www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  SPRAWDZIAN PO VI KL 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY:
   - nauczyciele
   - pedagog, logopeda

  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  UBEZPIECZENIE
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
 
   

  Movie1

 62 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w marcu wynosi 88 zł (12 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 10,12,17,19 marca.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).


 

 Czwartek 5 marca 2015

 

 61 | Dzień koloru CZERWONEGO  | Dodała: Mariola

Niedawno obchodziliśmy Walentynki, a święto to jak wiemy kojarzy mam się z kolorem czerwonym. Czerwień symbolizuje działanie, przygodę, energię to także symbol życia. Mimo łagodnej zimy z niecierpliwością czekamy na wiosnę, która zachwyci  kolorami. Aby jak najszybciej ją przywołać uczniowie naszej szkoły  w dniu 26.02. 2015r.  postanowili założyć stroje w kolorze czerwonym.

Do zabawy włączyli się mali, młodzi i trochę starsi uczniowie, całe grono pedagogiczne wraz z panem dyr. Krzysztofem Zającem oraz  rodzice. Ciekawymi pomysłami w prezentowaniu koloru czerwonego wykazali się uczniowie z klas młodszych, którym w przygotowaniu i wykonaniu strojów  pomagali rodzice.

A oto kilka ciekawostek o kolorze czerwonym to  barwa przywołująca gorącą, płomienną miłość. Kolor żywy, widoczny, pobudza do działania, ożywia, wzmacnia oraz rozgrzewa i rozpala zmysły. Dodaje optymizmu i sił dzięki czemu mamy więcej energii do zdobywania celów.  Jest symbolem ognia i ciepła. Wywołuje duży efekt, przyciąga uwagę. Ludzie dla których ulubionym kolorem jest czerwony mają na ogół silny charakter usposobiony przez działanie i skłonność do rywalizacji.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I -  III zajęły klasy:  IIa i Ia.

Uczniowie klasy IIa  wraz z wychowawczynią i rodzicami zaprosili na bajkowe zagadki z kolorem czerwonym do teatrzyku ,,Czerwona kurtyna”. Ubrane na czerwono dzieci prezentowały na mini scenie rekwizyty w kolorze czerwonym wybrane z rożnych bajek, a inni uczniowie czytali zagadki literackie, które odgadywali wszyscy uczniowie. W ich ubiorze dominował kolor czerwony. W sali również były elementy dekoracji w tej barwie.

Natomiast uczniowie kalsy Ia również przy pomocy wychowawczyni i rodziców przygotowali i przedstawili inscenizację  wiersza J. Brzechwy pt.,, Żuk”. Cała klasa recytowała wiersz, a  ucharakteryzowani bohaterzy mówili swoje kwestie. Dziewczynki były przebrane za biedronki (na głowie opaski, skrzydełka z czerwonej krepiny z czarnymi kropeczkami), zaś chłopcy zamienili się w muchomorki (na głowie czerwone czapeczki w białe kropeczki). Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt.,, Biedroneczki są w kropeczki”, do której wykonały prosty układ taneczny. Ozdobą klasy były biedronki i muchomorki wykonane przez dzieci techniką orgiami.

 Drugie miejsce zajęły klasy: Id i IIId.

Dziewczynki z kl.Id miały czerwone spódniczki i kokardki we włosach wykonane z krepiny, a chłopcy muszki.  W  ubiorze dzieci dominował kolor czerwony.

Dzieci  z kl. IIId do ubrań w kolorze czerwonym miały przyczepione czerwone serduszka. Wszystkie pięknie zaśpiewały piosenkę pt.,, Serduszko puka…”

 Na trzecim miejscu uplasowała się klasa Ib, której  wszyscy uczniowie również założyli stroje w kolorze czerwonym.

Do zabawy aktywnie przyłączyli się uczniowie  z oddziałów  przedszkolnych, a szczególnie dzieci z oddziału  Oa, którzy zasługują na wyróżnienie.

Nadal serdecznie  zachęcamy uczniów klas IV – VI do aktywniejszego udziału w kolejnych kolorowych dniach.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich  rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem zielonym  , który odbędzie się 26.03.2015r.
 

 Poniedziałek 2 marca 2015

 

 60 | Zawody powiatowe w pływaniu | Dodała: Aleksandra

W dniu 26.02.2015r. na basenie MOSIR w Sanoku odbyły się zawody pływackie na szczeblu powiatu.
W zawodach uczestniczyły sanockie szkoły podstawowe (SP 1, SP 2, SP 3 i SP 4).
Rywalizacja między szkołami przebiegała w formie sztafet 6 x 25m stylem dowolnym dziewcząt i 6 x 25m stylem dowolnym chłopców (rocznik 2001 i młodsi). Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas 3 – 6.
Skład drużyny:
 - Weronika Panek 3c
 - Monika Biłas 3c
 - Zofia Filipowicz 5a
 - Aleksandra Krawiec 4a
 - Julia Ostrowicka 6a
 - Anna Mączałowska 6d
 - Maja Oleniacz 4a
W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły II miejsce z czasem (2:12,66).
Uczennica Weronika Panek z klasy 3c reprezentowała szkołę w konkurencjach indywidualnych – 50m stylem dowolnym i z czasem 0:44,77 zajęła II miejsce.
Opiekun drużyny – Aleksandra Czech.

 Poniedziałek 2 marca 2015

 

 59 | EAE Elektronik - "Skąd się bierze prąd" | Dodała: Monika G

W dniu 20 lutego 2015 roku klasa 3 b wraz z wychowawczynią Moniką Grządziel uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Skąd się bierze prąd?” organizowanych przez pracowników EAE Elektronik.


Podczas bardzo interesującego spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego żarówka świeci, jakie są alternatywne źródła prądu, czym jest energia słoneczna, jak oszczędzać energię, jak zachować się podczas burzy oraz jakie są zasady udzielania pomocy osobie porażonej prądem. Mieli też okazję pod czujnym okiem Prezesa Zarządu P. Pawła Patały zwiedzić halę produkcyjną i bliżej przyjrzeć się działalności firmy oraz samodzielnie pokierować robotem „do zadań specjalnych”.

 

Bardzo mili pracownicy EAE Elektronik zadbali o dobrą zabawę, słodki poczęstunek, edukacyjne zabawy niespodzianki i nagrody dla najbardziej aktywnych za co serdecznie dziękujemy.
 

 Poniedziałek 23 lutego 2015

 

 58 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w lutym wynosi 40 zł (10 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 16-20 lutego.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

 Poniedziałek 2 luty 2015

 

 57 | Ogłoszenie  | Dodała: SP4

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku zaprasza do zapisu dzieci do klas pierwszych.

 

 

 

Rodzic/ prawny opiekun dokonuje zapisu dziecka w sekretariacie szkoły od 16 lutego do 31 marca 2015 r. codziennie w godz. 800 – 1500.

 

Do klasy pierwszej zapisujemy dzieci urodzone w 2008 roku /siedmiolatki/ oraz urodzone w 2009 r. / sześciolatki / Spełnianie obowiązku szkolnego mogą rozpocząć dzieci urodzone w 2010 r. /pięciolatki / tylko na wniosek rodziców po uprzedniej decyzji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

Obowiązek przygotowania przedszkolnego - oddział „0”

 

Do oddziału „0” / na 5 godzin dziennie / zapisujemy dzieci urodzone w 2010 roku /pięciolatki/ w terminie od 1 marca 2015 do 31 marca 2015 r.

 

Dla dzieci z oddz. „0” nie zapewniamy opieki w świetlicy szkolnej

 

Przy zapisie dzieci do szkoły z obwodu szkoły i spoza obwodu, należy przedłożyć dowód osobisty rodzica, numer PESEL dziecka, oraz odpis aktu urodzenia dziecka.

 

Wnioski do wypełnienia dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły –www.sp4.sanok.prox.pl

Obwód Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku

Biała Góra, Białogórska, Bluszczowa, Chabrów, Dembowskiego, Kwiatowa, Gorazdowskiego, Goslara, Jabłoni, Jaśminowa, Jana Pawła II, Kamienna, Liliowa, Maków, Młynarska, Padlewskiego, Ruciana, Rybickiego Sadowa, Sierakowskiego, Śliwowa, Szafera, Traugutta, Armii Krajowej, Bliska, Cegielniana, Czysta, Dmowskiego do skrzyżowania z Kiczurami, Heweliusza, Kiczury, Kopernika, Krasińskiego, Langiewicza, Mickiewicza od nr 45, Poprzeczna. II Pułku Strzelców Podhalańskich, Sąsiedzka, Staszica, Wiśniowa, Zgodna, Jodłowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Sosnowa, Międzybrodzka.

Karta zapisu dziecka do Szkoły - do pobrania
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy - do pobrania  
 

 Czwartek 29 stycznia 2015

 

 56 | Dzień koloru NIEBIESKIEGO | Dodała: Mariola

Za oknem nadal króluje zima. Jesteśmy pod jej urokiem. Biel miesza się z odcieniami błękitu. Pobudził on naszą wyobraźnię i sprawił, że w dniu 22.01.2015r. bawiliśmy się kolorem niebieskim. Do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami.

Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż NIEBIESKI jest najbardziej popularnym kolorem, należy do kolorów zimnych. Symbolizuje nieograniczoną przestrzeń błękitnego nieba, niezmierzoną toń oceanów oraz blask rozjaśnionego słońcem powietrza. Czy powietrze może mieć kolor? oczywiście, jeśli masz odrobinę fantazji i wyobraźni. Główne znaczenie niebieskiego to: chcę być niezwykły, niepowtarzalny, chcę zdobyć dobrą sławę i pozostawić po sobie pomnik oparty na moich dokonaniach, chcę być mądry, inteligentny i twórczy. Kolor niebieski dobrze prezentuje się z bielą, kolorem popielatym i bladożółtym.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I - III zajęła klasa IIa, której uczniowie zaprezentowali fragment baśni pt. ,,Zimowa baśń”, przebierając się za postacie w niej występujące: dziewczynki – królowa śniegu i śnieżynki, chłopcy – prezentowali sportowców zimowych dyscyplin sportowych. Wystrój klasy nawiązywał do treści baśni (sople, śnieżynki, rysunki dzieci o tematyce zimowej) i był spójny z kolorem niebieskim.

Drugie miejsce zajęła klasa Ia, której uczniowie prezentowali dwie drużyny. Dziewczynki były chilliderkami, a chłopcy zawodnikami piłki nożnej, toczącymi piłkę w takt płynącej muzyki.

Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIb, która oprócz niebieskiego stroju przygotowała opaski, krople wody, baloniki oraz zaprezentowała wiersz zachęcający do oszczędzania wody oraz plakat na temat deszczu.

Do zabawy aktywnie włączyli się uczniowie z oddziału przedszkolnego Oa, którym rodzice przygotowali oprócz strojów w kolorze niebieskim opaski ze śnieżynkami. Zachęcamy uczniów klas IV – VI do aktywniejszego udziału w kolejnych kolorowych dniach.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem czerwonym, który odbędzie się 26.02.2015r.
 

 Czwartek 29 stycznia 2015

 

 55 | PRZEDSZKOLAKI W PROJEKCIE GRANTOWYM „AKTYWNE TRI”    | Dodała: Magdalena W.

„Ruch to zdrowie – sportowe potyczki przedszkolaków”

Dnia 23.01.2015. r. uczniowie z oddziału O c wzięli udział w projekcie z serii „AKTYWNE TRI” organizowanym przez FIRMĘ TRI POLAND Oddział w Zagórzu.
Program ten ma na celu wspieranie inicjatyw pracowników firmy, działających na rzecz społeczności lokalnej w zakresie edukacji, ekologii, promocji zdrowia i kultury. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Mamy naszego ucznia, firma doceniła projekt i przyznała środki na zakup min. sprzętu do zabaw ruchowych dla dzieci.


Był to dzień pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków. Zajęcia rozpoczęły się od rywalizacji sportowych w myśl zasady „fair play”. Uczniowie brali udział w konkurencjach o charakterze bieżnym, skocznym, rzutnym, zwinnościowym oraz zręcznościowym. „Zdrowa rywalizacja” odbywała się w następujących konkurencjach: bieg z pałeczką, pokonaj przeszkodę, przenieś kółko, kto celniej, bieg w workach. Za swoje zaangażowanie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała nauczycielka gimnastyki – Pani A. Czech.


Kolejnym etapem dnia były warsztaty udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzone przez ratownika medycznego, Tatę ucznia z „zerówki” - Pana M. Motykę. Uczniowie poprzez zabawę poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo poszkodowanego. Co robić, gdy jesteśmy na niebezpiecznym terenie, jak zabezpieczyć miejsce, w którym znajduje się poszkodowany. W jaki sposób wezwać pomoc, gdy nie czujemy się bezpieczni. Ćwiczyli,  w jaki sposób sprawdzić, czy osoba poszkodowana jest przytomna i co robić, jeżeli w pobliżu miejsca wypadku nie będzie nikogo dorosłego. Utrwalili sobie numery telefonów ratunkowych oraz zapoznali się z procedurą zgłaszania wypadku i wzywania fachowej pomocy. Wysłuchali też wiele ciekawych wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych.

 

Ponieważ nasza szkoła promuje zdrowie - a każde dziecko wie, że żeby być zdrowym trzeba zdrowo się odżywiać, dlatego też organizatorzy i wolontariuszki nie zapomniały
o poczęstunku dla naszych maluchów. Po tak aktywnym dniu uczniowie z apetytem wypili zdrowy sok przecierowy i zajadali się batonikiem zbożowym oraz soczystymi jabłkami. Wspaniała zabawa dzieci była możliwa dzięki organizatorom imprezy: Panu Dyrektorowi naszej szkoły oraz Firmie TRI Poland Oddział w Zagórzu, bez pomocy których projekt nie zostałby przeprowadzony.
 

Wychowawczyni klasy O c Pani M. Wojtowicz wraz z dziećmi składają serdeczne podziękowania rodzicom: Pani J. Machowskiej za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu na przygotowanie projektu, Pani A. Biłas, która pomogła w zorganizowaniu nagród dla uczniów oraz Panu M. Motyce, który poprowadził warsztaty udzielania pierwszej pomocy.
 

 Wtorek 27 stycznia 2015

 

 54 | Konkurs plastyczny w świetlicy    | Dodała: Iwona

Grupa III świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 uczestniczyła w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne za które otrzymali dyplom – wyróżnienie oraz grę komputerową „Pierwsza gwiazdka”.

W imieniu całej zwycięskiej grupy nagrodę odebrała delegacja świetlicowa.

Nagrody dzieciom wręczyli: organizator konkursu – p. Halina Martowicz, burmistrz - p.Edward Olejko i dyrektor MBL – p. Jerzy Ginalski. Podczas spotkania wspólnie śpiewano kolędy. Dzieciom przygrywała kapela Bukowianie z Bukowska. Potem zwiedzano Rynek Galicyjski. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Iwona Barszczewska – Menio.
 

 Wtorek 27 stycznia 2015

 

 53 | Dzień Babci i Dziadka | Dodała: Sylwia

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 21 stycznia 2015 r. w świetlicy szkolnej, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, pod hasłem: „Babciu, Dziadziu – Kocham Was”.
Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki oraz zatańczyły cza – czę. Małych aktorów można było również zobaczyć w krótkiej inscenizacji pt. „Rok i jego dzieci”. Po części artystycznej każda wnuczka i wnuk wręczyli swoim bliskim własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki z życzeniami. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem oraz zaproszeni do obejrzenia wystawy portretów narysowanych przez dzieci.
Wspólnie spędzony czas przez Babcie, Dziadków i wnuczęta z pewnością na długo pozostanie w pamięci i będzie miło wspominany.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
Uroczystość przygotowały panie: wychowawca świetlicy gr.I – Sylwia Wolwowicz i wychowawca kl. 1a – Krystyna Stec-Lenart.
 

 Niedziela 25  stycznia 2015

 

 52 | Czas wspomnień przedszkolnych dni | Dodała: Krystyna

W ubiegły piątek (16 stycznia) klasa 1a udała się do Przedszkola nr 2. Uczniowie obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci 5 i 6-cio letnich. Na tle pięknej scenografii aktorzy zaprezentowali duże talenty artystyczne. Mimo młodego wieku odgrywali swoje role z wielkim powodzeniem. Wcielali się w postaci bajkowe odwiedzające żłóbek Pana Jezusa. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszaki miały okazję odwiedzić stare kąty, porozmawiać z dawną panią, a nawet przytulić się do niej.
 

 Sobota 24 stycznia 2015

 

 51 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:


środa  28 stycznia:
godz. 1530– oddziały 0

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

czwartek 29 stycznia:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

 

UWAGA:  Klasy 4d i 5a w innym terminie (po feriach)
 

 Czwartek 22 stycznia 2015

 

 50 | "ZIma w Mieście 2015" | Dodała: SP4

 

 

 

 

 

 

 

Nazwa zajęć

Nazwisko nauczyciela realizującego zajęcia

Ilość godzin

Termin realizacji zajęć (data i godzina)

Miejsce

„Ćwiczymy przy muzyce”

Wolwowicz Sylwia

3

12.02.2015 r. godz. 900-1200

mała sala gimnastyczna

Gry i zabawy
kl. III

Bluj Piotr

4

2.02.2015 r. godz. 900-1300

średnia sala gimnastyczna

Unihokej kl. III

Bluj Piotr

4

3.02.2015 r. godz. 900-1300

średnia sala gimnastyczna

Badminton dziewcząt

Długosz Ryszard

2

2.02.2015 r. 1000-1200

duża sala gimnastyczna

Badminton chłopców

Długosz Ryszard

2

3.02.2015 r. 1000-1200

duża sala gimnastyczna

Unihokej
dziewcząt

Długosz Ryszard

2

5.02.2015 r. 1000-1200

duża sala gimnastyczna

LA
dziewcząt

Długosz Ryszard

2

6.02.2015 r. 1000-1200

duża sala gimnastyczna

Gry i zabawy
Dziewcząt kl. IV

Długosz Ryszard

2

9.02.2015 r. 1000-1200

duża sala gimnastyczna

Mini piłka siatkowa dla chłopców kl. VI

Ćwikła
Robert

4

4.02.2015 r. 900-1300

duża sala gimnastyczna

Gry i zabawy dla chłopców kl. V

Ćwikła
Robert

4

10.02.2015 r. 900-1300

duża sala gimnastyczna

Unihokej -
chłopcy
kl. V-VI

Grega Bartłomiej

2

11.02.2015 r. 900-1100

średnia sala gimnastyczna

Piłka siatkowa – dziewczyny kl. V-VI

Grega Bartłomiej

2

12.02.2015 r. 900-1100

średnia sala gimnastyczna

Piłka ręczna – Chłopcy kl. IV

Grega Bartłomiej

2

13.02.2015 r. 900-1100

średnia sala gimnastyczna

Gry i zabawy umysłowe
 kl. I

Bukład Małgorzata

3

2.02.2015 r. 800-1100

Sala lekcyjna

 

 

 Czwartek 22 stycznia 2015

 

 49 | Zbiórka karmy | Dodała: Iwona

W Szkole Podstawowej nr 4 odbywa się coroczna zbiórka karmy dla zwierząt, która potrwa do końca lutego. Zebrana karma zostanie przekazana do "Ośrodka Adopcyjnego" dla bezdomnych psów prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku.

Koordynatorem akcji jest p. Elżbieta Michoń, zbiórka karmy w świetlicy prowadzona jest przez p. Iwonę Barszczewską – Menio.
 

 Środa 14 stycznia 2015

 

 48 | Świetlicowe Jasełka | Dodała: Anna N

Dnia 8 stycznia 2015 roku odbyły się jasełka w świetlicy szkolnej.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały przedstawienie. Przebrane w piękne stroje przedstawiły historię narodzin małego Jezusa oprawioną kolędami i pastorałkami, które śpiewały również dzieci z widowni. Piękne dekoracje wzbogaciły inscenizację wizualnie.

Na koniec młodzi aktorzy zebrali wielkie brawa. Występ przygotowały panie: Ewelina Malinowska i Anna Nater, a role w przedstawieniu zagrali uczniowie z klas pierwszych i drugich uczęszczający do świetlicy szkolnej.
 

 Sobota 10 stycznia 2015

 

 47 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w styczniu wynosi 72 zł (18 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 13, 15, 20 stycznia.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

Środa 7 stycznia 2015

 

 46 | Informacja dla Rodziców| Dodał: Maciej

 

Drodzy Rodzice utworzyliśmy na naszej stronie zakładkę "Sprawdzian po VI kl" (po lewej stronie 6 w kolejności od góry). Na utworzonej podstronie będziemy zamieszczać informacje dotyczące przygotowania uczniów do sprawdzianu kończącego naukę w Szkole Podstawowej.

Już teraz warto zaglądnąć i przeczytać zamieszczone tam informację.
 

Niedziela 4 stycznia 2015

 

 45 | WESOŁYCH ŚWIĄT | Dodali: Bożena, Maciej i Janusz


"
Świeci gwiazda na niebie, srebrna i staroświecka,
Świeci wigilijnie, każdy ją zna od dziecka.
Chwyć w garść jej promienie, trzymaj je z całej siły.
I teraz w tym rzecz cała, by się życzenia spełniły."
Wesołych świąt!!!

 

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE DLA NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY ORAZ WSZYSTKICH UCZNIÓW
 

 Wtorek 23  grudnia 2014

 

 44 | Wizyta lekarza specjalisty w kl 1a | Dodała: Ewelina

W dniu 17.12.2014 zgodnie ze świąteczną tradycją na korytarzach naszej szkoły pojawili się kolędnicy. Weseli przebierańcy podczas swojej wędrówki przemierzali poszczególne segmenty, życząc uczniom i pracownikom szkoły Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku. Nie zabrakło charakterystycznych postaci takich jak: Święta Rodzina z Dzieciątkiem, Pasterze, Aniołki, Gwiazdor, Trzej Królowie, Diabeł i Śmierć.

Widowisku towarzyszyła atmosfera ogólnej wesołości, nie obyło się bez śpiewania kolęd, recytowania, tańców i płatania figli - tutaj prym wiedli Diabeł i Śmierć. Kolędnicy nie zapomnieli oczywiście o Panu Dyrektorze, przez którego zostali bardzo ciepło przyjęci. Przedstawienie kolędnicze przygotowała wychowawczyni świetlicy p. Kazimiera Tarnawska – Rogoz, udział wzięły dzieci z klas I – III.
 

 Czwartek 18 grudnia 2014

 

 43 | Mistrzostwa w pływaniu | Dodała: Aleksandra

W dniu 13 grudnia 2014r. na sanockim basenie odbyły się
XXV Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Pływaniu 0 Puchar Solidarności.
Organizatorem zawodów był Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” - oddział w Sanoku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku.
Nasza szkołę reprezentowało 10 uczniów (6 dziewcząt i 4 chłopców). Oto ich wyniki:
Dziewczęta
Rok urodzenia 2005:
 - I miejscePanek Weronika (0;20,66) – 25 m stylem dowolnym
 - V miejsceBiłas Monika (0;26,06) – 25 m stylem dowolnym.
Rok urodzenia 2004:
 - III miejsceOleniacz Majka (0;24,20) – 25 m stylem dowolnym
 - VI miejsceBaran Natalia (0;31,07) – 25 m stylem dowolnym
 - VII miejsceTomczewska Weronika (0;34,15) – 25 m stylem dowolnym.
Rok urodzenia 2003:
 - IV miejsce – Filipowicz Zofia (0;44,97) – 50 m stylem dowolnym.
Chłopcy
Rok urodzenia 2004:
 - V miejsceKaraś Paweł (0;23,52) – 25 m stylem dowolnym
 - VIII miejsceSłapiński Michał (0;26,18) – 25 m stylem dowolnym
 - X miejsce Rajtar Stanisław (0;29,46) – 25 m stylem dowolnym.
Rok urodzenia 2002:
 - II miejsceZąbkiewicz Paweł (0;40,18) – 50 m stylem dowolnym.
Gratulujemy !!!
W sobotnich zawodach uczestniczyło 78 uczniów sanockich szkół podstawowych.
Opiekun grupy Aleksandra Czech

 Czwartek 18 grudnia 2014

 

 42 | Konkurs Bożonarodzeniowy | Dodał: Bożena

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową (kl.1-3) i bożo-narodzeniową kartkę świąteczną (kl. 4-6).

Tegoroczny konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszono do niego 45 kartek świątecznych i 21 ozdób choinkowych. Do wykonania swych prac dzieci użyły rozmaitych technik i materiałów (różnorodne materiały papiernicze, patyczki, masa solna, cekiny, brokat, kawałki tkanin, kamyczki, szyszki, płyty CD, a nawet makaron, kasza i kawa itp).

Zgłoszone do konkursu prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Oceniło je jury składające się z nauczycieli – organizatorów konkursu. W kategorii „kartka świąteczna” I miejsce zdobyli: Milena Kędra kl. 6a, Łukasz Konik kl. 4c, Wiktoria Łach kl. 4c, Martyna Poławska kl. 4d. W kategorii „ozdoba choinkowa” zwyciężyły prace Moniki Biłas kl. 3c, Zuzanny Kubicy kl. 1a, Magdaleny Pawlikowskiej kl. 1a, Emilii Sowy kl. 1a, Emilii Stabryły kl. 1a, Antoniny Woźniczak kl. 1a i Wiktorii Zabłotnej kl. 2b.

Konkurs zorganizowali: p. Bożena Bury, p. Maciej Granatowski i p. Janusz Piotrowski

 Czwartek 18 grudnia 2014

 

 41 | Wizyta lekarza specjalisty w kl 1a | Dodała: Krystyna

11 grudnia 2014 roku w ramach profilaktyki zdrowia w naszej szkole odbyło się spotkanie z  lekarzem specjalistą
dr Justyną  Sieradzką-Woźniczak.
Głównym celem wizyty było poznanie specyfiki pracy lekarza, kształtowanie postaw prozdrowotnych i promowanie zdrowego odżywiania się.  Pani doktor w sposób ciekawy i interesujący przeprowadziła pogadankę o tym, jak się odżywiać i czego się wystrzegać, aby być zdrowym. Zachęcała do dbania o swoje zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez spożywanie właściwych pokarmów oraz korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu. Wielką atrakcją było zaprezentowanie podstawowych badań laryngologicznych. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Cenne rady pani doktor zapewne zostaną na długo w pamięci pierwszoklasistów. W formie podziękowania za tak pouczającą lekcję uczniowie kl. 1a zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tematyki spotkania, natomiast  dyrektor szkoły Krzysztof  Zając złożył życzenia zadowolenia z wykonywanej pracy oraz  sukcesów zawodowych i wszelkiej osobistej pomyślności. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały naklejki z napisem – DZIELNY PACJENT.

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni kl. 1a – Krystyna Stec-Lenart

 

 Czwartek 18 grudnia 2014

 

 40 | Dzień koloru BIAŁEGO | Dodała: Mariola

Tak bardzo tęsknimy za zimą, jej śnieżnobiałym  puchem, który wprawi nas w doskonały humor, ale i nada uroku, i magii zbliżającym się  świętom Bożego Narodzenia, że postanowiliśmy 11 grudnia 2014r. przywołać tę porę roku i założyć ubrania w kolorze białym. Do zabawy włączyli się  uczniowie wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami.

Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż BIAŁY zajmuje szczególne miejsce w palecie barw. Kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale nie jest to jedyna jego wymowa. Kiedy pomyślisz o bieli i zamkniesz oczy, co widzisz? Czy nie nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu? Zima to chłód i dystans, ale także ogromna jasna płaszczyzna, którą możesz zapełnić tym, czym chcesz.  To także przestrzeń, w której możesz swobodnie oddychać. Czyż duża jasna przestrzeń nie daje nam swobody i lekkości?

Biel zawiera w sobie wszystkie pozostałe barwy, jest zatem na swój sposób wszechstronna, reprezentując sobą wartości wszystkich kolorów. Biały kolor najchętniej noszą osoby, które nie lubią być ograniczane i starają się być za wszelką cenę niezależne. W pozytywnym wydaniu wskazuje dążenie do podkreślenia własnej indywidualności, dojrzałości, samodzielności.

Nie tylko symbole  bożonarodzeniowe  były inspiracją  na strój w kolorze białym, które wykorzystali uczniowie z klas : 2a – aniołki nucące kolędę,  3c – gwiazdki,  3d – gwiazdki wraz z krótką inscenizacją oraz  oddział przedszkolny 0 c – opaski z aniołkami. Uczniom  z klasy 1a kolor biały kojarzył się z zawodem lekarza. Dzieci założyły lekarskie fartuchy, wysłuchały interesującej pogadanki  zaproszonego przez wychowawczynię rodzica - pani dr Justyny Woźniczak  oraz przygotowały inscenizację pt. ,,Wizyta u lekarza” wraz z tańcem i piosenką  promującą  zdrowie.

Zwycięzcami w oddziałach zerowych ponownie zostali uczniowie 0c, a w klasach I-III:

I miejsce zajęli uczniowie klasy Ia i IIa
II miejsce : uczniowie klasy IIId
III miejsce : uczniowie klasy IIIc

W klasach IV VI:

I miejsce: klasa IVc

Pozostałe klasy IV,V i VI zasłużyły na wyróżnienie, w ich ubiorze dominował kolor biały.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich  rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Następny wybrany przez zwycięzców kolor, którym będziemy się bawić 22 stycznia   jest kolor niebieski .
 

 Czwartek 18 grudnia 2014

 

 39 | MEDITEST 2014 | Dodała: Aleksandra

Już po raz czwarty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyli
w Ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – MEDITEST.
Konkurs odbył się 15 grudnia br. Ogólnopolskie Centrum Edukacji sprawdzało wiedzę uczniów (w formie testu) z zakresu następujących zagadnień:
 - zasady zdrowego odżywiania się,
 - pierwsza pomoc,
 - budowa ciała człowieka,
 - zagrożenia zdrowia i życia,
 - zdrowy tryb życia,
 - najczęstsze schorzenia.
Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło 41 uczniów: 16 uczniów z klas 3 – 4 oraz 25 uczniów z klas 5 – 6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 2 lutego 2015r.
Uczestnicy konkursu:
Klasy 3 – 4:
 3a – Borek Gabriela, Lewicka Justyna, Rudzińska Emilia
 3c – Dziuba Magdalena, Janik Paulina, Sobota Eryk, Wojtowicz Emilia
 3d – Koczera Paulina, Ostrowska Kinga, Stabryła Emilia
 4c – Kopczak Julia, Pietrzycka Oliwia, Rodzoń Aleksandra
 4d – Łuczycka Inez, Maślak Martyna, Poławska Martyna.
Klasy 5 – 6:
 5a – Radwańska Julia, Skarbek Natalia, Twardy Weronika
 5c – Brajta Dominik
 6a – Bukowska Ewelina, Diamandakis Zuzanna, Florczak Mateusz, Jaksęder Paulina, Majdosz Tomasz, Nowakowska Weronika
6b – Bareła Grażyna, Gierlicki Michał, Kałużny Maksymilian, Kucharska Roksana, Poznański Damian, Rogalski Jan, Skarbowski Arkadiusz, Wojciechowska Aleksandra
6c – Burnatowska Milena, Haduch Julia, Łuczycki Wiktor
6d – Bobik Nikola, Carbone Anita, Pawlowski Michał, Śmiałek Dagmara.
Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwała p. Aleksandra CzechSzkolny koordynator promocji zdrowia
 

 Środa 17 grudnia 2014

 

 38 | Komunikat | Dodała: Basia

Dyrekcja szkoły uprzejmie informuje Rodziców, że na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 18 kwietnia 2002 r. ze zmianami z dnia 5 października 2010 r.

2 stycznia i 5 stycznia 2015 r.
są dniami wolnymi od nauki.

Wszyscy chętni i potrzebujący opieki uczniowie mogą wziąć udział w zajęciach opiekuńczych, organizowanych przez nauczycieli.

• Opieka będzie sprawowana w godz. od 6:30 do 16:00

Uczniowie, którzy nie uczęszczają do świetlicy szkolnej, mają zapewnioną opiekę w godzinach zgodnych z podziałem lekcji odpowiednio na piątek i na poniedziałek.

Uczniowie powinni mieć drugie śniadanie.

• Stołówka szkolna jest nieczynna

Wychowankowie oddziałów przedszkolnych mają zapewnioną opiekę w godzinach
od 8:00 do 13:00

Opieka w czasie przerwy świątecznej

Dyrektor szkoły uprzejmie informuje rodziców, że w czasie przerwy świątecznej opiekę wychowawczą nad dziećmi szkół podstawowych miasta Sanoka pełnią następujące szkoły:

22 grudnia SP 3 ul. Stróżowska 4, tel. 13 46 310 71
23 grudnia SP 1 Al. Szwajcarii 5, tel. 13 46 334 92
24 grudnia SP 7 ul. Piastowska 73, tel. 13 46 315 66
29 grudnia SP 4 ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98
30 grudnia SP 6 ul. Przemyska 80, tel. 13 46 309 96
31 grudnia SP 2 ul. Rymanowska 17, tel. 13 46 327 56

Dyżury pełnione będą w godz. od 7:00 do 15:00.
Szkoły nie zapewniają wyżywienia.

Rodzice zgłaszają pisemnie dzieci wymagające opieki na poszczególne dni w sekretariacie naszej szkoły do 18 grudnia tj. czwartek.
 

Poniedziałek 15 grudnia 2014

 

 37 | Spotkanie z Górnikiem | Dodała: Iwona

5 grudnia 2014 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Górnika. Do naszej szkoły został zaproszony  górnik pan Jacek Szuszek z sanockiego oddziału  PGNi G-u. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci z 9 grup świetlicowych. Górnik opowiedział dzieciom o swojej pracy, o tradycjach  górniczych, przedstawił elementy swojego odświętnego munduru, chętnie udzielał odpowiedzi na pytania dzieci. Obdarował wszystkie dzieci czapkami górniczymi i słodyczami.

Dzieci wręczyły górnikowi laurki wykonane samodzielnie i pod kierunkiem nauczycieli p. Sylwii Wolwowicz oraz p. Piotra Bluja, które symbolizowały podziękowania za miłe spotkanie. Spotkanie przygotowała pani Iwona Barszczewska – Menio.
 

 Wtorek 9 grudnia 2014

 

 36 | Od ziarenka do bochenka | Dodała: Małgorzata F

W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 28.11.2014r. odbyło się spotkanie integracyjne klas drugich, w szkolnej izbie regionalnej. Głównym celem było wspólne czytanie książki oraz przybliżenie dzieciom tradycji ludowych związanych z pracami gospodarskimi zgodnie z cyklem pór roku, jak też poznanie drogi od ''ziarenka do bochenka''. Uczniowie wysłuchali pogadanki, fragmentu książki o przygodach Misia Uszatka, mówili wiersze, śpiewali piosenkę i wykonali krótki układ taneczny, rozwiązywali zagadki, układali przysłowia ludowe z rozsypanych wyrazów, zobaczyli proces przygotowania ciasta na chleb, zapoznali się z wieloma narzędziami i wyposażeniem wiejskiej chaty. Na zakończenie wszyscy degustowali smaczny chlebek domowego wypieku. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej nietypowej lekcji, zorganizowanej i przeprowadzonej przez nauczycielki Marię Wołtosz, Renatę Skibę, Małgorzatę Florek. Zaproszonym gościem był dyrektor szkoły Krzysztof  Zając.
 

 Poniedziałek 8 grudnia 2014

 

 35 | Spotkanie z Mikołajem | Dodała: Magdalena W

W miniony piątek do oddziałów zerowych w naszej szkole przybył Święty Mikołaj. Został przywitany wspólnie recytowanym wierszykiem. Zmęczony daleką podróżą z mroźnej Laponii ulubiony święty przedszkolaków usiadł na krzesełku, by wysłuchać niespodzianek przygotowanych przez wszystkie grupy. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze.

 

Święty rozdał dzieciom prezenty i zobowiązał je do grzecznego zachowywania się. Obiecał, że wróci do nas za rok. Żegnany okrzykami odjechał odwiedzić kolejne dzieci.

 

 Niedziala 7 grudnia 2014

 

 34 | PIERWSZEA POMOC PRZEDMEDYCZNA | Dodała: Aleksandra

W dniu 28 listopada 2014r., po raz kolejny nauczyciele i słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej w Sanoku szkolili naszych uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem uczestnikami szkoleń byli uczniowie klas 5 i 4d.
Krok po kroku poznali oni sposoby zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia. Dowiedzieli się, co robić w przypadku omdleń, krwawienia z nosa, padaczki oraz jak pomóc komuś, gdy zdarzy się wypadek, wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową lub korzystając z defibrylatora. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej i pokazie czynności ratujących życie, uczestnicy szkolenia mogli w sposób praktyczny wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę
na kilku przygotowanych stanowiskach. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie
omawiana tematyką i z zaangażowaniem oraz precyzją wykonywali poszczególne czynności.
Na zakończenie szkolenia-organizator p. Aleksandra Czech, w imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów podziękowała prowadzącym: Pani Ewelinie Dyrkacz -Kulikowskiej, Panu Grzegorzowi Wojtowiczowi oraz słuchaczom I roku: technik masażysta.
 

 Poniedziałek 3 grudnia 2014

 

 33 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Odpłatność za obiady w grudniu

15 dni x 4zl = 60zł

 

Do 12 grudnia 2014

 

Należność za obiady można wpłacać przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002

 

lub gotówką u Kierownika Świetlicy.

 

Poniedziałek 1 grudnia 2014

 

 32 | "Żeby zdrowe zęby mieć - trzeba tylko chcieć"   | Dodała: Magdalena W

Spotkanie ze Stomatologiem

Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej. Jednak tej wiedzy nigdy dość, dlatego w minionym tygodniu dzieci z oddziału Oc odwiedziły gabinet pani stomatolog - Anety Brzęckiej - Sieradzkiej. Pani dentystka przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby oraz co jeść, aby były one mocne i zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są im znane. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie do systematycznych  kontroli ząbków.

Uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. M. Wojtowicz składają serdeczne podziękowania za zaproszenie do szkolnego gabinetu dentystycznego i przekazanie przez Panią Stomatolog cennej wiedzy dotyczącej dbania o higienę jamy ustnej.
 

 Piątek 28 listopada 2014

 

 31 | Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka | Dodała: Sylwia

20.11. po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to również 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Konwencja nazywana jest światową konstytucją praw dziecka. Została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest najbardziej rozpowszechnionym dokumentem dotyczącym praw człowieka.

Sejm ustanowił 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka na wniosek rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. Uchwałę w tej sprawie podjęto 7 listopada tego roku.

W tym dniu przedstawiciele samorządów uczniowskich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu, na którym omówione zostały dokumenty międzynarodowe określające prawa dziecka. Dzieci po zapoznaniu się ze swoimi prawami wyszukiwały przykładów łamania praw dziecka w literaturze. Omówiono wspólnie takich bohaterów literatury dziecięcej jak: Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia oraz Calineczka. Następnie uczniowie zastanawiali się i wymieniali osoby, do których mogą się zwrócić, jeśli uważają, że dzieje się coś złego. Mogą to być np.: rodzice, wychowawca klasy, pedagog szkolny, dyrektor szkoły, Rzecznik Praw Dziecka. Na zakończenie każda klasa otrzymała broszury o prawach dziecka do przedstawienia na lekcji wychowawczej.
Spotkanie zorganizowali: p.Ewa Zając, p.Sylwia Wolwowicz, p.Maciej Granatowski.

„PRAWA DZIECKA”  Janusz Korczak

 

Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni,

Którym za to należą się brawa,

Chcąc wielu dzieci los odmienić,

Spisali dla was mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta

Spróbujcie dobrze zapamiętać:

 

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,

A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

 

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

 

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,

I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

 

Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,

Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

 

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,

Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

 

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,

A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

 

Tak się tu wiersze poukładały,

Prawa dla dzieci na całym świecie,

Byście w potrzebie z nich korzystały

Najlepiej, jak umiecie.


 

 Środa 26 listopada 2014

 

 30 | Dzień Koloru Brązowego| Dodała: Mariola

20 listopada 2014r. w dżdżysty, deszczowy, osnuty niebieskawo-szarą mgłą poranek, dziatwa naszej szkoły wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami bawiła się kolorem brązowym.
Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż brązowy należy do kolorów ciepłych i przywołuje na myśl barwy naturalne związane z przyrodą. Jest kolorem ziemi, drzew, drewna, tak więc tego wszystkiego co dała nam natura. Kojarzy się nam ze spokojem, harmonią i równowagą. Przywołuje obrazy świeżo zoranej roli, ściółkę w iglastym lesie i kawałki gruntu wyłaniające się wiosną spod pierzyny śniegu. Daje stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Jest domeną tego wszystkiego co wiąże się z żywiołem ziemi, a mianowicie z praktycznością, sumiennością, ciężką pracą i konkretem. Osoba która opisując swój charakter utożsamia się z kolorem brązowym jest uczciwa, praktyczna, pomocna i uporządkowana.
Nagrodzeni uczniowie wykorzystali w swoich pomysłach na strój elementy przyrody, które świetnie komponowały się z brązem. Były to drzewa, za które przebrali się uczniowie z klasy 2a, misie – uczniowie z oddziału 0c,
a uczniowie z klasy 1a na chłodny listopadowy dzień zaproponowali strój – czekoladki, która poprawia nastrój i przywraca dobry humor oraz układ taneczny z myślą o dobrej kondycji.

 

Zwycięzcami w oddziałach zerowych zostali uczniowie 0c, a w klasach I III:


I miejsce zajęli uczniowie klasy Ia i IIa
II miejsce : uczniowie klasy IIb
III miejsce : uczniowie klasy Ib i If
W klasach IV VI:
I miejsce: klasa VIa
II miejsce: klasa Vc i VIc
III miejsce: klasa IVc i Vb

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Następny wybrany przez zwycięzców klasy Ia kolor, którym będziemy się bawić 11 grudnia jest kolor biały.
 

 Poniedziałek 24 listopada 2014

 

 29 |Szkolenia uczniów klas 6 w zakresie PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ|
Dodała: Aleksandra

W ramach wieloletniej współpracy z Medyczną Szkołą Policealną w Sanoku, Szkolny koordynator promocji zdrowia – Aleksandra Czech, zorganizowała w dniu
20 listopada 2014r. szkolenie uczniów klas 6 w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Celem szkoleń, które prowadzili nauczyciele – Pani Ewelina Dyrkacz-Kulikowska, Pani Beata Michalczak – Korzeniowska oraz słuchacz MSP w Sanoku – Mateusz Rymarowicz, było przekazanie uczniom podstawowej wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy
oraz zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Szkolenia obejmowały część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej omawiano następujące zagadnienia:

omdlenia
padaczkę
resuscytację krążeniowo-oddechową człowieka dorosłego i dziecka.

Druga część szkoleń obejmowała działania praktyczne, podczas których uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Na przygotowanych stanowiskach ćwiczyli poszczególne czynności, zwracając szczególną uwagę na precyzję i poprawność wykonania. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie i zaangażowanie.

Harmonogram szkoleń
I grupa – klasy: 6a, 6b – 9 00 – 10 35
II grupa – klasy: 6c, 6d – 10 45 – 12 30

Efektem przeprowadzonych szkoleń było nie tylko wzbogacenie wiedzy uczniów klas 6 na temat udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim wyposażenie ich
w praktyczne umiejętności i konkretne działania w tym zakresie. Wszyscy powinniśmy bowiem wiedzieć, jak należy postąpić w razie niebezpiecznego zdarzenia lub wypadku oraz czego nie wolno nam robić, aby nie utrudnić dalszej akcji ratowniczej i nie pogorszyć stanu poszkodowanego.

Kolejne szkolenia, tym razem dla uczniów klas 5, zaplanowano na 28 listopada 2014r. Szczegółowy harmonogram szkoleń zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

 

Piątek 21 listopada 2014

 

 28 | Uroki jesieni | Dodała: Aneta

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole postanowiły zatrzymać uroki jesieni. Z pomocą rodziców oraz samodzielnie wykonały przepiękne prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
 

Piątek 21 listopada 2014

 

 27 | „Jedz owoce i warzywa, będziesz wtedy zdrów jak ryba!”  | Dodała: Magdalena W

17 listopada br. na zaproszenie wychowawczyni oddziału przedszkolnego 0 „c”, pani Magdaleny Wojtowicz uczniów odwiedziła pani Despina Adamska – higienistka szkolna. Celem spotkania była pogadanka na temat zdrowia i jego aspektów. Dzieci rozmawiały o prawidłowym odżywianiu (ilości posiłków, rodzajach potraw niezbędnych dla zdrowia), a także o równie ważnym dla zdrowia uprawianiu sportu, zachowaniu higieny osobistej i jak najczęstszym przebywaniu na świeżym powietrzu. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali a także dzielili się zdobytą wiedzą. Spotkanie bardzo podobało się przedszkolakom, przebiegło w miłej atmosferze.
Dzieci z oddziału 0 C składają serdeczne podziękowania pani Despinie za udzielenie cennych rad i wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia.
 

 Piątek 21 listopada 2014

 

 26 |Podziękowania | Dodała: Mariola

 

Zespół Szkoły Współpracy serdecznie dziękuje rodzicom uczniów klasy 2A, a w szczególności pani Renacie Magdziarczyk, pani Dorocie Hipner oraz pani Ewelinie Karnas za ciekawe pomysły, przygotowanie i wykonanie strojów w kolorze szarym dla dzieci i wychowawczyni klasy na Kolorowy Dzień w dniu 23. 10.2014r.

Poniedziałek 17 listopada 2014

 

 25 | Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości    | Dodała: Iwona

W dniu 7 listopada 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowały panie: Iwona Barszczewska – Menio , Sylwia Wolwowicz i pan Bogusław Bodnar. Dekoracja nawiązywała do ważnych rocznic obchodzonych w tym roku.

Uczniowie klasy 6 „b” przedstawili komentarz historyczny i piękne wiersze patriotyczne na tle prezentacji multimedialnej nawiązującej do najważniejszych momentów związanych z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości. Uczennica kl.5 „a” Jagoda Kopczak zaśpiewała pieśń „Niepodległość”.

Na zakończenie pan Dyrektor Krzysztof Zając podziękował za występ młodym aktorom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię.
 

 Środa 12 listopada 2014

 

 24 | Nasze młode artystki | Dodała: Grażyna

6 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji PatriotycznejKto ty jesteś?”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z ośmiu szkół (SP Zarszyn, SP Besko, SP Długie, SP Łukowe, oraz sanockie - SP1, SP2, SP3 i SP4).
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4a: Aleksandra Krawiec i Julia Wójcik.
Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Nasze młode artystki spisały się rewelacyjnie: Ola zajęła III miejsce, Julka wyróżnienie za udział w konkursie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Piątek 7 listopada 2014

 

 23 | Komunikat dotyczący dnia 10.XI | Dodał: Maciej

Dyrekcja Szkoły informuje, że 10 listopada 2014r, czyli najbliższy poniedziałek, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Świetlica szkolna zapewnia opiekę potrzebującym uczniom
(bez obiadu).
 

 

Czwartek 6 listopada 2014

 

 22 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady w listopadzie wynosi 72 zł (18 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 13, 18, 20 listopada.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

Wtorek 4 listopada 2014

 

 21 | Kiszenie kapusty| Dodała: Ewelina

W dniu 30.10.2014 r. w szkolnej Izbie Regionalnej odbyły się zajęcia warsztatowe „Kapuściana piosenka”. Wychowawczyni świetlicy p. Ewelina przebrana w tradycyjny, ludowy strój opowiadała na czym polegał zwyczaj kiszenia kapusty w dawnych czasach. Dzieci miały okazję przyjrzeć się sprzętom używanym do kiszenia kapusty, oraz szatkowaniu na ręcznej drewnianej szatkownicy. Następnie samodzielnie przesypywały kapustę do beczki, dorzucały dodatki i przyprawy po czym ubijały tradycyjnym drewnianym ubijakiem. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach Kapuścianej piosenki i innych ludowych melodii. Uczniowie poznali również walory odżywcze kiszonej kapusty i dowiedzieli się jakie potrawy można z niej przygotować.


Na koniec p. Maria Wołtosz odczytała rozdział „Kajtkowych przygód” pt: „O białym mrozie, czerwonym kamieniu i o kapusty kiszeniu”.


Mamy nadzieję, że kiszenie kapusty w Izbie Regionalnej było nie tylko dobrą zabawą, ale także możliwością poznania dawnych wiejskich tradycji, zwyczajów i radości płynącej ze wspólnej pracy. Zajęcia przygotowały: p. Kazimiera Tarnawska – Rogoz, p. Ewelina Malinowska i p. Maria Wołtosz.
 

 Poniedziałek 3 listopada 2014

 

 20 | Program profilaktyczny TPD Przemyśl| Dodał: Maciej

W dniu 30.10.2014r. do naszej szkoły zawitali animatorzy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny, zaproszeni goście opowiadali o swoim życiu, o pokusach związanych z używkami a także o innych niejednokrotnie ciekawszych sposobach spędzania wolnego czasu.

W trakcie "show" nie zabrakło także tańców i śpiewu. 

Niedziela 2 listopada 2014

 

 19 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Zapraszamy rodziców na kolejne w tym roku szkolnym
spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:


środa  5 listopada:
godz. 1530– oddziały 0

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

czwartek 6 listopada:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

 

Czwartek 30 października 2014

 

 18 | Festiwal Piosenki wojennej Warszawy   | Dodała: Sylwia

23.10.2014r. w ramach obchodów 70 Rocznicy Powstania Warszawskiego w naszej szkole odbył się „Festiwal piosenki wojennej Warszawy”. Uroczystość rozpoczęła się sygnałem syren z godziny „W”. Następnie głos zabrał: pan dyrektor Krzysztof Zając wprowadzając wszystkich zgromadzonych w hasło przewodnie „Barykada Pamięci”.
 

Na scenie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Julia Wójcik, Julia Jakieła, Wiktoria Winnicka, Klaudia Kucharska, Agnieszka Boszczar, Aleksandra Suwała, Joanna Dereń, Laura Wawrzkiewicz. Na widowni zgromadzeni byli rodzice naszych młodych artystek, wychowawcy klas, oraz koleżanki i koledzy.
Po zakończeniu części artystycznej ponownie głos zabrał pan dyrektor, dziękując uczennicom i ich rodzicom za udział w tym ważnym wydarzeniu, oraz przypominał, że cały rok 2014 poświęcony jest 70 Rocznicy Powstania Warszawskiego. Wszystkie dziewczynki otrzymały drobne upominki.
Festiwal przygotowali: pani Ewa Zając, pani Sylwia Wolwowicz, oraz pan Maciej Granatowski. Kontynuacją obchodów tego wydarzenia będą kolejne prezentacje muzyczne dla uczniów naszej szkoły oraz przedstawienie teatralne.
 

 Poniedziałek 27 października  2014

 

 17 | Dzień "Szary"   | Dodała: Mariola K

 

Witamy po wakacjach. Ponownie rozpoczynamy zabawę w kolory ponieważ to barwy kształtują nasze życie. W tym roku szkolnym wybrany kolor będzie królował raz w miesiącu. Mamy nadzieję, że więcej czasu pomoże nam w przygotowaniu ciekawego pomysłu na dany koloru i sprawi, że będziemy bawić się świetnie.


Dzisiaj tj. 23.10. w naszej szkole zagościł kolor szary i jego odcienie - popielaty, siwy, stalowy, srebrny, platynowy takie to właśnie kolory strojów założyli nasi uczniowie i ich nauczyciele.

KOLOR SZARY to kolor Ziemi. To połączenie koloru białego i czarnego. Oznacza pewność siebie oraz niezależność, a równocześnie głęboką potrzebę wyciszenia się i poczucia równowagi życiowej. Ten kolor świetnie pasował do dzisiejszej jesiennej pogody. Zlewał się z szarością jesiennej słoty i skłaniał do zadumy. Zakładając szare ubrania podświadomie mówimy o naszym nastroju. Ale czy szarość wprawiła nas w taki smutny nastrój? Otóż nie, w klasach i po szkolnych korytarzach biegały myszki, skakały zajączki, fruwały ptaszki, a to za sprawą naszych uczniów i ich pomysłów na szary kolor. Było radośnie i wesoło i nikt nie robił nikogo na szaro!


A oto wyniki konkursu:

Zerówki:

Klasy 1-3:

Klasy 4-6:

I miejsce: 0 a – 15 pkt.

II miejsce: 0 b – 13 pkt.

III miejsce: 0 c – 10 pkt.

I miejsce: 2 a – 22 pkt.

II miejsce: 1 e – 18 pkt.

II miejsce: 1 f – 18 pkt.

III miejsce: 1 a – 13 pkt.

III miejsce: 3 d – 13 pkt.

IV miejsce: 2 c – 12 pkt.

IV miejsce: 3 b – 12 pkt.

IV miejsce: 3 e – 12 pkt.

V miejsce: 1 d – 10 pkt.

V miejsce: 2 b – 10 pkt.

V miejsce: 3 c – 10 pkt.

VI miejsce: 1 b – 6 pkt.

VII miejsce: 3 a – 4 pkt.

VIII miejsce: 1 c – 3 pkt.

I miejsce: 5 b – 13 pkt.

I miejsce: 6 a – 13 pkt.

II miejsce: 4 c – 12 pkt.

III miejsce: 5 a – 11 pkt.

IV miejsce: 4 b – 9 pkt.

IV miejsce: 5 c – 9 pkt.

IV miejsce: 6 b – 9 pkt.

IV miejsce: 6 c – 9 pkt.

V miejsce: 4 a – 7 pkt.

V miejsce: 6 d – 7 pkt.

VI miejsce: 4 d – 5 pkt.

 

 


 

 

 Poniedziałek 27 października  2014

 

 16 | Wycieczka klasy 3B | Dodała: Monika G

W dniu 15.10.2014r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w całodniowych zajęciach na ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej „Polanki” w Bykowcach. Wędrówka po ścieżce dała możliwość poznania różnych wariantów zbiorowiska roślinnego buczyny karpackiej, warstw lasu, zależności pokarmowych, wielu osobliwości florystycznych i faunistycznych, źródełka ze zmineralizowaną wodą siarczkową, uroczych wąwozów w rezerwacie oraz pięknych widoków na otaczającą okolicę. W czasie, gdy dzieci zdobywały nowe wiadomości Rodzice przygotowali wspaniałe ognisko. Na dzieci czekała kiełbaska, którą każdy sam sobie upiekł, pyszny placek i jabłuszka. Dzieci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację wycieczki i ogniska, poświęcając swój wolny czas.

 

 Niedziala 19 października  2014

 

 15 | Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej| Dodał: Maciej

Dnia 14 X 2014 r.  odbyła się w auli SP4 akademia z okazji Dnia KEN. Uroczystość rozpoczął p. dyr. Krzysztof Zając krótkim przemówieniem oraz powitał wszystkich pracowników i uczniów szkoły.

Podczas występu uczniów klasy 3a podziwiać można było kabaretową formę tekstów oraz wspaniały wokal 3 dziewcząt: Zofii Filipowicz, Jagody Kopczak, Julii Pierz oraz szalony taniec ludowy „Słowianek” zespołu klasowego „Tajemnica”. Mała Izabela Szczepanik zagrała dla nauczycieli na keyboardzie dwa utwory: „My Bonny”, „Czarodziej”. Akademie przygotowała wychowawczyni klasy 3a p. Beata Kornecka oraz nauczyciel muzyki p. Bogdan Bodnar.

Wesoła atmosfera udzieliła się publiczności na cały świąteczny dzień i uprzyjemniła moment uroczystego wręczenia nagród dyrektora dla zasłużonych pracowników szkoły.
 

 Wtorek 14 października  2014

 

 14 | Życzenia | Dodała: Maria

 

 

 

    Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

 

 

 

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
zrodziła wiele cennych owoców.

 

 

 Sobota 11 października  2014

 

 13 | Komunikat dotyczący Dnia Edukacji Narodowej | Dodała: Maria

Dyrekcja Szkoły informuje, że 14 października 2014r, czyli najbliższy wtorek, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Świetlica szkolna zapewnia opiekę potrzebującym uczniom
(bez obiadu).
 


Na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która rozpocznie się o godzinie 10:00, zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, samorząd szkolny oraz samorządy klasowe 4-6.
 

Piątek 10 października 2014

 

 12 | „Bieg Australijski”   | Dodała: Aleksandra

W dniu 8 października 2014r., po uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, zainaugurowano sportowy rok szkolny 2014/2015. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów klas 4 – 6 „Bieg Australijski”. Pogoda dopisała, więc uczniowie rywalizowali na przyszkolnym „Orliku”. Bieg przeprowadzono w kategorii dziewcząt
i chłopców klas 4, 5 i 6. Startowały 10-osobowe reprezentacje klas: 5 dziewcząt i 5 chłopców. Kibice, gromkimi brawami i okrzykami, dopingowali biegaczy.
Na zakończenie sprawnie zorganizowanej imprezy, podsumowano wyniki sportowej rywalizacji, a zwycięzców, w poszczególnych kategoriach, nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.
Klasyfikacja końcowa w „Biegu Australijskim


Klasy 4

Dziewczęta Chłopcy
1.Martyna Adamowicz 4a 1.Michał Kita 4b
2.Martyna Poławska 4d 2.Dominik Cyprych 4d
3.Laura Wawrzkiewicz 4b 3.Grzegorz Moskal 4a


Klasy 5

1.Patrycja Radoń 5b 1.Szymon Herman 5b
2.Oksana Osękowska 5b 2.Kamil Warchoł 5a
3.Dominika Koczeń 5a 3.Bartosz Bolacki 5b


Klasy 6

1.Oliwia Łuczka 6c 1.Wiktor Łuczycki 6c
2.Aleksandra Czarnecka 6c 2.Michał Borowski 6b
3.Karolina Szewczyk 6b 3.Szymon Dobosz 6c


Gratulujemy zwycięzcom !
Organizatorzy: Aleksandra Czech, Robert Ćwikła, Ryszard Długosz, Maciej Bukład, Bartłomiej Grega, Piotr Bluj.
 

 Czwartek 9 października  2014

 

 11 | Święto Patrona   | Dodała: Bożena

Księga Życia
Piszesz swa księgę wędrując przez życie.
Każdy dzień zaskakuje Cię czymś nowym.
Powoli rozwijasz nieznane Ci tajemnice
I nazywasz je znaczącym dla Ciebie słowem
.”
8 października to wyjątkowa data dla naszej szkolnej społeczności. Obchodzimy w tym dniu Święto Patrona. Tegoroczna akademia przebiegała pod hasłem „Księga życia prałata Zdzisława Peszkowskiego”.
Na wstępie uroczystości Dyrektor p. Krzysztof Zając przypomniał wydarzenia
i okoliczności związane z nadaniem szkole imienia wielkiego kapłana i patrioty.
Uczennice i uczniowie z klas 6a, 4a, 5a i 6c zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym przewijał się motyw księgi i drogi. Zebrani na sali mogli pogłębić swoją wiedzę o życiu i działalności Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, a także wysłuchać pięknych utworów lirycznych, pieśni i ballad. Wiele wzruszeń dostarczyły też zdjęcia i fotografie, towarzyszące recytacjom i utworom muzycznym. Gość uroczystości- ks. Proboszcz Andrzej Szkoła podziękował wykonawcom za dojrzałe wystąpienie. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: p. E. Zając, p. B. Szeruga, p. G. Piotrowska i p. M. Dziok.
 

 Czwartek 9 października  2014

 

 10 | BEZPŁATNE KOMPUTEROWE BADANIA STÓP    | Dodała: Aleksandra

W dniach 25 września, 1 i 6 października 2014r. (w godz. 12.00 – 20.00) przeprowadzono w naszej szkole bezpłatne komputerowe badania stóp, diagnozujące ich zdrowotny stan. Specjaliści w zakresie rehabilitacji i podologii - Państwo Katarzyna
i Dariusz Fil
, dokonali analizy statycznej i dynamicznej stóp, przy pomocy specjalistycznego urządzenia, jakim jest podoskop. Pozwala to na wczesne wykrycie wad postawy
i nieprawidłowego chodu oraz ewentualny dobór termoplastycznych wkładek ortopedycznych najnowszej generacji. Badania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Udział w nich zadeklarowało ponad 190 osób.
Po badaniu podoskopowym zainteresowani otrzymali :
 - wydruk z wynikami badania
 - komplet wskazówek dotyczących ewentualnego leczenia lub profilaktyki
    od specjalisty fizjoterapeuty.
Termoplastyczne wkładki o podwójnej gęstości ICB zostały opracowane w odpowiedzi na poważny problem społeczny, związany z wadami stóp u dzieci w wieku wzrostowym i niepokojąco wzrastającą liczbą wad postawy. Ideą tego systemu jest wczesne wykrywanie oraz zapobieganie i leczenie wad stóp, które niekontrolowane doprowadzają do pojawienia się wielu bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń. Niska świadomość dotycząca profilaktyki i leczenia wad stóp, wad postawy, mała dostępność na rynku odpowiedniego obuwia dla dzieci oraz siedzący tryb życia, przyczyniają się do pogłębiania różnych dysfunkcji stóp, a czasem prowadzą do kalectwa.
Rodzice obecni podczas badań otrzymali szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowotnego stóp swojego dziecka oraz cenne wskazówki i przeciwwskazania. Ustalono właściwy kierunek działań profilaktycznych i korekcyjnych dla każdego dziecka.
Efektem organizacji w/w badań z pewnością będzie podniesienie poziomu edukacji zdrowotnej rodziców i uczniów w zakresie profilaktyki i korekcji wad stóp. Wpłyną one również na kontrolowany rozwój stopy i jej stabilizację w wieku wzrostowym dziecka.
Nad właściwą organizacją badań czuwała p. Aleksandra Czech – koordynator Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia.
 

 Czwartek 9 października  2014

 

 9 | Sukces Julii Ostrowickiej i Roksany Burczak | Dodała: Lidia

W maju 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach zaproponowanych przez Organizatora Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, tj. w konkursie ulotkowym i konkursie plastyczno-literackim. Do biura kampanii napłynęły tysiące prac. Wśród laureatek konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem MÓJ CZAS znalazły się:
uczennica klasy 6a – Julia Ostrowicka, która opisała i zobrazowała swoje hobby związane z układaniem kostki Rubika oraz Roksana Burczak, obecnie uczennica Gimnazjum 2 w Sanoku. Dziewczyny w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i kalendarze kulinarne na 2015 rok.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Opiekunem uczennic była p. Lidia Idyk

 Czwartek 9 października  2014

 

 8 | 3c w Rezerwacie Przyrody | Dodał: Maciej

2.10.2014r. klasa 3c była na wycieczce w lesie. Uczniowie maszerowali ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną w rezerwacie przyrody „POLANKI” w Bykowcach. Po lesie oprowadzał uczniów pan leśniczy Grzegorz Dziuba. Opowiadał o pracy leśnika, o warstwach lasu, zależnościach pokarmowych w lesie, pokazywał ciekawe okazy przyrodnicze. Przygotował dla dzieci wiele ciekawostek i niespodzianek. Po wyczerpującym marszu uczniowie odpoczywali przy ognisku z kiełbaskami. Zajęcia w lesie były podsumowaniem wiadomości z działu – LAS.
 

Piątek 3 października  2014

 

 7 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady we październiku wynosi 88 zł (22 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 9, 16, 21 października.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

Środa 1 października 2014

 

 6 | „Jesienne zawody sportowe” | Dodała: Aleksandra

W sobotnie przedpołudnie – 27 września 2014r. w naszej szkole odbyła się sportowa impreza środowiskowa w cyklu „Jesienne zawody sportowe”. Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego oraz Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Celem imprezy, zorganizowanej już po raz czwarty, była integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uczestnikami „Jesiennych zawodów sportowych” byli uczniowie klas 1 – 3, ich rodzice oraz wychowawcy . Organizatorzy przygotowali dla nich szereg ciekawych konkurencji z wykorzystaniem różnych przyborów. W sportowych zmaganiach rywalizowały 10-cio osobowe reprezentacje klas: 5 dziewcząt i 5 chłopców.
Licznie przybyli rodzice dopingowali swoich milusińskich, dodając im otuchy
i nagradzając brawami. Jednak i oni mogli pobawić się przy aplauzie dzieci, uczestnicząc
w dwóch konkurencjach specjalnie przygotowanych przez organizatorów. Mamy- rywalizowały w konkurencji rzutowej z woreczkami, a tatusiowie - celowali do bramki piłeczkami do unohokeja. Rodzice ochoczo i aktywnie uczestniczyli we wspólnej zabawie.
Sobotnią imprezę zakończono podsumowaniem sportowej rywalizacji i wręczeniem dyplomów dla klas oraz pamiątkowych upominków wszystkim startującym. Nagrody ufundował Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek”. Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali uczniom, rodzicom i wychowawcom klas za tak liczną frekwencję i dobrą zabawę, a przedstawiciele „Puchatka” – nauczycielom wf za sprawny przebieg imprezy oraz wkład wniesiony w jej przygotowanie.
W sobotniej imprezie uczestniczyło ponad 120 uczniów , 80 rodziców i 21 nauczycieli.


Klasyfikacja końcowa sportowej rywalizacji klas 1 – 3
Klasy 1
I miejsce – klasa 1a (23 pkt.)
II miejsce – klasa 1d (21 pkt.)
III miejsce – klasa 1e (19 pkt.)
IV miejsce – klasa 1c (16 pkt.)
V miejsce – klasa 1bf (11 pkt.).

Klasy 2
I miejsce – klasa 2b (20 pkt.)
II miejsce – klasa 3e (15 pkt.)
III miejsce – klasa 2a (12 pkt.)
IV miejsce – klasa 2c (10 pkt.)
Klasa 3e rywalizowała z klasami 2, jako równa wiekowo.

Klasy 3
I miejsce – klasa 3c (21 pkt.)
II miejsce – klasa 3d (17,5 pkt.)
III miejsce – klasa 3b (13,5 pkt.)
IV miejsce – klasa 3a (8 pkt.)
Gratulujemy!

Organizatorzy imprezy: Aleksandra Czech, Sylwia Wolwowicz, Robert Ćwikła,
Maciej Bukład, Ryszard Długosz, Bartłomiej Grega, Piotr Bluj.
 

 Wtorek 30 września 2014

 

 5 | W dniu 22.09.2014 roku klasa 6b uczestniczyła w lekcji muzealnej | Dodał: Maciej

Tematyka lekcji była związana z 75 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Lekcja została przeprowadzona w bunkrze niemieckim z okresu II wojny światowej. Uczniowie pokrótce zapoznali się z przebiegiem i skutkami tej wojny. Następnie oglądali ciekawą ekspozycję związaną z militariami wojennymi. Lekcję poprowadziła nauczycielka historii Iwona Barszczewska- Menio.
 

Poniedziałek 29 września 2014

 

 4 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym
spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:


środa  17 września:
godz. 1600– oddziały 0a, 0b, 0c

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

czwartek 18 września:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

 

Wszystkie spotkania rozpoczynają się w Auli szkolnej.


 

Poniedziałek 15 września 2014

 

 3 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014 / 2015 | Dodał: Janusz

Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego 2014/2015, dnia 1 września odbyła się w naszej szkole akademia z udziałem uczniów klas czwartych, którzy rozpoczęli nowy etap w swojej edukacji. Uczniowie klas 5a, 5b oraz 5c w recytowanych wierszach przypomnieli nam o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, a także radośnie wprowadzili Nas w Nowy Rok Szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów. Program artystyczny został przygotowany przez panią Magdalenę Pietrow, Magdalenę Suszko, Krystynę Dżoń oraz pana Marka Dzioka.

"Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzę Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku – samych piątek!
Uczcie się jak mawiacie „w dechę”
I niech z was szkoła ma pociechę".

Poniedziałek 1 września 2014

 

 2 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady we wrześniu wynosi 84 zł (21 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 16, 18, 19 września.


Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 

Poniedziałek 1 września 2014

 

1 | ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO| Dodała: Bożena i Ela

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

8:00 - Msza Św. w kościele p.w. Chrystusa Króla

9:00 - spotkania uczniów klas 1-6 i oddziałów przedszkolnych
z wychowawcami

10:00 - uroczysta akademia z udziałem uczniów klas 4

ZAPRASZAMY!!!

Poniedziałek 25 sierpnia 2014

 
 
Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012