www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  SPRAWDZIAN PO VI KL 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY:
   - nauczyciele
   - pedagog, logopeda

  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  UBEZPIECZENIE
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
 
   

  Movie1

 68 | Witaminowy teatrzyk | Dodała: Anna N.

W piątek, 20 marca 2015 r. w auli SP4 w Sanoku odbyło się przedstawienie zrealizowane w ramach uczestnictwa szkoły w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem!”, pt. „Witaminowy teatrzyk” przygotowane przez wychowawczynie świetlicy: p. Ewelinę Malinowską i p. Annę Nater. Celem teatrzyku było uświadomienie dzieciom tego, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 
Swoje zdolności aktorskie przedstawiła grupa dzieci świetlicowych z klas Ie i IIa. Mali artyści, ubrani w piękne, kolorowe stroje, wyszli na scenę, a podziwiać ich mogli koledzy
i koleżanki z klasy oraz dzieci ze szkolnych oddziałów „0”. Dla wszystkich widoczne było, jak wielką pracę musieli włożyć mali aktorzy w przygotowanie się do ról. Świetliczaki
z wielką pasją i zaangażowaniem tańczyły i śpiewały piosenki o warzywach.


W przedstawieniu dzieci mogły zobaczyć postacie takie jak: Doktor Zdrówko (Marcin Machowski), Cytrynka (Wiktoria Futyma), Jabłuszko i Marchewka (Zosia Niemczyk), Buraczek (Mateusz Gierlicki), Pomidor (Dawid Fejkiel), Ziemniaczek (Szymon Lipka), Fasola (Marysia Gulbinowicz), Ogórek (Szymon Romanek), Rzepka (Maja Lutecka), Ogrodniczka (także Nina Sawczak), a także dwoje wspaniałych narratorów: Konstanty Rolnik i Julka Bednarczyk.


Występ rozpoczął się przywitaniem gości przez narratorów i zaproszeniem do oglądania występu. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Witaminki, witaminki”. Doktor Zdrówko wkroczył na scenę, a owoce i warzywa zaczęły po kolei się przedstawiać  i zachwalać jak bardzo wartościowe są dla ludzkiego organizmu. Kolejnym punktem programu była krótka scenka przedstawiająca wiersz Jana Brzechwy pt. „Pan Pomidor”, która bardzo spodobała się młodej widowni. Po jej zakończeniu, dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Ogórek wąsaty”, a następnie dawały młodszym kolegom dobre rady odnośnie zdrowego odżywiania. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę o warzywach i owocach na melodię utworu „Taki duży, taki mały” Arki Noego.


Przedstawienie o wesołych i kolorowych warzywach i owocach bardzo podobało się zerówkowiczom, którzy w skupieniu i z zainteresowaniem śledzili kolejne poczynania starszych kolegów na scenie. Dzięki temu teatrzykowi dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełnią świeże warzywa i owoce w zdrowej diecie. Całe wydarzenie zakończyło się zaśpiewaniem „Ogórka wąsatego” przez całą salę. Wszyscy uczniowie na scenie ukłonili się, a mali widzowie gromkimi brawami podziękowali za występ.

 

 Piątek 27 marca 2015

 

 67 | Podsumowanie zbiórki karmy | Dodała: Iwona

W miesiącach styczniu i lutym 2015 roku była prowadzona w naszej szkole zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt dla Ośrodka Adopcyjnego dla bezdomnych psów prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Zebrano 50.7 kg karmy. Przeprowadzono szeroką akcję informacyjną we wszystkich klasach na temat bezdomności zwierząt. Uczniowie rysowali prace plastyczne oraz plakaty dotyczące tego tematu. Szkoła dziękuje wszystkim rodzicom i uczniom za tak aktywne przyłączenie się do akcji i tak duże jej wsparcie. Koordynatorem całej akcji była p. Elżbieta Michoń, koordynatorem akcji ze świetlicy była p. Iwona Barszczewska – Menio.
 

 Środa 25 marca 2015

 

 66 | Młody Przyrodnik | Dodała: Lidia


Sprawozdanie z udziału uczniów SP4 w Sanoku
w IV edycji Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego dla
szkół podstawowych „Młody Przyrodnik” zorganizowanym przez
CDN Sanok i Gimnazjum 2

 

W dniu 10 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku odbyła się IV edycja Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego „Młody Przyrodnik”. Konkurs został przygotowany dla uczniów szkół podstawowych interesujących się geografią, biologią, fizyką i chemią.

W rywalizacji wzięło udział 42 uczniów z 14 szkół podstawowych: SP1 Sanok, SP2 Sanok, SP3 Sanok, SP4 Sanok, SP6 Sanok, SP Czaszyn, SP Rzepedź, SP Prusiek, SP w Mokrem, SP Tarnawa Dolna, SP Pakoszówka, SP Zarszyn, SP Bóbrka, SP Niebieszczany.

SP 4 Sanok reprezentowali: Zuzanna Diamandakis i Mateusz Miklicz z klasy 6a oraz Nikola Bobik z klasy 6d. Uczniowie ci swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach przyrody, poszerzali i utrwalali na zajęciach kółka przyrodniczego, prowadzonego przez p.Lidię Indyk.

W klasyfikacji zespołowej, na którą składała się suma punktów zdobytych przez trzech uczniów danej szkoły – reprezentacja SP4 osiągnęła najwyższy wynik i zajęła
I miejsce.


W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły wykazali się szeroką wiedzą i również zajęli wysokie miejsca: II miejsce – Mateusz Miklicz, III miejsce – Zuzanna Diamandakis. W pierwszej dziesiątce znalazła się również Nikola Bobik.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów, nagród rzeczowych laureatom oraz podziękowań nauczycielom.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

 Niedziela 22 marca 2015

 

 65 | Konkurs recytatorski | Dodała: Ewelina

Dnia 12.03. 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się IV Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski „Poetyckie inspiracje”.

Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie:

Jakub Czaja kl. Ib,

Weronika Darosz kl. I d,

Michał Kijek kl. II c.

 

Miło Nam poinformować, że Michał Kijek zajął 2 miejsce za recytację wiersza Hanny Niewiadomskiej „Dżem”. Na wszystkich uczestników niezależnie od uzyskanych wyników czekały wartościowe nagrody i słodki poczęstunek.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

 Czwartek 19 marca 2015

 

 64 | GEO-PLANETA | Dodała: Lidia

 

Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego
„GEO-PLANETA” w SP4 w Sanoku.

 

W dniu 26 listopada 2014 roku odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-PLANETA, którą zorganizowało Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas szóstych. Test jednokrotnego wyboru składał się z 30 pytań oraz zadania opisowego. Pytania ujęte w teście obejmowały zagadnienia z geografii fizycznej oraz społeczno-gospodarczej Polski i świata. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka przyrody - Lidia Indyk.

W marcu 2015 roku na stronie internetowej Organizatora pojawiły się wyniki konkursu. Najwyższy wynik w szkole osiągnął uczeń kl.6a – Mateusz Miklicz (otrzymał dyplom i nagrodę książkową). Kolejne wysokie miejsca zajęli: Magdalena Piontek, Karol Biłas, Jan Dziuba, Nikola Bobik, Zuzanna Diamandakis.

Wszyscy uczniowie wykazali się szeroką wiedzą geograficzną. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz oceny celujące i bardzo dobre z przyrody. Serdecznie gratulujemy.

 

 Czwartek 19 marca 2015

 

 63 | SUPERMATEMATYK | Dodał: Maciej

W dniu 7 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w sanoku odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK.

 

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jan Dziuba, Bartosz Szteliga, Mikołaj Mołczan, Paweł Karaś.  

 

Wywalczyła III miejsce w zmaganiach grupowych. Wyniki indywidualne będą znane w najbliższych dniach.

 

Zwycięzcom gratulujemy.
 

 Niedzela 8 marca 2015

 

 62 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w marcu wynosi 88 zł (22 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 10,12,17,19 marca.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).


 

 Czwartek 5 marca 2015

 

 61 | Dzień koloru CZERWONEGO  | Dodała: Mariola

Niedawno obchodziliśmy Walentynki, a święto to jak wiemy kojarzy mam się z kolorem czerwonym. Czerwień symbolizuje działanie, przygodę, energię to także symbol życia. Mimo łagodnej zimy z niecierpliwością czekamy na wiosnę, która zachwyci  kolorami. Aby jak najszybciej ją przywołać uczniowie naszej szkoły  w dniu 26.02. 2015r.  postanowili założyć stroje w kolorze czerwonym.

Do zabawy włączyli się mali, młodzi i trochę starsi uczniowie, całe grono pedagogiczne wraz z panem dyr. Krzysztofem Zającem oraz  rodzice. Ciekawymi pomysłami w prezentowaniu koloru czerwonego wykazali się uczniowie z klas młodszych, którym w przygotowaniu i wykonaniu strojów  pomagali rodzice.

A oto kilka ciekawostek o kolorze czerwonym to  barwa przywołująca gorącą, płomienną miłość. Kolor żywy, widoczny, pobudza do działania, ożywia, wzmacnia oraz rozgrzewa i rozpala zmysły. Dodaje optymizmu i sił dzięki czemu mamy więcej energii do zdobywania celów.  Jest symbolem ognia i ciepła. Wywołuje duży efekt, przyciąga uwagę. Ludzie dla których ulubionym kolorem jest czerwony mają na ogół silny charakter usposobiony przez działanie i skłonność do rywalizacji.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I -  III zajęły klasy:  IIa i Ia.

Uczniowie klasy IIa  wraz z wychowawczynią i rodzicami zaprosili na bajkowe zagadki z kolorem czerwonym do teatrzyku ,,Czerwona kurtyna”. Ubrane na czerwono dzieci prezentowały na mini scenie rekwizyty w kolorze czerwonym wybrane z rożnych bajek, a inni uczniowie czytali zagadki literackie, które odgadywali wszyscy uczniowie. W ich ubiorze dominował kolor czerwony. W sali również były elementy dekoracji w tej barwie.

Natomiast uczniowie kalsy Ia również przy pomocy wychowawczyni i rodziców przygotowali i przedstawili inscenizację  wiersza J. Brzechwy pt.,, Żuk”. Cała klasa recytowała wiersz, a  ucharakteryzowani bohaterzy mówili swoje kwestie. Dziewczynki były przebrane za biedronki (na głowie opaski, skrzydełka z czerwonej krepiny z czarnymi kropeczkami), zaś chłopcy zamienili się w muchomorki (na głowie czerwone czapeczki w białe kropeczki). Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt.,, Biedroneczki są w kropeczki”, do której wykonały prosty układ taneczny. Ozdobą klasy były biedronki i muchomorki wykonane przez dzieci techniką orgiami.

 Drugie miejsce zajęły klasy: Id i IIId.

Dziewczynki z kl.Id miały czerwone spódniczki i kokardki we włosach wykonane z krepiny, a chłopcy muszki.  W  ubiorze dzieci dominował kolor czerwony.

Dzieci  z kl. IIId do ubrań w kolorze czerwonym miały przyczepione czerwone serduszka. Wszystkie pięknie zaśpiewały piosenkę pt.,, Serduszko puka…”

 Na trzecim miejscu uplasowała się klasa Ib, której  wszyscy uczniowie również założyli stroje w kolorze czerwonym.

Do zabawy aktywnie przyłączyli się uczniowie  z oddziałów  przedszkolnych, a szczególnie dzieci z oddziału  Oa, którzy zasługują na wyróżnienie.

Nadal serdecznie  zachęcamy uczniów klas IV – VI do aktywniejszego udziału w kolejnych kolorowych dniach.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich  rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem zielonym  , który odbędzie się 26.03.2015r.
 

 Poniedziałek 2 marca 2015

 

 60 | Zawody powiatowe w pływaniu | Dodała: Aleksandra

W dniu 26.02.2015r. na basenie MOSIR w Sanoku odbyły się zawody pływackie na szczeblu powiatu.
W zawodach uczestniczyły sanockie szkoły podstawowe (SP 1, SP 2, SP 3 i SP 4).
Rywalizacja między szkołami przebiegała w formie sztafet 6 x 25m stylem dowolnym dziewcząt i 6 x 25m stylem dowolnym chłopców (rocznik 2001 i młodsi). Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas 3 – 6.
Skład drużyny:
 - Weronika Panek 3c
 - Monika Biłas 3c
 - Zofia Filipowicz 5a
 - Aleksandra Krawiec 4a
 - Julia Ostrowicka 6a
 - Anna Mączałowska 6d
 - Maja Oleniacz 4a
W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły II miejsce z czasem (2:12,66).
Uczennica Weronika Panek z klasy 3c reprezentowała szkołę w konkurencjach indywidualnych – 50m stylem dowolnym i z czasem 0:44,77 zajęła II miejsce.
Opiekun drużyny – Aleksandra Czech.

 Poniedziałek 2 marca 2015

 

 59 | EAE Elektronik - "Skąd się bierze prąd" | Dodała: Monika G

W dniu 20 lutego 2015 roku klasa 3 b wraz z wychowawczynią Moniką Grządziel uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Skąd się bierze prąd?” organizowanych przez pracowników EAE Elektronik.


Podczas bardzo interesującego spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego żarówka świeci, jakie są alternatywne źródła prądu, czym jest energia słoneczna, jak oszczędzać energię, jak zachować się podczas burzy oraz jakie są zasady udzielania pomocy osobie porażonej prądem. Mieli też okazję pod czujnym okiem Prezesa Zarządu P. Pawła Patały zwiedzić halę produkcyjną i bliżej przyjrzeć się działalności firmy oraz samodzielnie pokierować robotem „do zadań specjalnych”.

 

Bardzo mili pracownicy EAE Elektronik zadbali o dobrą zabawę, słodki poczęstunek, edukacyjne zabawy niespodzianki i nagrody dla najbardziej aktywnych za co serdecznie dziękujemy.
 

 Poniedziałek 23 lutego 2015

 

 58 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w lutym wynosi 40 zł (10 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 16-20 lutego.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

 Poniedziałek 2 luty 2015

 

 57 | Ogłoszenie  | Dodała: SP4

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku zaprasza do zapisu dzieci do klas pierwszych.

 

 

 

Rodzic/ prawny opiekun dokonuje zapisu dziecka w sekretariacie szkoły od 16 lutego do 31 marca 2015 r. codziennie w godz. 800 – 1500.

 

Do klasy pierwszej zapisujemy dzieci urodzone w 2008 roku /siedmiolatki/ oraz urodzone w 2009 r. / sześciolatki / Spełnianie obowiązku szkolnego mogą rozpocząć dzieci urodzone w 2010 r. /pięciolatki / tylko na wniosek rodziców po uprzedniej decyzji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

Obowiązek przygotowania przedszkolnego - oddział „0”

 

Do oddziału „0” / na 5 godzin dziennie / zapisujemy dzieci urodzone w 2010 roku /pięciolatki/ w terminie od 1 marca 2015 do 31 marca 2015 r.

 

Dla dzieci z oddz. „0” nie zapewniamy opieki w świetlicy szkolnej

 

Przy zapisie dzieci do szkoły z obwodu szkoły i spoza obwodu, należy przedłożyć dowód osobisty rodzica, numer PESEL dziecka, oraz odpis aktu urodzenia dziecka.

 

Wnioski do wypełnienia dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły –www.sp4.sanok.prox.pl

Obwód Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku

Biała Góra, Białogórska, Bluszczowa, Chabrów, Dembowskiego, Kwiatowa, Gorazdowskiego, Goslara, Jabłoni, Jaśminowa, Jana Pawła II, Kamienna, Liliowa, Maków, Młynarska, Padlewskiego, Ruciana, Rybickiego Sadowa, Sierakowskiego, Śliwowa, Szafera, Traugutta, Armii Krajowej, Bliska, Cegielniana, Czysta, Dmowskiego do skrzyżowania z Kiczurami, Heweliusza, Kiczury, Kopernika, Krasińskiego, Langiewicza, Mickiewicza od nr 45, Poprzeczna. II Pułku Strzelców Podhalańskich, Sąsiedzka, Staszica, Wiśniowa, Zgodna, Jodłowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Sosnowa, Międzybrodzka.

Karta zapisu dziecka do Szkoły - do pobrania
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy - do pobrania  
 

 Czwartek 29 stycznia 2015

 

 56 | Dzień koloru NIEBIESKIEGO | Dodała: Mariola

Za oknem nadal króluje zima. Jesteśmy pod jej urokiem. Biel miesza się z odcieniami błękitu. Pobudził on naszą wyobraźnię i sprawił, że w dniu 22.01.2015r. bawiliśmy się kolorem niebieskim. Do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami.

Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż NIEBIESKI jest najbardziej popularnym kolorem, należy do kolorów zimnych. Symbolizuje nieograniczoną przestrzeń błękitnego nieba, niezmierzoną toń oceanów oraz blask rozjaśnionego słońcem powietrza. Czy powietrze może mieć kolor? oczywiście, jeśli masz odrobinę fantazji i wyobraźni. Główne znaczenie niebieskiego to: chcę być niezwykły, niepowtarzalny, chcę zdobyć dobrą sławę i pozostawić po sobie pomnik oparty na moich dokonaniach, chcę być mądry, inteligentny i twórczy. Kolor niebieski dobrze prezentuje się z bielą, kolorem popielatym i bladożółtym.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I - III zajęła klasa IIa, której uczniowie zaprezentowali fragment baśni pt. ,,Zimowa baśń”, przebierając się za postacie w niej występujące: dziewczynki – królowa śniegu i śnieżynki, chłopcy – prezentowali sportowców zimowych dyscyplin sportowych. Wystrój klasy nawiązywał do treści baśni (sople, śnieżynki, rysunki dzieci o tematyce zimowej) i był spójny z kolorem niebieskim.

Drugie miejsce zajęła klasa Ia, której uczniowie prezentowali dwie drużyny. Dziewczynki były chilliderkami, a chłopcy zawodnikami piłki nożnej, toczącymi piłkę w takt płynącej muzyki.

Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIb, która oprócz niebieskiego stroju przygotowała opaski, krople wody, baloniki oraz zaprezentowała wiersz zachęcający do oszczędzania wody oraz plakat na temat deszczu.

Do zabawy aktywnie włączyli się uczniowie z oddziału przedszkolnego Oa, którym rodzice przygotowali oprócz strojów w kolorze niebieskim opaski ze śnieżynkami. Zachęcamy uczniów klas IV – VI do aktywniejszego udziału w kolejnych kolorowych dniach.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem czerwonym, który odbędzie się 26.02.2015r.
 

 Czwartek 29 stycznia 2015

 

 55 | PRZEDSZKOLAKI W PROJEKCIE GRANTOWYM „AKTYWNE TRI”    | Dodała: Magdalena W.

„Ruch to zdrowie – sportowe potyczki przedszkolaków”

Dnia 23.01.2015. r. uczniowie z oddziału O c wzięli udział w projekcie z serii „AKTYWNE TRI” organizowanym przez FIRMĘ TRI POLAND Oddział w Zagórzu.
Program ten ma na celu wspieranie inicjatyw pracowników firmy, działających na rzecz społeczności lokalnej w zakresie edukacji, ekologii, promocji zdrowia i kultury. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Mamy naszego ucznia, firma doceniła projekt i przyznała środki na zakup min. sprzętu do zabaw ruchowych dla dzieci.


Był to dzień pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków. Zajęcia rozpoczęły się od rywalizacji sportowych w myśl zasady „fair play”. Uczniowie brali udział w konkurencjach o charakterze bieżnym, skocznym, rzutnym, zwinnościowym oraz zręcznościowym. „Zdrowa rywalizacja” odbywała się w następujących konkurencjach: bieg z pałeczką, pokonaj przeszkodę, przenieś kółko, kto celniej, bieg w workach. Za swoje zaangażowanie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała nauczycielka gimnastyki – Pani A. Czech.


Kolejnym etapem dnia były warsztaty udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzone przez ratownika medycznego, Tatę ucznia z „zerówki” - Pana M. Motykę. Uczniowie poprzez zabawę poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo poszkodowanego. Co robić, gdy jesteśmy na niebezpiecznym terenie, jak zabezpieczyć miejsce, w którym znajduje się poszkodowany. W jaki sposób wezwać pomoc, gdy nie czujemy się bezpieczni. Ćwiczyli,  w jaki sposób sprawdzić, czy osoba poszkodowana jest przytomna i co robić, jeżeli w pobliżu miejsca wypadku nie będzie nikogo dorosłego. Utrwalili sobie numery telefonów ratunkowych oraz zapoznali się z procedurą zgłaszania wypadku i wzywania fachowej pomocy. Wysłuchali też wiele ciekawych wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych.

 

Ponieważ nasza szkoła promuje zdrowie - a każde dziecko wie, że żeby być zdrowym trzeba zdrowo się odżywiać, dlatego też organizatorzy i wolontariuszki nie zapomniały
o poczęstunku dla naszych maluchów. Po tak aktywnym dniu uczniowie z apetytem wypili zdrowy sok przecierowy i zajadali się batonikiem zbożowym oraz soczystymi jabłkami. Wspaniała zabawa dzieci była możliwa dzięki organizatorom imprezy: Panu Dyrektorowi naszej szkoły oraz Firmie TRI Poland Oddział w Zagórzu, bez pomocy których projekt nie zostałby przeprowadzony.
 

Wychowawczyni klasy O c Pani M. Wojtowicz wraz z dziećmi składają serdeczne podziękowania rodzicom: Pani J. Machowskiej za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu na przygotowanie projektu, Pani A. Biłas, która pomogła w zorganizowaniu nagród dla uczniów oraz Panu M. Motyce, który poprowadził warsztaty udzielania pierwszej pomocy.
 

 Wtorek 27 stycznia 2015

 

 54 | Konkurs plastyczny w świetlicy    | Dodała: Iwona

Grupa III świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 uczestniczyła w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne za które otrzymali dyplom – wyróżnienie oraz grę komputerową „Pierwsza gwiazdka”.

W imieniu całej zwycięskiej grupy nagrodę odebrała delegacja świetlicowa.

Nagrody dzieciom wręczyli: organizator konkursu – p. Halina Martowicz, burmistrz - p.Edward Olejko i dyrektor MBL – p. Jerzy Ginalski. Podczas spotkania wspólnie śpiewano kolędy. Dzieciom przygrywała kapela Bukowianie z Bukowska. Potem zwiedzano Rynek Galicyjski. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Iwona Barszczewska – Menio.
 

 Wtorek 27 stycznia 2015

 

 53 | Dzień Babci i Dziadka | Dodała: Sylwia

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 21 stycznia 2015 r. w świetlicy szkolnej, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, pod hasłem: „Babciu, Dziadziu – Kocham Was”.
Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki oraz zatańczyły cza – czę. Małych aktorów można było również zobaczyć w krótkiej inscenizacji pt. „Rok i jego dzieci”. Po części artystycznej każda wnuczka i wnuk wręczyli swoim bliskim własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki z życzeniami. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem oraz zaproszeni do obejrzenia wystawy portretów narysowanych przez dzieci.
Wspólnie spędzony czas przez Babcie, Dziadków i wnuczęta z pewnością na długo pozostanie w pamięci i będzie miło wspominany.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
Uroczystość przygotowały panie: wychowawca świetlicy gr.I – Sylwia Wolwowicz i wychowawca kl. 1a – Krystyna Stec-Lenart.
 

 Niedziela 25  stycznia 2015

 

 52 | Czas wspomnień przedszkolnych dni | Dodała: Krystyna

W ubiegły piątek (16 stycznia) klasa 1a udała się do Przedszkola nr 2. Uczniowie obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci 5 i 6-cio letnich. Na tle pięknej scenografii aktorzy zaprezentowali duże talenty artystyczne. Mimo młodego wieku odgrywali swoje role z wielkim powodzeniem. Wcielali się w postaci bajkowe odwiedzające żłóbek Pana Jezusa. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszaki miały okazję odwiedzić stare kąty, porozmawiać z dawną panią, a nawet przytulić się do niej.
 

 Sobota 24 stycznia 2015

 

 51 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:


środa  28 stycznia:
godz. 1530– oddziały 0

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

czwartek 29 stycznia:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

 

UWAGA:  Klasy 4d i 5a w innym terminie (po feriach)
 

 Czwartek 22 stycznia 2015

... - 51 | 50 - 1

 
 
Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012