www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98, email: sp4sanok@interia.pl
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  EGZAMIN
  ÓSMOKLASISTY
 
  KONKURSY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY NAUCZYCIELI 
  PEDAGOG I LOGOPEDA 
  PSYCHOLOG 
  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  OGRÓDEK SZKOLNY 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  BIBLIOTEKA 
  UBEZPIECZENIA
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
  KOŁO KOMPUTEROWE 
  STOŁÓWKA SZKOLNA 
  DLA RODZICÓW 
 
   

  Movie1

 17 | 100 - lecie urodzin ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego | Dodała: Monika

9 października br. społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 świętowała wyjątkowo uroczyście.
W tym roku przypada bowiem 100- lecie urodzin ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, który jest patronem placówki. Kilka dni wcześniej Senat RP uczcił pamięć sanoczanina.
Tradycyjnie najpierw odbyła się Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla. Później wszyscy uczniowie, pedagodzy, zaproszeni goście i rodzice zgromadzili się w budynku szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły głos zabrała p. Dyrektor B. Wójtowicz, która powitała wszystkich uczestników spotkania i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: p. I. Penar - Naczelnik Wydziału Oświaty, p. K. Chowaniec - komendantka Hufca ZHP Ziemi Sanockiej, p. J. Baranowska- emerytowana Dyrektor Szkoły oraz ks. Probosz Andrzej Szkoła.
Nawiązując do kazania wygłoszonego przez ks. proboszcza A. Szkołę, wyjaśniła, jak należy rozumieć słowo patron. Następnie p. K. Chowaniec opowiedziała o niezwykłej osobowości ks. Zdzisława Peszkowskiego. Podkreśliła jego trud i zaangażowanie w pełnioną misję. Zwróciła uwagę na życzliwość, serdeczność i pogodę ducha człowieka, który przeszedł tak bolesną drogę w swym życiu.
Potem miała miejsce część artystyczna autorstwa p. Moniki Sądelskiej. Losy jeńca z Kozielska zaprezentowane zostały w formie osobistych wspomnień księdza wzbogaconych o obozową poezję.
Panie M. Piecuch, K. Gocek i E. Hryszko zadbały o dekorację, a oprawą muzyczną spotkanie zajął się p. M. Dziok. Wszyscy w ciszy i skupieniu wysłuchali opowieści o realiach obozowego życia i w zadumie oddali tym samym hołd wielkiemu patriocie.
 

 19 października 2018

 

 16 | „Bicie Rekordu”  | Dodał: Ola

Bicie Rekordu” – już za nami.
W dniu 16 października 2018r., punktualnie o godz. 12 00, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. W ten sposób, w całej Polsce, w szkołach podstawowych, popularyzowano właściwe zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, doskonalili podstawowe czynności ratowania ludzkiego życia. W nasze szkole, w Biciu Rekordu uczestniczyło 63 uczniów z klas: 5c, 5e, 6c, 7d i 8b. Uczniowie, nieprzerwanie – przez pół godziny – wykonywali resuscytację krążeniowo – oddechową na przygotowanych sześciu stanowiskach. Zadanie wykonali znakomicie i mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do pobicia rekordu. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Aleksandra Czech – Szkolny koordynator Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – Ratujemy i Uczymy Ratować.

 18 października 2018

 

 15 | zawody wojewódzkie w Lekkiej Atletyce | Dodał: Ryszard

W dniu 25.09.2018r odbyły się zawody wojewódzkie w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Dzieci.
Zawody zgromadziły ponad 500 startujących, w każdej konkurencji startowało około 50 zawodników.
Naszą szkołę reprezentowało 7 dziewcząt i 3 chłopców.
Mimo zimna i wiejącego wiatru osiągnęli oni bardzo dobre rezultaty , które przełożyły się na wysokie miejsca.
Wyniki i miejsca naszych uczniów:
Oliwier Radwański 2 miejsce w skoku wzwyż 130
Marta Bukład 3 miejsce w skoku wzwyż 120
Claris Koczot 4 miejsce w biegu na 60m 8.91
Wiktoria Łożańska 9 miejsce w biegu na 60m 9.18
Emilia Kita 16 miejsce w rzucie piłeczką palantową 35.5
Natalia Warchałowska 19 miejsce w skoku w dal 3.98
Miłosz Pastuszczak 21 miejsce w rzucie piłeczką palantową 40.5
Mikołaj Łuczka 22 miejsce w biegu na 1000m 3.36,28
Martyna Sobolak 26 miejsce w skoku w dal 3.87
Zofia Litwin 49 miejsce w biegu na 600m 2.23,16 ( Zosia doznała kontuzji nogi a mimo to ambitnie walczyła do końca żeby ukończyć bieg )
Opiekunem dziewcząt był p. Ryszard Długosz
Opiekunem chłopców był p. Robert Ćwikła

 10 października 2018

 

 14 |  „Jesienne zawody sportowe” | Dodała: Ola

Tradycyjnie, jak co roku, już od kilku lat, uczniowie naszej szkoły witają jesień na sportowo. W tym roku szkolnym, nauczyciele wychowania fizycznego przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizowali w dniu 29 września– w sobotnie przedpołudnie – „Jesienne zawody sportowe”.
Uczestnikami tej sportowej imprezy środowiskowej byli nie tylko uczniowie klas 4 i nauczyciele, ale także licznie przybyli rodzice, którzy brawami i okrzykami dodawali dzieciom otuchy.
Celem „Jesiennych zawodów sportowych” była integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie zarówno dzieci, jak i rodziców, do wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.
Organizatorzy przygotowali dla startujących szereg ciekawych konkurencji
z wykorzystaniem różnych przyborów. Reprezentacje klas rywalizowały ze sobą
w formie wyścigów rzędów. Były konkurencje bieżne, rzutne, skoczne oraz wymagające zręczności i zwinności. W sportowych potyczkach uczestniczyli też rodzice, dopingowani przez dzieci.
Sobotnią imprezę zakończono podsumowaniem rywalizacji i wręczeniem dyplomów dla klas oraz pamiątkowych upominków wszystkim startującym. Prowadząca imprezę, podziękowała uczniom i ich rodzicom za tak liczną frekwencję
i dobrą zabawę, a organizatorom za sprawny przebieg imprezy. Zachęcała też uczestników do zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez sport i systematyczne ćwiczenia w gronie rówieśników i rodziny.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – klasy 4b i 4f
III – klasa 4c
IV – klasa 4a
V – klasa 4e
VI – klasa 4d
Nagrody dla wszystkich uczestników „Jesiennych zawodów sportowych” oraz sprzęt sportowy dla szkoły ufundował Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” przy SSM.
Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego SP4:
p. Aleksandra Czech, p. Sylwia Wolwowicz, p. Robert Ćwikła, p. Ryszard Długosz, p. Marcin Zapał, p. Piotr Bluj, p. Jakub Mańko, p. Jakub Zabkiewicz.
 

 10 października 2018

 

 13 |  BohaterOn | Dodał: Paweł

Nasza szkoła dołączyła do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji BohaterOn – włącz historię, organizowanej przez Fundację SENSORIA oraz Fundację ROSA.
Jest to kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Celem jest edukacja Polaków, wzmacniając poczucie tożsamości narodowej oraz kreując postawy patriotyczne.
Patronat honorowy nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Spraw Zagranicznych, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Muzeum Wojska Polskiego.
Koordynatorem w naszej szkole jest p. Paweł Olejarczyk, który zorganizował wśród uczniów akcje pisania kartek do Powstańców – łączna ilość pocztówek osiągnęła liczbę 431 oraz wystawę szkolną poświęconą Powstaniu Warszawskiemu.
Społeczność szkolna składa hołd wdzięczności dla Tych, którzy w słoneczne, sierpniowe popołudnie 1944 roku na przekór wszystkim stawili opór niemieckiemu, nazistowskiemu okupantowi uzbrojeni w karabiny często domowej roboty oraz amunicji wystarczającej na kilka dni walk. Powstańcy walczyli z przeciwnikiem 10-krotnie silniejszym desperacko i z poświęceniem o każdą ulicę, każdą kamienicę o „…każdy kamień Twój…” zanim wojsko Stalina cytując Józefa Szczepańskiego (ps. Ziutek) niczym „czerwona zaraza” zastąpi
niemieckie barbarzyństwo „czarną śmierć” z równie brutalną tyranią. Polacy w nierównej walce opanowali miasto przez długie 63 dni, dając znać obojętnemu światu, że pragną być wolni i niezależni. Warszawa znana jako „Paryż Wschodu” decyzją Hitlera w akcie zemsty została zniszczona w ok. 84%.


Pamiętamy i nie zapomnimy, że wśród nas żyją bohaterowie tamtych dni .

 2 października 2018

 

 12 |  Bicie Rekordu 2018 | Dodała: Ola


W dniu 16 października 2018r., uczniowie naszej szkoły (klasy 5e, 6c, 5c dz., 7d dz., 8b dz.) uczestniczyć będą w Biciu Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej.
Już po raz szósty Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wspólnie
z nauczycielami szkół podstawowych w całej Polsce, w ramach Programu Edukacyjnego – „Ratujemy i Uczymy Ratować” – popularyzuje podstawowe zasady ratowania ludzkiego życia. Nad całością przedsięwzięcia czuwa p. Aleksandra Czech – Szkolny koordynator promocji zdrowia.
Bicie Rekordu odbędzie się w auli w godz. 12001230 (w całej Polsce – o tej samej godzinie).

 6 października 2018

 

 11 |  „Sprzątanie Świata” | Dodała: Lidia

W bieżącym roku szkolnym hasłem przewodnim, organizowanej od 25 lat akcji „Sprzątanie Świata”, było „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Główny cel tegorocznej edycji to wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Zadanie bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Istotne również ze względu na konieczność osiągnięcia przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych w roku 2020 (aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów). Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego, którą wdrażają wszystkie państwa Unii Europejskiej.

W ramach w/w akcji w naszej szkole podjęto następujące działania:
- Uczniowie klas 5 pod kierunkiem p. K. Klimaszewskiej wykonali plakaty oraz wyszukiwali informacji w internecie na temat segregacji odpadów.
- Uczniowie klas 6 i 8 pod kierunkiem p. L. Indyk przygotowali wystawę w holu szkoły. Prezentowane były wiersze o tematyce ekologicznej, zachęcające do segregowania odpadów, recyklingu, dbałości o stan środowiska, w którym żyjemy.
- Uczniowie klas 7 pod kierunkiem p. E. Winnickiej-Skierka wykonali prace plastyczne w formie plakatu, które umieszczone zostały na wystawie w holu szkoły.
- Uczniowie klasy 7d pod opieką wychowawcy p. E. Michoń uczestniczyli w sprzątaniu odcinka doliny Sanu, wykonali plakaty, a na lekcji biologii prezentowali referaty związane z akcją sprzątania świata.
 

 2 października 2018

 

 10 |  WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE UBEZPIEZENIA UCZNIÓW | Dodała: Anna

Przedstawiamy ważne informacje
dotyczące ubezpieczenia uczniów
w roku szkolnym 2018 / 2019

 

  WYBRANY WARIANT UBEZPIECZENIA

  INFORMACJA O PRODUKCIE UBEZPIECZENIOWYM

  WARUNKI UBEZPIECZENIA

  WNIOSEK O WYPŁATĘ ŚWIADCZENIA

 

 

 24 września 2018

 

 9 | „Jesienne zawody sportowe”| Dodała: Ola

Nauczyciele wychowania fizycznego SP 4
zapraszają uczniów klas 4, wychowawców i rodziców
do udziału w sportowej imprezie środowiskowej,
która odbędzie się w dniu 29 września 2018r.
(sobota, godz. - 1000) na szkolnym „Orliku”.

 

Jesienne zawody sportowe” organizowane są już po raz siódmy w ramach współpracy szkoły z Osiedlowym Domem Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy 10-osobowe reprezentacje klas (5 dziewczynek i 5 chłopców). Drużyny rywalizować będą w konkurencjach bieżnych, rzutnych, skocznościowych oraz wymagających zwinności. Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymają upominki, a klasy – pamiątkowe dyplomy.

Szczegóły dotyczące imprezy zostaną podane w najbliższym czasie na plakatach informacyjnych. W razie złych warunków atmosferycznych „Jesienne zawody sportowe” odbędą się w sali gimnastycznej (wejście do szkoły - od strony „Orlika”). Wszystkich startujących prosimy o przyniesienie strojów sportowych oraz obuwia zmiennego ze sobą! Nie będzie dostępu do szkolnych szatni! Czynny będzie jedynie segment D!)
Zapraszamy!


Nauczyciele wychowania fizycznego SP 4.

 21 września 2018

 

 8 |  Mobilne Muzeum Multimedialne | Dodała: Iwona

20.09.br, uczniowie klasy 7E, 7D, 5B pod opieką nauczycielek:   p. Iwony Barszczewskiej-Menio, p. Elżbiety Michoń i p. Renaty Adamskiej odwiedzili Mobilne Muzeum Multimedialne.
Temat wystawy koncentrował się wokół wątku budowania nowoczesnej Polski, odradzającej się po 123 latach niewoli. W trakcie zwiedzania uczniowie poznali biografie 6 Ojców Niepodległości tj. J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W.Witosa, W. Korfantego. Uczniowie uczestniczyli w wirtualnej podróży po rozmaitych sferach życia Rzeczpospolitej dotyczących sukcesów Polski, sportu, gospodarki. Uczniowie zobaczyli trójwymiarowe obiekty „zawieszone” w przestrzeni. Dopełnieniem wystawy była historyczna gra planszowa, w której uczniowie wcielając się w reporterów odkrywali ciekawe aspekty życia XX-lecia międzywojennego. W fotobudce uczniowie porobili sobie zdjęcia na tle postaci historycznych. Ekspozycja bardzo się uczniom podobała.
 

 21 września 2018

 

 7 |  INFORMACJA | Dodało: SP4

Dni wolne od zajęć lekcyjnych:
w roku szkolnym 2018/2019
2 listopada
2018
2 stycznia
2019
15, 16, 17 kwietnia
2019 - egzamin ósmoklasisty

29, 30 kwietnia 2019,  2 maja 2019

 

Spotkania z rodzicami:
18  września
2018
15 listopada 2018
29 stycznia 2019
2 kwietnia 2019

Dla rodziców uczniów klas 8 przewidziane są
dodatkowe spotkania dotyczące egzaminu ósmoklasisty.
O dacie tych spotkań poinformujemy
w odpowiednim terminie.

 21 września 2018

 

 6 |  INFORMACJA | Dodało: SP4

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku
informuje, że 18 września (wtorek) 2018 roku
odbędą się spotkania z rodzicami.

1600 – rodzice uczniów z klas I, II, III i oddział przedszkolny.
1700 – rodzice uczniów z klas IV, V, VI, VII, VIII.

Spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów (konsultacje indywidualne) od 1700 do 1900.


Zapraszamy!
 

 12 września 2018

 

 5 |  INFORMACJA | Dodało: SP4

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku
oraz szkolny doradca zawodowy, zapraszają
rodziców uczniów klas VII i VIII
,
na spotkanie dotyczące organizowanych przez szkołę zajęć z zakresu doradztwa zawodowego oraz możliwości udzielania pomocy uczniom w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.

Spotkanie odbędzie się 18 września 2018 roku, w sali E4
o godz. 1640
 

 17 września 2018

 

 4 |  ROK SZKOLNY 2018 / 2019 | Dodało: SP4

 
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
 

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19
w Szkole Podstawowej nr 4 im. Księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku nastąpi dnia 3 września 2018 roku (poniedziałek)

900 klasy 4,5,6,7,8 - sala gimnastyczna
900 klasy 1,2,3 - oraz oddział przedszkolny w salach lekcyjnych.
O godzinie 800 rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone zostanie Mszą świętą
w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Sanoku.
 

 29 sierpnia 2018

 

 4 |  ROK SZKOLNY 2018 / 2019 | Dodało: SP4

Warunkiem uzyskania stypendium jest kryterium dochodowe w wysokości 514 zł na osobę w rodzinie.
Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia uprawniający do ubiegania się o stypendium szkolne należy liczyć bez wliczania świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. poz. 195), tzw. Program "Rodzina 500+".

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. Należy składać w Biurze Stypendialnym Urzędu Miasta Sanoka ul. Rynek 7 w nieprzekraczalnym terminie od 1 do 15 września 2018 roku.

 2 września 2018

 

 3 |  ROK SZKOLNY 2018 / 2019 | Dodało: SP4

Świetlica szkolna pracuje od 4 września.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 wszystkie podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas 1-8 zostaną zakupione przez szkołę i przekazane uczniom na początku nowego roku szkolnego.

Obowiązkiem rodziców jest jedynie zakupienie podręczników do nauki religii.
 

 2 września 2018

 

 2 |  ROK SZKOLNY 2018 / 2019 | Dodało: SP4

 
Informacje dotyczące uczniów klas 1 i 4
w sekretariacie szkoły

31.08.2018 od 1300 do 1500
 

 29 sierpnia 2018

 

 1 |  ROK SZKOLNY 2018 / 2019 | Dodało: SP4

Wykaz podręczników obowiązujących
w roku szkolnym 2018/2019
L.p. Rodzaj zajęć Tytuł podręcznika Autor/
wydawnictwo
nr.
dopuszczenia

ODDZIAŁ ZEROWY
1 Język angielski “New English Adventure – Starter” - książka ucznia + zeszyt ćwiczeń Regina Raczyńska,
Cristiana Bruni
Wyd. Pearson
 

KLASY 1
1 Edukacja wczesno-szkolna
(w tym zajęcia komputerowe)
 
"Oto ja" podręcznik polonistyczno-społeczny
cz.1 i 2
Karina Mucha
Anna Stalmach- Tkacz
Joanna Wasionek
Wyd. MAC
 
Ćwiczenia "Oto ja"  polonistyczno-społeczne
cz.1 i 2
 
"Oto ja" podręcznik matematyczno-przyrodniczy
cz.1 i 2
 
Ćwiczenia "Oto ja"  matematyczno-przyrodnicze
cz.1 i 2
 
2 Język angielski New English Adventure
Poziom I
Teresa Lachowski i in.
wyd. Pearson Education
819/1/2017
Zeszyt ucznia
New English Adventure
Poziom I
---

KLASA 2
1 Edukacja wczesno-szkolna
(w tym zajęcia komputerowe)
"Oto ja" ćwiczenia polonistyczno-społeczne
cz.1 i 2
Karina Mucha
Anna Stalmach- Tkacz
Joanna Wasionek
Wydawnictwo MAC
 
Ćwiczenia "Oto ja"  polonistyczno-społeczne
cz.1 i 4
 
"Oto ja" podręcznik matematyczno-przyrodniczy
cz.1 i 2
 
Ćwiczenia "Oto ja"  matematyczno-przyrodnicze
cz.1 i 4
 
2 Język angielski New English Adventure
Poziom 2. podręcznik
Viv Lambert i inni
Wyd. Pearson Education
819/2/2018
New English Adventure
Poziom 2
Zeszyt ucznia
---


KLASY 3

1 Edukacja wczesno-szkolna
(w tym zajęcia komputerowe)
"Tropiciele" kl. 3 -
podręcznik
cz. 1-5
A. Basionek
Wyd. WSiP
 
"Tropiciele" kl. 3 -
karta ćwiczeń
cz. 1-5
 
"Tropiciele" kl. 3 -
matematyka
cz. 1-5
E. Burakowska
Wyd. WSiP
 
2 Język angielski Our Discovery Island
Poziom 3.
Podręcznik wieloletni
Leone Dyson
Wyd. Pearson Education
393/3/2011/
2015
Zeszyt ucznioa
Our Discovery Island
Poziom 3.
Sagrarino Salaberri
Regina Raczyńska
---

KLASY 4
1 Język polski Słowa z uśmiechem.
Podręcznik Klasa 4.
Literatura i kultura
E. Hortwach
A. Żegleń
Wyd. WSiP
861/1/2017
Słowa z uśmiechem.
Podręcznik Klasa 4.
Nauka o języku i ortografia
861/2/2017
Słowa z uśmiechem.
Klasa 4.
Zeszyt ćwiczeń
---
Zeszyt lekturowy B. Surdej  
2 Język angielski English Class A1. S. Zervas, C. Bright
Wyd. Person Education
Liz Kilbey
840/1/2017
zeszyt ucznia
English Class A1.
---
3 Historia Wczoraj i dzis. Klasa 4.
podręcznik

B. Olszewska,
W. Surdyk-Fertsch
Wyd. Nowa Era

 
Wczoraj i dzis. Klasa 4.
ćwiczenia
 
4 Matematyka Matematyka z plusem.
Klasa 4.
M. Dobrowolski
i in.
Wyd. GWO
 
5 Przyroda Tajemnice przyrody.
Klasa 4.
F. Szlajfer, J. Stawarz
Wyd. Nowa Era
 
zeszyt ćwiczeń
Tajemnice przyrody.
 
6 Muzyka Klucz do muzyki.
Klasa 4.
U. Smoczyńska,
E. Jakóbczak-Drążek,
A. Sołtysik
Wyd. WSiP
 
7 Plastyka Plastyka.
Klasa 4.
S. Stopczyk,
B. Neubart
Wyd. WSiP
 
8 Informatyka Informatyka kl. 4 W. Jochemczyk i in.
Wyd. WSiP
 
9 Technika Jak to działa.
Podręcznik klasa 4.
L. Łabecki
Wyd. Nowa Era
295/2010/
2014


KLASA 5

1 Język polski Słowa z uśmiechem.
Podręcznik Klasa 5.
Literatura i kultura
E. Hortwach
A. Żegleń
Wyd. WSiP
551/2/2013/
2015
Słowa z uśmiechem.
Podręcznik Klasa 5.
Nauka o języku i ortografia
551/4/2013
Słowa z uśmiechem.
Klasa 5.
Zeszyt ćwiczeń
---
Zeszyt lekturowy kl. 5 Wyd. WSiP  
2 Język angielski English Class A1+. Jasyne Croxford i in.
Wyd. Pearson Education
Jennifer Heath
840/2/2018
English Class A1+.
zeszyt ucznia
---
3 Historia Wczoraj i dziś.
Klasa 5.
Podręcznik
G. Wojciechowski
Wyd. Nowa Era
 
Wczoraj i dziś.
Klasa 5.
Ćwiczenia
 
4 Matematyka Matematyka z plusem.
Klasa 5.
M. Dobrowolska i in.
Wyd. GWO
 
5 Geografia Planeta Nowa.
Podręcznik.
Klasa 5
F. Szlajfer
Wyd. Nowa Era
 
Planeta Nowa.
Klasa 5.
Zeszyt ćwiczeń.
 
6 Biologia Puls życia. Podręcznik. Klasa 5. M. Sęktas,
Wyd. Nowa Era
 
Puls życia.
Zeszyt ćwiczeń. Klasa 5.
J. J. Pawłoscy,
Wyd. Nowa Era
 
7 Muzyka Klucz do muzyki. Klasa 5. U. Smoczyńska,
E. Jakóbczak-Drążek,
A. Sołtysik
wyd. WSiP
 
8 Plastyka Plastyka. Klasa 5. S. Stopczyk,
B Neubart
Wyd. WSiP
 
9 Informatyka Informatyka kl.5 W. Jochemczyk i in.
Wyd. WSiP
 
10 Zajęcia techniczne Jak to działa.
Podręcznik klasa 5.
L. Łabecki,
M. Łabecka
Wyd. Nowa Era
295/2/2010/
2015


KLASA 6

1 Język polski Jutro pójdę w świat. Klasa 6.
Podręcznik do kształcenia literackiego, kulturowego
i językowego.
H. Dobrowolska,
U. Dobrowolska
Wyd. WSiP
417/03/2014
Jutro pójdę w świat. Klasa 6.
Zeszyt ćwiczeń
---
2 Język angielski Discover English.
Poziom 3.
I. Hearn, J. Wildman
Wyd. Pearson Education
402/4/2011/
2015
Discover English.
Poziom 3.
Zeszyt ćwiczeń
---
3 Historia My i historia. Klasa 6.
Podręcznik
Bo Olszewska,
W. Surdyk-Fertsch
Wyd. PWN
 
My i historia. Klasa 6.
Ćwiczenia
 
4 Matematyka Matematyka z plusem.
Klasa 6.
M. Dobrowolska i in.
Wyd. GWO
 
5 Przyroda Tajemnice przyrody.
Klasa 6. Podręcznik
J. Stawarz,
F. Szlajfer
Wyd. Nowa Era
 
Tajemnice przyrody.
Klasa 6. Zeszyt Ćwiczeń
M. Mańska
Wyd. Nowa Era
 
6 Muzyka Klucz do muzyki. Klasa 6. U. Smoczyńska,
E. Jakóbczak-Drążek,
A. Sołtysik
wyd. WSiP
 
7 Plastyka Plastyka. Klasa 6. S. Stopczyk,
B Neubart
Wyd. WSiP
 
8 Zajęcia komputerowe Z nowym bitem.
Klasa 6.
G. Koba
Wyd. Migra
 
9 Zajęcia techniczne Jak to działa.
Podręcznik klasa 6.
L. Łabecki,
M. Łabecka
Wyd. Nowa Era
295/3/2010/
2016


KLASA 7

1 Język polski Bliżej słowa. Klasa 7.
Podręcznik
E. Hortwath,
G. Kiełb
Wyd. WSiP
861/7/2017
Bliżej słowa. Klasa 7.
Zeszyt ćwiczeń
---
Zeszyt lekturowy Wyd. WSiP  
2 Język angielski Grupy zaawansowane I:
English Class Poziom B1
Podręcznik
B. Barraclough,
S. Gaynor
Wyd. Pearson Education Sheila Dignen
840/5/2017
Grupy zaawansowane I:
English Class Poziom B1
Zeszyt ćwiczeń
---
Grupy słabsze II:
English Class A2+
Podręcznik
B. Hastings,
S. Mc Kinley
Wyd. Pearson Education Lynda Edwards
840/4/2017
Grupy słabsze II:
English Class A2+
Zeszyt ćwiczeń
---
3 Język niemiecki Meine Deutschtour 7
Podręcznik
E. Kościelniak-Walewska,
M. Kosacka
Wyd. Nowa Era
838/1/2017
Meine Deutschtour 7
Zeszyt ćwiczeń
---
4 Język francuski Club@dos A1.
Podręcznik do języka francuskiego
A. Comriat
Wyd. Klett
839/1/2017
Club@dos A1.
Zeszyt ćwiczeń
---
5 Język rosyjski Echo 7
Podręcznik
B. Gawęcka- Ajcher
Wyd WSiP
805/1/2017
Echo 7
Zeszyt ćwiczeń
---
6 Muzyka Klucz do muzyki. Klasa 7. E. Jakóbczak-Drążek,
A. Sołtysik,
W. Sołtysik
wyd. WSiP
 
7 Plastyka Plastyka. Klasa 7. S. Stopczyk,
B Neubart,
J. Chołaścińska
Wyd. WSiP
 
8 Historia Wczoraj i dziś. Klasa 7. Podręcznik S. Roszak,
A. Łaszkiewocz,
J. Klaczkow
Wyd. Nowa Era
Wczoraj i dziś. Klasa 7.
Zeszyt ćwiczeń
 
9 Geografia Planeta Nowa. Klasa 7.
Podręcznik
R. Malarz,
M. Szubert
Wyd. Nowa Era
 
Planeta Nowa. Klasa 7.
Zeszyt ćwiczeń
 
10 Biologia Puls życia. Klasa 7.
Podręcznik
M. Jefimow
Wyd. Nowa Era
 
Puls życia. Klasa 7.
Zeszyt ćwiczeń
 
11 Chemia Ciekawa chemia. Klasa 7
Podręcznik
H. Gulińska,
J. Smolińska
Wyd. WSiP
 
12 Fizyka Spotkanie z fizyką. Klasa 7.
Podręcznik
G. Froncuz Ornout,
T. Kulawik
Wyd. Nowa Era
 
13 Matematyka Matematyka z plusem.
Klasa 7.
Podręcznik
M. Dobrowolska i in.
Wyd. GWO
 
14 Informatyka Teraz bajty. Klasa 7 G. Koba
Wyd. Migra
 


KLASA 8

1 Język polski Bliżej słowa. Klasa 8.
Podręcznik
E. Hortwarth,
G. Kiełb
Wyd. WSiP
861/8/2018
Bliżej słowa. Klasa 8.
Zeszyt ćwiczeń
---
Zeszyt lekturowy WSiP  
2 Język angielski Repetytorium ósmoklasisty
Poziom A2+/B1
Podręcznik wieloletni
Arek Tkacz i in.
Wyd. Pearson Education
926/2018
Repetytorium ósmoklasisty
Poziom A2+/B1
Zeszyt ćwiczeń
Anita Lewicka i in.
Wyd. Pearson Education
---
3 Język niemiecki Maine Deutschtour 8
Podręcznik
E. Kościelniak-Walewska,
M. Kosacka
Wyd. Nowa Era
838/2/2018
Maine Deutschtour 8
Zeszyt ćwiczeń
---
4 Język francuski Club@dos2. Podręcznik
do języka francuskiego
Wyd. Klett 839/2/2018
Club@dos2.
Zeszyt ćwiczeń
---
5 Język rosyjski Echo 8
Podręcznik
C. Gawęcka-Ajcher
Wyd. WSiP
805/2/2018
Echo 8
Zeszyt ćwiczeń
---
6 Historia Wczoraj i dziś. Klasa 8.
Podręcznik
R. Ściegocki
Wyd. Nowa Era
 
Wczoraj i dziś. Klasa 8.
Zeszyt ćwiczeń
Wyd. Nowa Era  
7 Geografia Planeta Nowa. Klasa 8.
Podręcznik
T. Rachwał
Wyd. Nowa Era
 
Planeta Nowa. Klasa 8.
Zeszyt ćwiczeń
 
8 Biologia Puls życia. Klasa 8.
Podręcznik
A. Sągin
Wyd. Nowa Era
 
Puls życia. Klasa 8.
Zeszyt ćwiczeń
J. Holeczek,
B. Janiszewska-Hasiec
Wyd. Nowa Era
 
9 Chemia Ciekawa chemia. Klasa 8.
Podręcznik
H. Gulińska,
J. Smolińska
Wyd. WSiP
 
10 Fizyka Spotkania z fizyką. Klasa 8.
Podręcznik
G. Froncuz-Ornat,
T. Kulawik
Wyd. Nowa Era
 
11 Edukacja dla
bezpieczeństwa
Żyję i działam bezpiecznie.
Podręcznik
J. Słoma
Wyd. Nowa Era
 
12 Matematyka Matematyka z plusem. Klasa 8.
Podręcznik
M. Dobrowolska i in.
Wyd. GWO
 
13 Informatyka Teraz bajty. Klasa 8 G. Koba
Wyd. Nowa Era
 


 

 30 sierpnia 2018

 
 Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012