www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY:
   - nauczyciele
   - pedagog, logopeda

  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  UBEZPIECZENIE
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
 
   

  Movie1

 26 |Podziękowania | Dodała: Mariola

 

Zespół Szkoły Współpracy serdecznie dziękuje rodzicom uczniów klasy 2A, a w szczególności pani Renacie Magdziarczyk, pani Dorocie Hipner oraz pani Ewelinie Karnas za ciekawe pomysły, przygotowanie i wykonanie strojów w kolorze szarym dla dzieci i wychowawczyni klasy na Kolorowy Dzień w dniu 23. 10.2014r.

Poniedziałek 17 listopada 2014

 

 25 | Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości    | Dodała: Iwona

W dniu 7 listopada 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowały panie: Iwona Barszczewska – Menio , Sylwia Wolwowicz i pan Bogusław Bodnar. Dekoracja nawiązywała do ważnych rocznic obchodzonych w tym roku.

Uczniowie klasy 6 „b” przedstawili komentarz historyczny i piękne wiersze patriotyczne na tle prezentacji multimedialnej nawiązującej do najważniejszych momentów związanych z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości. Uczennica kl.5 „a” Jagoda Kopczak zaśpiewała pieśń „Niepodległość”.

Na zakończenie pan Dyrektor Krzysztof Zając podziękował za występ młodym aktorom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię.
 

 Środa 12 listopada 2014

 

 24 | Nasze młode artystki | Dodała: Grażyna

6 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji PatriotycznejKto ty jesteś?”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z ośmiu szkół (SP Zarszyn, SP Besko, SP Długie, SP Łukowe, oraz sanockie - SP1, SP2, SP3 i SP4).
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4a: Aleksandra Krawiec i Julia Wójcik.
Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Nasze młode artystki spisały się rewelacyjnie: Ola zajęła III miejsce, Julka wyróżnienie za udział w konkursie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Piątek 7 listopada 2014

 

 23 | Komunikat dotyczący dnia 10.XI | Dodał: Maciej

Dyrekcja Szkoły informuje, że 10 listopada 2014r, czyli najbliższy poniedziałek, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Świetlica szkolna zapewnia opiekę potrzebującym uczniom
(bez obiadu).
 

 

Czwartek 6 listopada 2014

 

 22 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w listopadzie wynosi 72 zł (18 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 13, 18, 20 listopada.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

Wtorek 4 listopada 2014

 

 21 | Kiszenie kapusty| Dodała: Ewelina

W dniu 30.10.2014 r. w szkolnej Izbie Regionalnej odbyły się zajęcia warsztatowe „Kapuściana piosenka”. Wychowawczyni świetlicy p. Ewelina przebrana w tradycyjny, ludowy strój opowiadała na czym polegał zwyczaj kiszenia kapusty w dawnych czasach. Dzieci miały okazję przyjrzeć się sprzętom używanym do kiszenia kapusty, oraz szatkowaniu na ręcznej drewnianej szatkownicy. Następnie samodzielnie przesypywały kapustę do beczki, dorzucały dodatki i przyprawy po czym ubijały tradycyjnym drewnianym ubijakiem. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach Kapuścianej piosenki i innych ludowych melodii. Uczniowie poznali również walory odżywcze kiszonej kapusty i dowiedzieli się jakie potrawy można z niej przygotować.


Na koniec p. Maria Wołtosz odczytała rozdział „Kajtkowych przygód” pt: „O białym mrozie, czerwonym kamieniu i o kapusty kiszeniu”.


Mamy nadzieję, że kiszenie kapusty w Izbie Regionalnej było nie tylko dobrą zabawą, ale także możliwością poznania dawnych wiejskich tradycji, zwyczajów i radości płynącej ze wspólnej pracy. Zajęcia przygotowały: p. Kazimiera Tarnawska – Rogoz, p. Ewelina Malinowska i p. Maria Wołtosz.
 

 Poniedziałek 3 listopada 2014

 

 20 | Program profilaktyczny TPD Przemyśl| Dodał: Maciej

W dniu 30.10.2014r. do naszej szkoły zawitali animatorzy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny, zaproszeni goście opowiadali o swoim życiu, o pokusach związanych z używkami a także o innych niejednokrotnie ciekawszych sposobach spędzania wolnego czasu.

W trakcie "show" nie zabrakło także tańców i śpiewu. 

Niedziela 2 listopada 2014

 

 19 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Zapraszamy rodziców na kolejne w tym roku szkolnym
spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:


środa  5 listopada:
godz. 1530– oddziały 0

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

czwartek 6 listopada:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

 

Czwartek 30 października 2014

 

 18 | Festiwal Piosenki wojennej Warszawy   | Dodała: Sylwia

23.10.2014r. w ramach obchodów 70 Rocznicy Powstania Warszawskiego w naszej szkole odbył się „Festiwal piosenki wojennej Warszawy”. Uroczystość rozpoczęła się sygnałem syren z godziny „W”. Następnie głos zabrał: pan dyrektor Krzysztof Zając wprowadzając wszystkich zgromadzonych w hasło przewodnie „Barykada Pamięci”.
 

Na scenie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Julia Wójcik, Julia Jakieła, Wiktoria Winnicka, Klaudia Kucharska, Agnieszka Boszczar, Aleksandra Suwała, Joanna Dereń, Laura Wawrzkiewicz. Na widowni zgromadzeni byli rodzice naszych młodych artystek, wychowawcy klas, oraz koleżanki i koledzy.
Po zakończeniu części artystycznej ponownie głos zabrał pan dyrektor, dziękując uczennicom i ich rodzicom za udział w tym ważnym wydarzeniu, oraz przypominał, że cały rok 2014 poświęcony jest 70 Rocznicy Powstania Warszawskiego. Wszystkie dziewczynki otrzymały drobne upominki.
Festiwal przygotowali: pani Ewa Zając, pani Sylwia Wolwowicz, oraz pan Maciej Granatowski. Kontynuacją obchodów tego wydarzenia będą kolejne prezentacje muzyczne dla uczniów naszej szkoły oraz przedstawienie teatralne.
 

 Poniedziałek 27 października  2014

 

 17 | Dzień "Szary"   | Dodała: Mariola K

 

Witamy po wakacjach. Ponownie rozpoczynamy zabawę w kolory ponieważ to barwy kształtują nasze życie. W tym roku szkolnym wybrany kolor będzie królował raz w miesiącu. Mamy nadzieję, że więcej czasu pomoże nam w przygotowaniu ciekawego pomysłu na dany koloru i sprawi, że będziemy bawić się świetnie.


Dzisiaj tj. 23.10. w naszej szkole zagościł kolor szary i jego odcienie - popielaty, siwy, stalowy, srebrny, platynowy takie to właśnie kolory strojów założyli nasi uczniowie i ich nauczyciele.

KOLOR SZARY to kolor Ziemi. To połączenie koloru białego i czarnego. Oznacza pewność siebie oraz niezależność, a równocześnie głęboką potrzebę wyciszenia się i poczucia równowagi życiowej. Ten kolor świetnie pasował do dzisiejszej jesiennej pogody. Zlewał się z szarością jesiennej słoty i skłaniał do zadumy. Zakładając szare ubrania podświadomie mówimy o naszym nastroju. Ale czy szarość wprawiła nas w taki smutny nastrój? Otóż nie, w klasach i po szkolnych korytarzach biegały myszki, skakały zajączki, fruwały ptaszki, a to za sprawą naszych uczniów i ich pomysłów na szary kolor. Było radośnie i wesoło i nikt nie robił nikogo na szaro!


A oto wyniki konkursu:

Zerówki:

Klasy 1-3:

Klasy 4-6:

I miejsce: 0 a – 15 pkt.

II miejsce: 0 b – 13 pkt.

III miejsce: 0 c – 10 pkt.

I miejsce: 2 a – 22 pkt.

II miejsce: 1 e – 18 pkt.

II miejsce: 1 f – 18 pkt.

III miejsce: 1 a – 13 pkt.

III miejsce: 3 d – 13 pkt.

IV miejsce: 2 c – 12 pkt.

IV miejsce: 3 b – 12 pkt.

IV miejsce: 3 e – 12 pkt.

V miejsce: 1 d – 10 pkt.

V miejsce: 2 b – 10 pkt.

V miejsce: 3 c – 10 pkt.

VI miejsce: 1 b – 6 pkt.

VII miejsce: 3 a – 4 pkt.

VIII miejsce: 1 c – 3 pkt.

I miejsce: 5 b – 13 pkt.

I miejsce: 6 a – 13 pkt.

II miejsce: 4 c – 12 pkt.

III miejsce: 5 a – 11 pkt.

IV miejsce: 4 b – 9 pkt.

IV miejsce: 5 c – 9 pkt.

IV miejsce: 6 b – 9 pkt.

IV miejsce: 6 c – 9 pkt.

V miejsce: 4 a – 7 pkt.

V miejsce: 6 d – 7 pkt.

VI miejsce: 4 d – 5 pkt.

 

 


 

 

 Poniedziałek 27 października  2014

 

 16 | Wycieczka klasy 3B | Dodała: Monika G

W dniu 15.10.2014r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w całodniowych zajęciach na ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej „Polanki” w Bykowcach. Wędrówka po ścieżce dała możliwość poznania różnych wariantów zbiorowiska roślinnego buczyny karpackiej, warstw lasu, zależności pokarmowych, wielu osobliwości florystycznych i faunistycznych, źródełka ze zmineralizowaną wodą siarczkową, uroczych wąwozów w rezerwacie oraz pięknych widoków na otaczającą okolicę. W czasie, gdy dzieci zdobywały nowe wiadomości Rodzice przygotowali wspaniałe ognisko. Na dzieci czekała kiełbaska, którą każdy sam sobie upiekł, pyszny placek i jabłuszka. Dzieci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację wycieczki i ogniska, poświęcając swój wolny czas.

 

 Niedziala 19 października  2014

 

 15 | Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej| Dodał: Maciej

Dnia 14 X 2014 r.  odbyła się w auli SP4 akademia z okazji Dnia KEN. Uroczystość rozpoczął p. dyr. Krzysztof Zając krótkim przemówieniem oraz powitał wszystkich pracowników i uczniów szkoły.

Podczas występu uczniów klasy 3a podziwiać można było kabaretową formę tekstów oraz wspaniały wokal 3 dziewcząt: Zofii Filipowicz, Jagody Kopczak, Julii Pierz oraz szalony taniec ludowy „Słowianek” zespołu klasowego „Tajemnica”. Mała Izabela Szczepanik zagrała dla nauczycieli na keyboardzie dwa utwory: „My Bonny”, „Czarodziej”. Akademie przygotowała wychowawczyni klasy 3a p. Beata Kornecka oraz nauczyciel muzyki p. Bogdan Bodnar.

Wesoła atmosfera udzieliła się publiczności na cały świąteczny dzień i uprzyjemniła moment uroczystego wręczenia nagród dyrektora dla zasłużonych pracowników szkoły.
 

 Wtorek 14 października  2014

 

 14 | Życzenia | Dodała: Maria

 

 

 

    Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

 

 

 

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
zrodziła wiele cennych owoców.

 

 

 Sobota 11 października  2014

 

 13 | Komunikat dotyczący Dnia Edukacji Narodowej | Dodała: Maria

Dyrekcja Szkoły informuje, że 14 października 2014r, czyli najbliższy wtorek, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Świetlica szkolna zapewnia opiekę potrzebującym uczniom
(bez obiadu).
 


Na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która rozpocznie się o godzinie 10:00, zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, samorząd szkolny oraz samorządy klasowe 4-6.
 

Piątek 10 października 2014

 

 12 | „Bieg Australijski”   | Dodała: Aleksandra

W dniu 8 października 2014r., po uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, zainaugurowano sportowy rok szkolny 2014/2015. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów klas 4 – 6 „Bieg Australijski”. Pogoda dopisała, więc uczniowie rywalizowali na przyszkolnym „Orliku”. Bieg przeprowadzono w kategorii dziewcząt
i chłopców klas 4, 5 i 6. Startowały 10-osobowe reprezentacje klas: 5 dziewcząt i 5 chłopców. Kibice, gromkimi brawami i okrzykami, dopingowali biegaczy.
Na zakończenie sprawnie zorganizowanej imprezy, podsumowano wyniki sportowej rywalizacji, a zwycięzców, w poszczególnych kategoriach, nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.
Klasyfikacja końcowa w „Biegu Australijskim


Klasy 4

Dziewczęta Chłopcy
1.Martyna Adamowicz 4a 1.Michał Kita 4b
2.Martyna Poławska 4d 2.Dominik Cyprych 4d
3.Laura Wawrzkiewicz 4b 3.Grzegorz Moskal 4a


Klasy 5

1.Patrycja Radoń 5b 1.Szymon Herman 5b
2.Oksana Osękowska 5b 2.Kamil Warchoł 5a
3.Dominika Koczeń 5a 3.Bartosz Bolacki 5b


Klasy 6

1.Oliwia Łuczka 6c 1.Wiktor Łuczycki 6c
2.Aleksandra Czarnecka 6c 2.Michał Borowski 6b
3.Karolina Szewczyk 6b 3.Szymon Dobosz 6c


Gratulujemy zwycięzcom !
Organizatorzy: Aleksandra Czech, Robert Ćwikła, Ryszard Długosz, Maciej Bukład, Bartłomiej Grega, Piotr Bluj.
 

 Czwartek 9 października  2014

 

 11 | Święto Patrona   | Dodała: Bożena

Księga Życia
Piszesz swa księgę wędrując przez życie.
Każdy dzień zaskakuje Cię czymś nowym.
Powoli rozwijasz nieznane Ci tajemnice
I nazywasz je znaczącym dla Ciebie słowem
.”
8 października to wyjątkowa data dla naszej szkolnej społeczności. Obchodzimy w tym dniu Święto Patrona. Tegoroczna akademia przebiegała pod hasłem „Księga życia prałata Zdzisława Peszkowskiego”.
Na wstępie uroczystości Dyrektor p. Krzysztof Zając przypomniał wydarzenia
i okoliczności związane z nadaniem szkole imienia wielkiego kapłana i patrioty.
Uczennice i uczniowie z klas 6a, 4a, 5a i 6c zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym przewijał się motyw księgi i drogi. Zebrani na sali mogli pogłębić swoją wiedzę o życiu i działalności Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, a także wysłuchać pięknych utworów lirycznych, pieśni i ballad. Wiele wzruszeń dostarczyły też zdjęcia i fotografie, towarzyszące recytacjom i utworom muzycznym. Gość uroczystości- ks. Proboszcz Andrzej Szkoła podziękował wykonawcom za dojrzałe wystąpienie. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: p. E. Zając, p. B. Szeruga, p. G. Piotrowska i p. M. Dziok.
 

 Czwartek 9 października  2014

 

 10 | BEZPŁATNE KOMPUTEROWE BADANIA STÓP    | Dodała: Aleksandra

W dniach 25 września, 1 i 6 października 2014r. (w godz. 12.00 – 20.00) przeprowadzono w naszej szkole bezpłatne komputerowe badania stóp, diagnozujące ich zdrowotny stan. Specjaliści w zakresie rehabilitacji i podologii - Państwo Katarzyna
i Dariusz Fil
, dokonali analizy statycznej i dynamicznej stóp, przy pomocy specjalistycznego urządzenia, jakim jest podoskop. Pozwala to na wczesne wykrycie wad postawy
i nieprawidłowego chodu oraz ewentualny dobór termoplastycznych wkładek ortopedycznych najnowszej generacji. Badania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Udział w nich zadeklarowało ponad 190 osób.
Po badaniu podoskopowym zainteresowani otrzymali :
 - wydruk z wynikami badania
 - komplet wskazówek dotyczących ewentualnego leczenia lub profilaktyki
    od specjalisty fizjoterapeuty.
Termoplastyczne wkładki o podwójnej gęstości ICB zostały opracowane w odpowiedzi na poważny problem społeczny, związany z wadami stóp u dzieci w wieku wzrostowym i niepokojąco wzrastającą liczbą wad postawy. Ideą tego systemu jest wczesne wykrywanie oraz zapobieganie i leczenie wad stóp, które niekontrolowane doprowadzają do pojawienia się wielu bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń. Niska świadomość dotycząca profilaktyki i leczenia wad stóp, wad postawy, mała dostępność na rynku odpowiedniego obuwia dla dzieci oraz siedzący tryb życia, przyczyniają się do pogłębiania różnych dysfunkcji stóp, a czasem prowadzą do kalectwa.
Rodzice obecni podczas badań otrzymali szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowotnego stóp swojego dziecka oraz cenne wskazówki i przeciwwskazania. Ustalono właściwy kierunek działań profilaktycznych i korekcyjnych dla każdego dziecka.
Efektem organizacji w/w badań z pewnością będzie podniesienie poziomu edukacji zdrowotnej rodziców i uczniów w zakresie profilaktyki i korekcji wad stóp. Wpłyną one również na kontrolowany rozwój stopy i jej stabilizację w wieku wzrostowym dziecka.
Nad właściwą organizacją badań czuwała p. Aleksandra Czech – koordynator Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia.
 

 Czwartek 9 października  2014

 

 9 | Sukces Julii Ostrowickiej i Roksany Burczak | Dodała: Lidia

W maju 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach zaproponowanych przez Organizatora Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, tj. w konkursie ulotkowym i konkursie plastyczno-literackim. Do biura kampanii napłynęły tysiące prac. Wśród laureatek konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem MÓJ CZAS znalazły się:
uczennica klasy 6a – Julia Ostrowicka, która opisała i zobrazowała swoje hobby związane z układaniem kostki Rubika oraz Roksana Burczak, obecnie uczennica Gimnazjum 2 w Sanoku. Dziewczyny w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i kalendarze kulinarne na 2015 rok.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Opiekunem uczennic była p. Lidia Idyk

 Czwartek 9 października  2014

 

 8 | 3c w Rezerwacie Przyrody | Dodał: Maciej

2.10.2014r. klasa 3c była na wycieczce w lesie. Uczniowie maszerowali ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną w rezerwacie przyrody „POLANKI” w Bykowcach. Po lesie oprowadzał uczniów pan leśniczy Grzegorz Dziuba. Opowiadał o pracy leśnika, o warstwach lasu, zależnościach pokarmowych w lesie, pokazywał ciekawe okazy przyrodnicze. Przygotował dla dzieci wiele ciekawostek i niespodzianek. Po wyczerpującym marszu uczniowie odpoczywali przy ognisku z kiełbaskami. Zajęcia w lesie były podsumowaniem wiadomości z działu – LAS.
 

Piątek 3 października  2014

 

 7 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady we październiku wynosi 88 zł (22 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 9, 16, 21 października.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

Środa 1 października 2014

 

 6 | „Jesienne zawody sportowe” | Dodała: Aleksandra

W sobotnie przedpołudnie – 27 września 2014r. w naszej szkole odbyła się sportowa impreza środowiskowa w cyklu „Jesienne zawody sportowe”. Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego oraz Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Celem imprezy, zorganizowanej już po raz czwarty, była integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uczestnikami „Jesiennych zawodów sportowych” byli uczniowie klas 1 – 3, ich rodzice oraz wychowawcy . Organizatorzy przygotowali dla nich szereg ciekawych konkurencji z wykorzystaniem różnych przyborów. W sportowych zmaganiach rywalizowały 10-cio osobowe reprezentacje klas: 5 dziewcząt i 5 chłopców.
Licznie przybyli rodzice dopingowali swoich milusińskich, dodając im otuchy
i nagradzając brawami. Jednak i oni mogli pobawić się przy aplauzie dzieci, uczestnicząc
w dwóch konkurencjach specjalnie przygotowanych przez organizatorów. Mamy- rywalizowały w konkurencji rzutowej z woreczkami, a tatusiowie - celowali do bramki piłeczkami do unohokeja. Rodzice ochoczo i aktywnie uczestniczyli we wspólnej zabawie.
Sobotnią imprezę zakończono podsumowaniem sportowej rywalizacji i wręczeniem dyplomów dla klas oraz pamiątkowych upominków wszystkim startującym. Nagrody ufundował Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek”. Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali uczniom, rodzicom i wychowawcom klas za tak liczną frekwencję i dobrą zabawę, a przedstawiciele „Puchatka” – nauczycielom wf za sprawny przebieg imprezy oraz wkład wniesiony w jej przygotowanie.
W sobotniej imprezie uczestniczyło ponad 120 uczniów , 80 rodziców i 21 nauczycieli.


Klasyfikacja końcowa sportowej rywalizacji klas 1 – 3
Klasy 1
I miejsce – klasa 1a (23 pkt.)
II miejsce – klasa 1d (21 pkt.)
III miejsce – klasa 1e (19 pkt.)
IV miejsce – klasa 1c (16 pkt.)
V miejsce – klasa 1bf (11 pkt.).

Klasy 2
I miejsce – klasa 2b (20 pkt.)
II miejsce – klasa 3e (15 pkt.)
III miejsce – klasa 2a (12 pkt.)
IV miejsce – klasa 2c (10 pkt.)
Klasa 3e rywalizowała z klasami 2, jako równa wiekowo.

Klasy 3
I miejsce – klasa 3c (21 pkt.)
II miejsce – klasa 3d (17,5 pkt.)
III miejsce – klasa 3b (13,5 pkt.)
IV miejsce – klasa 3a (8 pkt.)
Gratulujemy!

Organizatorzy imprezy: Aleksandra Czech, Sylwia Wolwowicz, Robert Ćwikła,
Maciej Bukład, Ryszard Długosz, Bartłomiej Grega, Piotr Bluj.
 

 Wtorek 30 września 2014

 

 5 | W dniu 22.09.2014 roku klasa 6b uczestniczyła w lekcji muzealnej | Dodał: Maciej

Tematyka lekcji była związana z 75 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Lekcja została przeprowadzona w bunkrze niemieckim z okresu II wojny światowej. Uczniowie pokrótce zapoznali się z przebiegiem i skutkami tej wojny. Następnie oglądali ciekawą ekspozycję związaną z militariami wojennymi. Lekcję poprowadziła nauczycielka historii Iwona Barszczewska- Menio.
 

Poniedziałek 29 września 2014

 

 4 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym
spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:


środa  17 września:
godz. 1600– oddziały 0a, 0b, 0c

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

czwartek 18 września:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

 

Wszystkie spotkania rozpoczynają się w Auli szkolnej.


 

Poniedziałek 15 września 2014

 

 3 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014 / 2015 | Dodał: Janusz

Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego 2014/2015, dnia 1 września odbyła się w naszej szkole akademia z udziałem uczniów klas czwartych, którzy rozpoczęli nowy etap w swojej edukacji. Uczniowie klas 5a, 5b oraz 5c w recytowanych wierszach przypomnieli nam o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, a także radośnie wprowadzili Nas w Nowy Rok Szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów. Program artystyczny został przygotowany przez panią Magdalenę Pietrow, Magdalenę Suszko, Krystynę Dżoń oraz pana Marka Dzioka.

"Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzę Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku – samych piątek!
Uczcie się jak mawiacie „w dechę”
I niech z was szkoła ma pociechę".

Poniedziałek 1 września 2014

 

 2 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady we wrześniu wynosi 84 zł (21 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 16, 18, 19 września.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

Poniedziałek 1 września 2014

 

1 | ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO| Dodała: Bożena i Ela

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

8:00 - Msza Św. w kościele p.w. Chrystusa Króla

9:00 - spotkania uczniów klas 1-6 i oddziałów przedszkolnych
z wychowawcami

10:00 - uroczysta akademia z udziałem uczniów klas 4

ZAPRASZAMY!!!

Poniedziałek 25 sierpnia 2014

 
 
Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012