całe grono pedagogiczne wraz z dyrektorem p. Krzysztofem Zającem, rodzice i uczniowie. Dziatwa szkolna, jak zwykle, wykazała się ciekawymi pomysłami w prezentowaniu koloru fioletowego.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały stroje w wybranym kolorze. Rodzice dzieci z klasy 0b przygotowali swoim pociechom fioletowe maski przedstawiające motylki, pieski, kurczaczki, zaś rodzice dzieci z klasy 0c - maski w kształcie śliwek.
Fioletowy kolor przyniósł zwycięstwo klasie 1a (wśród klas 1-3). Uczniom tej klasy rodzice przygotowali papierowe czapeczki w kształcie śliwek, baloniki na brzuchu w kształcie winogron lub śliwek, a pani wychowawczyni korale wykonane ze sztucznych śliwek. II miejsce zajęła klasa 1b, zaś III miejsce - klasa 3c.
Wśród klas 4 – 6 na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 4b, którzy - oprócz stroju w kolorze fioletowym - na policzkach namalowali sobie takież serduszka. Duże nasycenie ubioru fioletem komisja samorządu uczniowskiego odnotowała także w klasach: 5d i 4c.
W tym roku szkolnym był to już ostatni ,,kolorowy czwartek”. Zespół „Szkoła Współpracy” dziękuje uczniom i ich rodzicom za udział w „kolorowej” zabawie i gratuluje zwycięzcom. Zachęca też do kontynuacji zabawy z kolorami w następnym roku szkolnym, życząc udanych wakacji pełnych słońca i przygód.

 Poniedziałek 16 czerwca 2014

 

120 | Święto Rodziny| Dodała: Bożena i Ela

KOCHAM CIĘ MAMO I TATO! Pod takim hasłem dnia 12 czerwca w świetlicy odbyło się wielkie Święto Rodziny. Na uroczystość przybyli liczni goście: mamusie, tatusiowie oraz rodzeństwo. Uczęszczające do świetlicy dzieci z klas 1a i 1 b, wesoło, z przymrużeniem oka zaprezentowały program artystyczny, wypełniony wierszami o swoich rodzinach. Uczniowie mogli zaprezentować swoje - czasem ukryte - talenty wokalne, taneczne, recytatorskie. Dzieci wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie ramki ze zdjęciami swoich rodzin. Na koniec uroczystości odbył się poczęstunek, a rodzice obdarowali swoje pociechy słodkim upominkiem. Wszyscy dobrze się bawili dzięki miłej rodzinnej atmosferze. Uroczystość ta przyczyniła się do pogłębienia więzi emocjonalnej między członkami rodzin.

Święto Rodziny przygotowała wychowawczyni grupy I – p. Magdalena Wojtowicz.

 Poniedziałek 16 czerwca 2014

 

119 | Osiągnięcia w konkursie SUPERMATEMATYK| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 6 czerwca b.r. uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły brali udział w zawodach matematycznych o tytuł Małego Supermatematyka, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku. Naszą szkolę reprezentowali: Kacper Miklicz i Miłosz Wiśniowski z klasy 1 a, Patrycja Kątska i Michał Inglot, z klasy 2 d, Bartosz Steliga z klasy 3 c i Filip Kądziołka z klasy 3b.
Zawody podzielone zostały na dwa etapy: konkurs indywidualny i drużynowy. W zmaganiach drużynowych nasi uczniowie zdobyli II miejsce i otrzymali pamiątkowy puchar i upominki. W konkursie indywidualnym Bartosz Steliga zdobył tytuł Małego Supermatematyka, a Kacper Miklicz zajął III miejsce.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 Piątek 12 czerwca 2014

 

118 | Mateusz Miklicz - dwukrotny laureat z języka polskiego i historii | Dodała: Bożena i Ela

12.05.2014r. w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Wielokrotni laureaci i zwycięzcy konkursów organizowanych w tym roku szkolnym otrzymali nagrody i listy gratulacyjne.
Wśród wyróżnionych znalazł się również uczeń naszej szkoły, Mateusz Miklicz z klasy 5a, dwukrotny laureat z języka polskiego i historii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Piątek 12 czerwca 2014

 

117 | "Kolorowy dzień" - pomarańczowy | Dodała: Bożena i Ela

5 czerwca był w naszej szkole dniem koloru pomarańczowego. Kolor ten należy do kolorów ciepłych i jest jednym z najradośniejszych. I dlatego wprowadził wszystkich biorących udział w zabawie w wesoły nastrój. To za jego sprawą było kolorowo, ale też smacznie i zdrowo.
Kolor pomarańczowy stał się inspiracją dla uczniów i ich rodziców z klas młodszych, którzy promowali zdrowy sposób odżywiania i zachęcali do systematycznego spożywania owoców i warzyw. Zdrowa i smaczna marchewka oraz soczysta pomarańcza były wzorcem do przygotowania strojów, haseł reklamowych i układów tanecznych. W przebraniu marchewki wystąpiły dzieci z klasy 1b, którym rodzice przygotowali stroje i koszyk pełen marchewek. Pierwszoklasiści częstowali nimi swoich starszych kolegów z samorządu uczniowskiego i rówieśników. Dodatkiem do stroju był też transparent zachęcający do spożywania tego smacznego warzywa.
Z kolei pomarańcze posłużyły klasie 3c i 3a jako rekwizyty do strojów. Uczniowie klas 3a i 5d zaprezentowali oprócz pomarańczowego ubioru układy taneczne pt. ,,Pomarańczki” i ,,Zumba”. Natomiast w klasach 4a i 5a widoczne było duże nasycenie ubiorów obowiązującym kolorem. Ciekawym strojem mogły pochwalić się uczennice z klas: 0b i 2a Lena i Emilia Rudzińskie, które były przebrane za Indianki.
A oto wyniki zabawy w POMARAŃCZOWY KOLOROWY DZIEŃ:
I miejsce - klasa 1b
II miejsce – klasa 2a
III miejsce – klasa 1a
Wszystkim gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów w zabawie z kolorem fioletowym, która odbędzie się 12czerwca.

Sobota 6 czerwca 2014

 

116 | Wycieczka klasy 5a w Tarnowskie Góry i  do Krakowa | Dodała: Bożena i Ela

W dniach 29–30.05.2014r. klasa 5a była na wycieczce w Tarnowskich Górach i Krakowie.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali dwa zabytkowe obiekty w Tarnowskich Górach. Była to zabytkowa Kopalnia Srebra z niesamowitym labiryntem podziemnych korytarzy pozostałych po tarnogórskich kopalniach, oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga o długości 600m, którą zwiedza się w metalowych łodziach.
Drugiego dnia w Krakowie zwiedzaliśmy Zamek Królewski, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, czyli najatrakcyjniejsze miejsca Krakowa.
Wycieczka udała się wspaniale, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Środa 4 czerwca 2014

 

115|KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W SANOKU INFORMUJE:

SPOTKANIE Z RODZICAMI

PRZYSZŁOROCZNYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

I ODDZIAŁÓW ZEROWYCH
ODBĘDZIE SIĘ:
24 CZERWCA (WTOREK)

GODZ. 16.30 - ZERÓWKA     GODZ. 17.OO KLASA PIERWSZA

 Środa 4 czerwca 2014

 

114 |"Szkoła Współpracy" - warsztaty w Rzeszowie | Dodała: Bożena i Ela

29 maja w Rzeszowie odbyły się 2. zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Szkoła Współpracy”, w których uczestniczyli nauczyciele: dyrektor p. Krzysztof Zając i p. Sylwia Wolwowicz, rodzice: p. Agnieszka Pietrzycka i p. Krzysztof Fil oraz uczniowie: Aleksandra Rodzoń i Jakub Starościak. Zajęcia rozpoczęły się przedstawieniem sprawozdania z realizacji podjętych działań: konkursów: „Mój pupil w obiektywie” i „Szkoła moich marzeń” – plakat wykonany techniką dowolną zarówno przez uczniów jak i nauczycieli a także przedsięwzięcia „Kolorowy Dzień”.

Kolejny etap projektu „Szkoła Współpracy” to planowanie działań naszej szkoły na kolejne lata, czyli na rok szkolny 2014/15 i 2015/2016. Przed zatwierdzeniem ostatecznej zawartości, wstępny szkic programu zostanie przedstawiony do konsultacji. Zachęcamy do zapoznania się z treścią programu oraz do przedstawiania swoich opinii.

 Środa 4 czerwca 2014

 

113| OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w czerwcu wynosi 68 (17 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą przez kierownika świetlicy codziennie
do 13 czerwca b.r.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. dnia każdego miesiąca.
W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Telefon do szkoły: 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 Wtorek 3 czerwca 2014

 

112 | Wycieczka w Bieszczady | Dodała: Bożena i Ela

30 maja uczniowie klasy 4a byli na wycieczce w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Mimo złej pogody wyprawa była udana. Dzieci odbyły rejs po Jeziorze Solińskim a następnie udały się do Komańczy, gdzie miały okazję zobaczyć tradycyjne stroje łemkowskie.
Następnie było pieczenie kiełbasy na grillu w schronisku i zwiedzanie izby pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na koniec uczniowie poznali historię leśnej kapliczki. Opiekę nad klasą w czasie wycieczki sprawowali: p. Krystyna Dżoń, p. Joanna Jaworska i ks. Piotr Pernal.

 Wtorek 3 czerwca 2014

 

111|Konkurs „Mistrz Informatyki SP4”| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 29 maja odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Informatyki SP4 - 2014. Konkurs składał się z dwóch etapów:

- komputerowego testu wiadomości dotyczących budowy komputera, obsługi systemu operacyjnego Windows, Internetu oraz pakietu MS Office

- części praktycznej wykonywanej przy komputerze, obejmującej zadania z zakresu obsługi edytora tekstowego Word, edytora graficznego Paint oraz arkusza kalkulacyjnego Excel.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas 6. Do finału zakwalifikowało się ośmioro z nich. Wśród nich była tylko jedna dziewczynka - Barbara Kobak z kl. 6d i to ona zdobyła 1. miejsce i tytuł „MISTRZ INFORMATYKI SP4 - 2014”.   Tuż   za   zwyciężczynią,  ustępując  jej  zaledwie      1 punktem, uplasował się Dawid Poławski z kl. 6a, a 3. miejsce zdobył Jakub Starościak z kl. 6b.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU INFORMATYCZNYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁOŚCI.

Sobota 31 maja 2014

 

110a|Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych| Dodała: Bożena i Ela

Dnia 14 maja b.r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych. Do udziału zgłosiła się grupa uczniów z klas 4-6. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test składający się zarówno z zadań zamkniętych jak i otwartych. Pytania testu sprawdzały wiedzę ogólną i szczegółową uczniów z zakresu znajomości kultury krajów obszaru języka angielskiego. Spośród uczestników wyłoniono osoby o najwyższych notach. I miejsce zajął uczeń klasy 5b – Jan Rogalski a II i III miejsca uczniowie klasy 6d – Jan Fedak i Paulina Kuczma.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: M. Suszko, O. Gruber i M. Pietrow.

Sobota 31 maja 2014

 

110|EKOTEST| Dodała: Bożena i Ela

Uczniowie  klas 5-6  naszej  szkoły wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie.

Konkurs został przeprowadzony 16 kwietnia b.r. przez panie Aleksandrę Czech i Lidię Indyk. Szkołę reprezentowało 34 uczniów.  Organizator konkursu przekazał w maju wyniki konkursu. Oto one:
I miejsce w szkole (8 miejsce w Polsce) – Julia Pierz z kl.5a
II miejsce w szkole (11 miejsce w Polsce) – Jan Rogalski z kl.5b
III miejsce w szkole (15 m. w Polsce) – Grażyna Bareła z kl.5b i Jakub Pałys z kL.5d
IV miejsce w szkole (17 miejsce w Polsce) – Anna Mączałowska z kl.5d
V miejsce w szkole (18 m. w Polsce) – Anita Carbone z kl.5d i Maja Chudzik z kl.5a
Julia i Jasiek otrzymali od Organizatora dyplomy wyróżnienia, a pozostali uczniowie – dyplomy uczestnictwa.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Piątek 30 maja 2014

 

109 | Warsztaty fotograficzne| Dodała: Bożena i Ela

22. maja kilkunastu uczniów z klas 4a, 6b i 6c uczestniczyło w warsztatach fotograficznych organizowanych przez MDK.
Młodzi fotograficy poznali niektóre tajniki sztuki fotografowania. W trakcie warsztatów uczniowie nauczyli się m. in. zasady poprawnego kadrowania. Wykonali fotoreportaż z pokazów udzielania pierwszej pomocy. Efektem ich pracy są też udane próby fotografii studyjnej. Swoje zdjęcia do strony internetowej udostępnili Gabrysia Kadubiec i Norbert Pilawski z klasy 4a oraz Wiktor Wasylik z 6c. Opiekę nad grupą sprawowała Krystyna Dżoń.

 Czwartek 29 maja 2014

 

108 |"Kolorowy dzień" - żółty| Dodała: Bożena i Ela

W naszej szkole w dniu 22 maja zagościło lato, a to nie tylko za sprawą pięknej pogody, która obdarzyła nas ciepłem promieni słońca, lecz także żółtego koloru. Ten kolor kojarzy się nam z plażą, słońcem, łąką, motylami, latem i oczywiście z wakacjami, na które tak bardzo czekamy. Powiew nadchodzącego lata czuć było w tym dniu w naszej szkole. Cała dziatwa szkolna wraz z panem dyr. Krzysztofem Zającem i nauczycielami była przebrana w stroje koloru żółtego. Uczniowie znów zaskoczyli różnymi pomysłami. Oprócz żółtych rekwizytów przygotowali piosenki, skecze, układy taneczne związane z wybranym kolorem.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego ponownie dokonali sprawdzenia i oceny przygotowanych strojów i dodatków. Okazało się, że po raz kolejny zwycięstwo odniosła klasa 1a. W tej klasie do zabawy włączyli się również rodzice, którzy przygotowali stroje „Pluszowej Mai i Gucia”. Wykorzystali żółte worki foliowe, które pomalowali w czarne paski, a na głowę każdemu dziecku włożyli żółte papierowe czułki. Drugie miejsce zajęła klasa 3a, a trzecie klasa 3c.
Wśród klas starszych na wyróżnienie zasłużyła klasa Va. Wszyscy uczniowie tej klasy byli ubrani na żółto, a na głowy założyli żółte kapelusze.
Wyróżnienie należało się również najmłodszym - uczniom klasy Oc, którym także w przygotowaniu stroju pomogli rodzice i wychowawczyni. Żółty strój dopełniały dodatki: żółte motylki i kokardki.
Gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów w czwartek 29 maja, kiedy to w szkole królować będzie kolor biały.

Wtorek 27 maja 2014

 

107 |Konkurs „O PIÓRO BURMISTRZA”| Dodała: Bożena i Ela

Początkiem maja odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O PIÓRO BURMISTRZA, organizowanego przez naszą szkołę. Uczestnikami jego byli uczniowie klas trzecich sanockich szkół podstawowych.               W tegorocznej edycji z dyktandem zmagało się 30 uczniów ze szkół: SP1, SP2, SP3, SP4 i SP6.

Komisja oceniająca w składzie: Małgorzata Kielar (doradca metodyczny CDN), Agata Nastała i Krystyna Stec-Lenart, wyłoniła dwie prace o takim samym poziomie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. W związku z tym I miejsce i nagrodę główną otrzymało  dwóch  uczniów:  Zofia  Frączek  z SP1 i  Nikodem Massey z SP3 .
Równorzędne II miejsce zajęło trzech uczniów: Michał Nazarkiewicz (SP1), Bernardo Balzano (SP2) i Bartosz Steliga (SP4), a na III miejscu uplasowały się dwie dziewczynki: Julia Wrona (SP1) i Karolina Dziuban (SP2).
Natomiast wyróżnienia otrzymali: Alicja Zarzyka i Paweł Zatwarnicki (SP2), Martyna Poławska, Wiktoria Winnicka i Inez Łuczycka (SP4) oraz Michał Gibała (SP6).

Podsumowanie konkursu odbyło się 14 maja, tradycyjnie w Sali Herbowej Urzędu Miasta, w czasie którego wręczenia nagród i dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk, Naczelnik Wydziału Oświaty Irena Penar i Dyrektor naszej szkoły Krzysztof Zając. Ponadto dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - Lidia Mackiewicz-Adamska i Szkoły Podstawowej nr 3 – Adam Mindur odebrali pamiątkowe statuetki dla szkoły, ponieważ w tym roku ich uczniowie zostali „Mistrzami Ortografii”.

Pragniemy złożyć podziękowania Panu Burmistrzowi za patronat, sponsorowanie nagrody głównej oraz serdeczne przyjęcie młodych sanoczan. Nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Wyniki uczniów są efektem ich planowych i przemyślanych działań oraz angażowania uczniów do systematycznej pracy. Sponsorom natomiast dziękujemy za życzliwość i otwarte serce, dzięki któremu każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a laureaci atrakcyjne nagrody.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Krystyna Stec-Lenart (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej), która zaprasza na kolejną jego edycję za rok.

Wtorek 27 maja 2014

 

106 | Zajęcia teatalne | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 22 maja klasa 5a uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez p. Sławomira Woźniaka w bibliotece miejskiej.
Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat, na czym polega zawód aktora, do czego on zobowiązuje, co to znaczy być profesjonalistą w tej profesji. Nie zabrakło ćwiczeń teatralnych w ruchu, działań na wyobraźnię dziecięcą, gier i zabaw z wykorzystaniem swobodnej ekspresji, tworzenia scenek dramowych i „wchodzenia w rolę”. Atmosfera na zajęciach była cudowna, o czym mogą świadczyć zamieszczone zdjęcia.

Niedziela 25 maja 2014

 

105|Konkurs „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE”| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 13 maja odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym pod hasłem „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE”. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego udziału w ruchu drogowym w charakterze pieszego i rowerzysty.

Uczestniczący w konkursie uczniowie klas 5 rozwiązywali komputerowe testy dotyczące przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, prawidłowego udzielania pierwszej pomocy oraz rozwiązywania "krzyżówek drogowych".

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: zespołowej, w której zwyciężyła klasa 5c, i indywidualnej  –  miejsca  na podium zajęli: M. Piontek  kl. 5d – I miejsce, K. Szewczyk kl. 5b – II miejsce, K. Biłas kl. 5d – III miejsce. Gratulujemy!!!
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Bożena Bury i Elżbieta Śliwa.

Środa 21 maja 2014

 

104|„Ratujemy i uczymy ratować” - szkolenie klas 3| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 9 maja 2014r. odbyło się szkolenie uczniów klas trzecich w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”.    Już po raz ósmy p. Małgorzata Sieradzka i p. Aleksandra Czech uczyły maluchy, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
Dzieci  obejrzały  film  animowany, w  którym  doktor  Kręciołek w prosty i obrazowy sposób pokazał, jak należy się zachować, gdy zdarzy się wypadek i ktoś potrzebuje pomocy. Prowadzące przedstawiły uczestnikom założenia programowe i zaprezentowały pomoce dydaktyczne, w które wyposażyła szkołę Fundacja WOŚP ( podręczniki i telefony dla uczniów, podręczniki dla nauczycieli oraz fantomy).

16-godzinny cykl szkoleń trwał od 12 do 16 maja 2014r. Uczniowie klas 3, podzieleni na 8 grup, ćwiczyli poszczególne czynności ratujące życie: sprawdzanie bezpieczeństwa, przytomności poszkodowanego, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, układanie w pozycji bocznej ustalonej i resuscytację krążeniowo – oddechową (wdechy ratownicze i uciski klatki piersiowej).

Po  25 maja br.  odbędzie  się  apel  podsumowujący   realizację programu  „Ratujemy i uczymy ratować”. Każdy trzecioklasista otrzyma certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Środa 21 maja 2014

 

103 |Konkurs Wiedzy o Zdrowiu| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 8 maja 2014r. po raz ósmy odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów klas 6, którzy w pisemnym teście odpowiadali na pytania z zakresu ochrony środowiska, zdrowego żywienia, higieny osobistej, aktywności fizycznej i pierwszej pomocy.

Wyniki konkursu: I miejsce – Paulina Sowa 6c, II miejsce - Laura Woźny 6b, III miejsce - Dominika Kuczma 6a.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Aby zachęcić dzieci do częstego spożywania owoców, warzyw i soków, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali soczki owocowo-warzywne.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Lidia Indyk i Aleksandra Czech.

Środa 21 maja 2014

 

102 |Kolorowy dzień - niebieski| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 15 maja w naszej szkole odbył się kolejny konkurs „Kolorowy Dzień”.    Tym  razem  było niebiesko i bajkowo, a także smerfnie za sprawą uczniów i rodziców z klasy 1a. Dzieci przebrały się za smerfy. Rodzice uszyli dla wszystkich smerfne czapeczki, dla dziewczynek niebieskie bluzeczki, a dla chłopców spodnie w tym kolorze. Uśmiechnięte buzie pierwszaków zdobił niebieski makijaż. Rodzice nie zapomnieli  też o wychowawczyni, dla której  przygotowano  strój  Papy Smerfa.    Oprócz   stroju rodzice  przygotowali   transparent  z napisem: Nasza smerfowa rodzina. Dzieci świetnie się bawiły nucąc smerfną piosenkę. Kl. 1a ponownie zajęła w konkursie „Kolorowy Dzień” pierwsze miejsce.
Drugie miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła klasa 3c, która oprócz niebieskiego stroju, przygotowała niebieskie chmurki, baloniki i hasło z napisem: „Oprócz błękitnego nieba, nic mi więcej nie potrzeba”. Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 2c.
Wśród klas 4-6 na wyróżnienie zasługują klasy: 5a, 4b oraz 4a. Uczniowie klasy 5a wykazali się ciekawym pomysłem gdyż do niebieskiego stroju chłopcy założyli niebieskie krawaty, a dziewczynki niebieskie korale i niebieskie papierowe opaski na głowę.
Wspaniale   prezentowali   się   także   uczniowie   oddziałów  przedszkolnych,  którym w przygotowaniu stroju pomogli rodzice. Wśród nich na szczególną pochwalę zasługuje klasa Oc. Dzieci przebrały się za kropelki wody oraz przygotowały hasło: "Woda   to   życie".    Klasie  Oa  rodzice  przygotowali  niebieskie  czapeczki i kokardki z bibuły, które przypięli maluszkom do bluzeczek. W klasie Ob dziewczynki miały na głowie motylki, a chłopcy opaski.
Cała społeczność szkolna świetnie bawiła się pod troskliwym okiem nauczycieli, którzy również pamiętali o założeniu garderoby w kolorze niebieskim.
Do akcji przyłącza się coraz więcej uczniów zwłaszcza klas starszych. Gratulujemy, życzymy ciekawych pomysłów i zabawy tym razem z kolorem żółtym – kolejny „kolorowy dzień” przypadnie w dniu 22 maja. Powodzenia.

Niedziela 18 maja 2014

 

101 | Wizyta Ks. Biskupa Adama Szala w naszej szkole | Dodała: Bożena i Ela

 Dnia 14 maja 2014 roku w naszej szkole wizytę złożył niecodzienny i wyjątkowy Gość, Ksiądz Biskup Adam Szal.
Z tej okazji do szkoły przybyli również: Prałat Andrzej Skiba, Prałat Feliks Kwaśny i Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku - Andrzej Szkoła.
Słowami pieśni: „Bądź pozdrowiony Gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź” - powitano w murach szkoły Jego Ekscelencję.
Dyrektor szkoły – p. Krzysztof Zając w oficjalnym przemówieniu serdecznie przywitał dostojnych Gości i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pt. „Księga życia księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego”. Po przedstawieniu swoje pasterskie słowo skierował do wszystkich Ksiądz Biskup Adam Szal. W jego wypowiedzi usłyszeliśmy głębokie przemyślenia dotyczące rozwoju, wychowania i nauki. Po przemówieniu Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i zwiedził naszą szkołę, m.in. Izbę Pamięci i Izbę Regionalną oraz wpisał się do Księgi Pamiątkowej.

 Czwartek 15 maja 2014

... - 101 | 100 - 51 | 50 - 1

 
 
Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012