www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY:
   - nauczyciele
   - pedagog, logopeda

  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  UBEZPIECZENIE
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
 
   

  Movie1

85|Życzenia wielkanocne| Dodała: Bożena i Ela

Pisanek pięknie malowanych

Świąt wesołych, roześmianych

W poniedziałek kubeł wody.

Szczęścia, zdrowia oraz zgody.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE

DLA WSZYSTKICH NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY I UCZNIÓW.

 Niedziela 13 kwietnia 2014

 

90|„Żyj zdrowo”| Dodała: Bożena i Ela

W W dniu 11 kwietnia w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie „Żyj zdrowo” promujące zdrowy styl życia. Przygotowane zostało przez uczęszczających do świetlicy szkolnej uczniów klas 2d, 2e oraz 3d, pod kierunkiem p. Sylwii Wolwowicz i p. Bożeny Skrzypskiej- Obławskiej. Przedstawienie obejrzeli
p. dyrektor K. Zając, szkolny koordynator promocji zdrowia
p. Aleksandra Czech, kierownik świetlicy p. Ewa Magda, wszyscy wychowawcy świetlicy, uczniowie oraz ich rodzice. Mali aktorzy opowiedzieli historyjkę, w której pokazali, co należy robić, a czego nie, by zdrowo żyć. Opowieść przeplatana była znanymi piosenkami o zdrowiu. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodkimi jabłkami.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie uczestniczący w przedstawieniu zapamiętają wszystkie reguły zdrowego stylu życia i będą je stosować na co dzień.

Wtorek 15 kwietnia 2014

 

89|Dzień otwarty w G4| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 11 kwietnia najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu otwartym, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Szóstoklasiści, uroczyście powitani przez dyrekcję szkoły, z dużym zainteresowaniem obejrzeli pokazy artystyczne i akrobatyczne gimnazjalistów. Następnie, podzieleni na 5 grup, uczestniczyli pod opieką nauczycieli w niecodziennych lekcjach. Ich hasła przewodnie to: „Czwórkowe kino”, „Przyrodnicze niespodzianki” „Home schooling in Australia”, „Konkursy sportowe”, „Pokazy chemiczne”. Wizyta w gimnazjum z pewnością ułatwi uczniom podjęcie właściwej decyzji przy wyborze przyszłej szkoły.

Wtorek 15 kwietnia 2014

 

88|Akcja informacyjno-edukacyjna dla rodziców| Dodała: Bożena i Ela

9 kwietnia podczas wywiadówek, szkolny koordynator promocji zdrowia p. A. Czech wspólnie z uczennicami klas 5a i 5b zorganizowała akcję informacyjno-edukacyjną dla Rodziców uczniów klas 4 – 6. Tematem przewodnim akcji było promowanie racjonalnego, zdrowego odżywiania zbilansowanej diety, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz działań szkolnych podejmowanych w zakresie realizacji zdrowotnych i profilaktycznych programów edukacyjnych: „Trzeci elementarz, czyli program siedmiu kroków” oraz „Trzymaj formę”. W ramach akcji przygotowano dla Rodziców: tablice informacyjne, wystawę prac plastycznych oraz stanowisko z szeroką gamą pomocy dydaktycznych, broszur, podręczników i ulotek, wykorzystywanych w szkole przy realizacji różnorodnych działań promujących zdrowie. Wszyscy Rodzice, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę, otrzymali przygotowane ulotki informacyjne.
Dziękujemy uczennicom klas 5a i 5b za pomoc i zaangażowanie! (5a – Milena Kędra, Maja Chudzik, Ewelina Bukowska, Wiktoria Duduś, Weronika Nowakowska [zdjęcia] i 5b – Angelika Milczanowska).

 Wtorek 15 kwietnia 2014

 

87|Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę| Dodała: Bożena i Ela

W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę. Uczniowie klas 1-3 chętnie wzięli w nim udział i wykonali różnymi technikami wiele pięknych i barwnych pisanek. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy Wesołych Świat Wielkanocnych!

 Wtorek 15 kwietnia 2014

 

 86|Topienie Marzanny| Dodała: Bożena i Ela

21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych pożegnały się z zimą i uroczyście przywitały wiosnę. Według ludowej tradycji utopiły Marzannę symbolizującą zimę i z kolorowym gaikiem wróciły do szkoły.

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno

Zrób miejsce wiośnie, uciekaj gdzie pieprz rośnie

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno

Pięknie cię żegnamy, bo wiosnę witamy.

Wtorek 15 kwietnia 2014

 

84|"Najładniejsza Palma Wielkanocna"| Dodała: Bożena i Ela

Tradycyjnie, jak co roku przed Niedzielą Palmową, odbył się w naszej szkole konkurs "Najładniejsza Palma Wielkanocna". Zorganizowali   go   nauczyciele   techniki:    B. Bury,    E. Śliwa   i J.Piotrowski. Konkurs cieszył się rekordowym zainteresowaniem, bo zgłoszono do niego aż 81 prac. Do wykonania palm uczniowie najczęściej wykorzystali kolorowe bibułkowe kwiaty, suszone rośliny, różnobarwne piórka oraz wstążki. Wszystkie palmy zostały wystawione w holu szkoły na tle świątecznej gazetki przygotowanej przez szkolną świetlicę. Doceniając wkład pracy i oryginalność prac, komisja konkursowa (organizatorzy) przyznała wiele równorzędnych miejsc pierwszych, drugich i trzecich.
Zwycięzcy konkursu: świetlica gr.II (kl. 1c i 2d), Bartłomiej Adamiak 4a, Julia Bałos 1b, Bartosz Bolacki 4b, Bartosz Kwiatkowski 4a, Mikołaj Mołczan 4b, Julia Pierz 5a, Julia Pihut 4a, Kacper Sobolak 4a, Nikodem Ziemiański 4c.

GRATULUJEMY!!!

 Niedziela 13 kwietnia 2014

 

83|Lekcja o zdrowiu| Dodała: Bożena i Ela

W  ramach  obchodów  Światowego  Dnia  Zdrowia,  w dniu
7 kwietnia uczniowie oddziałów przedszkolnych (0a, 0b, 0c) uczestniczyli w niecodziennej lekcji o zdrowiu. Lekcję rozpoczęła p. Aleksandra Czech – szkolny koordynator promocji zdrowia – wprowadzając wszystkich w temat. Dzieci z dużym zaangażowaniem odpowiadały na szereg pytań, dotyczących codziennej dbałości o zdrowie. Ze smakiem degustowały przygotowane owoce. Uczennice klasy 6a (Marta Buszewska, Zofia Poznańska i Miriam Żyłka), pod kierunkiem p. Olgi Gruber – nauczycielki j. angielskiego – poprowadziły dla maluchów ciekawy quiz na temat produktów mlecznych i ich nazw angielskich. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania konkursowe, wyszukując jednocześnie właściwe opakowania z przygotowanej wystawy produktów mlecznych.
Kolejnym punktem lekcji był referat na temat wartości odżywczych mleka i jego przetworów, przygotowany przez ucznia klasy 6a – Wiktora Borowskiego. Do częstego spożywania produktów mlecznych, a zwłaszcza serów, zachęciła wszystkich p. Beata Skorus (wychowawca oddziału 0b), przedstawiając ogromne walory zdrowotne tych produktów. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przygotowaną przez nauczycieli wystawę artykułów mlecznych, tablice informacyjne oraz piękny, duży plakat z krówką wykonany przez uczniów oddziału 0a i 0b pod kierunkiem p. Bożeny Bury-Czerneckiej i p. Beaty Skorus. Każdy uczeń otrzymał kartonik mleka.
Na zakończenie spotkania p. Sylwia Wolwowicz – szkolny koordynator programu „Mam kota na punkcie mleka”, inaugurując realizację programu, zaprosiła uczniów klas starszych do udziału w kampanii promocyjno – informacyjnej, zapewniając moc atrakcji i niespodzianek. Działania programowe wzbogacą wiedzę uczniów na temat walorów mleka i jego przetworów oraz pozwolą zachęcić ich do codziennej dbałości o zdrowie i zbilansowaną dietę.

 Wtorek 8 kwietnia 2014

 

82|"Humenne i Sanok - miasta w ruchu"| Dodała: Bożena i Ela

4 kwietnia w naszej szkole odbyło się  spotkanie w ramach projektu „Humenne i Sanok, miasta w ruchu”. Gościliśmy uczniów i opiekunów zaprzyjaźnionej słowackiej szkoły. Promując aktywny wypoczynek, ideę przyjaźni i wzajemnej tolerancji w duchu czystej gry „fair play”, zgodnie z założeniami projektu, nauczyciele wychowania fizycznego p. R.Długosz i p.  R.Ćwikła zorganizowali dla uczniów rozgrywki sportowe. Dziewczęta rozegrały mecz koszykówki, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji naszego miasta (SP4 i G4) 54:40, natomiast chłopcy w meczu piłki nożnej ulegli drużynie z Humennego 4:6.
Oto składy naszych drużyn:
Dziewczęta: Julia Ostrowicka (5a), Aleksandra Chmiel (6b), Karolina Lesiak (6b), Oliwia Sobczyk (6b), Aleksandra Rysz (6b), Jagoda Jalińska (6b).
Chłopcy: Szymon Dobosz (5c), Jakub Kaczmarski (5c), Kamil Bodnar (5c), Radosław Chrząszcz (5c), Piotr Żmuda (5c), Paweł Stańczak (6b), Jakub Kostka (6b), Dominik Jakiel (6b), Jakub Demkowicz (6b), Michał Orawiec (6b), Tomasz Matuszewski (6d).

 Wtorek 8 kwietnia 2014

 

81|Półfinały wojewódzkie w pływaniu| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 03.04.2014r. na basenie MOSIR w Sanoku odbyły się zawody pływackie – półfinał wojewódzki. W zawodach uczestniczyły sanockie szkoły podstawowe (SP1, SP2, SP3 i SP4), szkoły z Ustrzyk Dolnych (SP1 i NSS) oraz z Przemyśla (SP6, SP14, SP16). Rywalizacja między szkołami przebiegała w formie sztafet 6 x 25m stylem dowolnym dziewcząt i 6 x 25m stylem dowolnym chłopców (rocznik 2001 i młodsi). Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas 2 – 6 w składzie: Zofia Filipowicz (4a), Anna Mączałowska (5d), Julia Ostrowicka (5a), Julia Szychowska (6b), Aleksandra Sobota (6c), Karolina Śliwka (6d) i Weronika Panek (2c). W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły VII miejsce.
Uczennice A.Sobota, K.Śliwka i W.Panek rywalizowały również indywidualnie na dystansie 50 m stylem dowolnym dziewcząt, zajmując kolejno: 9, 11 i 13 miejsce.

Opiekunem drużyny była p. Aleksandra Czech.

 Wtorek 8 kwietnia 2014

 

80|Wielkanocne obyczaje| Dodała: Bożena i Ela

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne dzieci uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne do świetlicy szkolnej spotkały się w Szkolnej Izbie Regionalnej z przewodnikiem (pracownikiem Skansenu). Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadania o tym, jak wyglądała dawniej Wielkanoc i jakie towarzyszyły jej zwyczaje.
Takie spotkania, poparte prezentacją przedmiotów związanych ze świętami, znajdującymi się w Izbie, upowszechniają wiedzę z zakresu tradycji wielkanocnych. Sprzyjają też kultywowaniu tradycji i zachęcają do czynnego uczestnictwa w przygotowaniach świątecznych we własnych domach (świątecznych porządkach, malowaniu pisanek, czy przygotowaniu świątecznego koszyka).

 Wtorek 8 kwietnia 2014

 

79 |WYWIADÓWKI| Dodała: Bożena i Ela

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:

wtorek 8 kwietnia:

godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

środa 9 kwietnia:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

Rodziców uczniów klas piątych zapraszamy najpierw do auli.

  Piątek 4 kwietnia 2014

 

 78| OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w kwietniu wynosi 72 (18 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach: 8, 10, 15 kwietnia 2014r.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

 Piątek 4 kwietnia 2014

 

 77| "Szkoła Współpracy"| Dodała: Bożena i Ela

PIERWSZE WSPÓLNE DZIAŁANIE PROJEKTU  SZKOŁA WSPÓŁPRACY
W dniu 27 marca szkolni liderzy projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w Rzeszowie. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: dyr. Krzysztof Zając i Mariola Kuczer-Burnatowska, rodzice: p. Agnieszka Pietrzycka i p. Krzysztof Fil oraz uczniowie Jakub Kłodowski i Aleksandra Rodzoń. Podczas warsztatów uczestnicy zaprezentowali wnioski z przeprowadzonych debat, zaplanowali pierwsze wspólne działanie oraz określili cele i zasady programu SZKOŁA WSPÓŁPRACY.
Spośród kilkunastu propozycji wymyślonych przez uczestników, wybrano jedno działanie, które będzie zrealizowane na przełomie kwietnia i maja. Jest to ,,Kolorowy dzień", który ma polegać na ubieraniu się społeczności szkolnej w odzież w ustalonym kolorze raz w tygodniu. Zanim jednak proponowane działanie zostanie wykonane, jego ostateczny charakter i przebieg zostanie poddany konsultacjom. Zapraszamy więc do wyrażania swoich opinii na temat akcji „Kolorowy dzień”.

Czwartek 3 kwietnia 2014

 

 76|Sprawdzian szóstoklasistów| Dodała: Bożena i Ela

DRODZY SZÓSTOKLASIŚCI
We wtorek 1 kwietnia przystąpicie do bardzo ważnego dla Was i dla naszej szkoły sprawdzianu. W związku z tym chcemy Wam przypomnieć o kilku ważnych sprawach.
* Na sprawdzian przynosicie ze sobą: długopis z czarnym tuszem (wypełnicie nim kartę odpowiedzi), ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

*Nie przynosicie w tym dniu do szkoły żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (np. telefonów), kalkulatorów, korektora, ścieralnych długopisów.

*Podczas  sprawdzianu  dokładnie czytajcie  treść  zadań oraz próbujcie rozwiązać każde z nich, nawet wówczas, gdy wydaje Wam się ono trudne.

*Nie zostawiajcie żadnego zadania zamkniętego bez odpowiedzi.

*Wykorzystajcie efektywnie całe 60 minut przeznaczone na sprawdzian.

*Przed oddaniem pracy sprawdźcie, czy prawidłowo wypełniliście kartę odpowiedzi.

Wszyscy trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!!!

Czwartek  27 marca 2014

 

 75 |SPRAWDZIAN - komunikaty | Dodała: Bożena i Ela

W związku ze sprawdzianem szóstoklasistów dyrekcja szkoły informuje:

  • 1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla klas 1-5

  • oddziały przedszkolne mają zajęcia od 8.00 do 12.00 w salach świetlicy w segmencie B

  • obiady będą wydawane od godz. 11.00; uczniów korzystających ze stołówki obowiązuje obuwie zastępcze.

Niedziela 30 marca 2014
 

74|IMS w gimnastyce dziewcząt| Dodała: Bożena i Ela

24 marca w Zarzeczu k. Przemyśla odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce Dziewcząt.  Zawodniczki  rywalizowały w trzech konkurencjach:   I - układ ćwiczeń wolnych na ścieżce, II – układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce, III – skok rozkroczny przez kozła. W zawodach uczestniczyło 31 drużyn.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Martyna Adamowicz, Maja Chudzik, Aleksandra Czarnecka oraz Oliwia Lisowska zajęła 25 miejsce.

Opiekun: Sylwia Wolwowicz

 Niedziela 30 marca 2014

 

73|"Wierszykarnia Danuty Wawiłow"| Dodała: Bożena i Ela

26 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi odbył się III Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski „Wierszykarnia Danuty Wawiłow”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie kl.I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Kijek kl.1c, Kinga Ostrowska kl.2d oraz Zofia Faluszczak kl.3d. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować wybrany przez siebie wiersz Danuty Wawiłow. W konkursie tym III miejsce zajął nasz uczeń Michał Kijek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, wychowawcy podziękowania oraz książki, które będą czytać wspólnie z dziećmi na zajęciach świetlicowych.

Uczestników naszej szkoły do konkursu przygotowały panie: Kazimiera Tarnawska-Rogoz i Sylwia Wolwowicz.

 Niedziela 30 marca 2014

 

72|"Magia Teatru"| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 21 marca siedmioosobowa grupa uczniów klas piątych wzięła udział w  I  Międzyszkolnym  Przeglądzie  Teatrzyków  w Języku Angielskim, którego organizatorem było Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Obok uczniów gimnazjum, na scenie Klubu Górnika wystąpiły jeszcze grupy z Zagórza, Trepczy, Niebieszczan. Zespół reprezentujący naszą szkołę przedstawił adaptację znanej bajki „Czerwony Kapturek”. Tytułową rolę zagrała Maja Piecuch z 5b, w złego Wilka wcieliła się Julia Ostrowicka z 5a, a w pozostałych rolach wystąpili: Anita Carbone z 5d jako mama Czerwonego Kapturka, Zuzanna Frąc z 5d jako Babcia, Michał Borowski z 5b jako Dziadek oraz Michał Karaś i Mateusz Miklicz
z 5a - narratorzy
.

Wszyscy młodzi aktorzy wspaniale sprawdzili się w tak trudnym zadaniu, jakim jest występ  przed  publicznością  i  to  w  obcym języku. Otrzymali za to zasłużone brawa, a przygotowane przez samych uczniów dekoracje zdobyły również uznanie organizatorów i innych uczestników przeglądu. Bardzo miła atmosfera imprezy oraz przyjemność obcowania z żywym słowem sprawiły, że już teraz wszyscy myślą o przyszłorocznym spotkaniu.

Uczniów przygotowały oraz nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Magdalena Pietrow i Olga Gruber.

 Niedziela 30 marca 2014

 

 71|Sukces Julii| Dodała: Bożena i Ela

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 5a Julia  Ostrowicka  zajęła  2.  miejsce  na Podkarpaciu (27. miejsce w Polsce) w ogólnopolskim turnieju w układaniu kostki Rubika ,,Mielec Cube Day’’. W zawodach organizowanych pod patronatem Światowego Związku Speedcubingu wzięło udział 75 zawodników z całej Polski.
Po  ogłoszeniu  wyników Julia  udzieliła  organizatorom  wywiadu, w którym powiedziała miedzy innymi: „Najbardziej cieszy mnie to że gdy wyciągam kostkę Rubika w szkole na przerwie, od razu wokół mnie jest duże zainteresowanie. Moja klasa już przyzwyczaiła ale dzieci z innych klas - jak mówią - podziwiają moje umiejętności. Chciałabym zarazić innych moją pasją, jestem w stanie nauczyć każdego układać kostkę. Pozdrawiam wszystkich i czekam na chętnych do takiego kółka”.
Gratulujemy Julii i zachęcamy innych do pójścia w jej ślady.

Czwartek  27 marca 2014

 

 70| DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 20 marca odbył się w naszej szkole DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI. W tym dniu chętni uczniowie mogli prowadzić lekcje, a władzę w szkole objęła Rada Samorządu Uczniowskiego. Przekazanie przez p. dyrektora K. Zająca przewodniczącej RSU Jagodzie Jalińskiej symbolicznego klucza władzy zainaugurowało Wiosenny Pokaz Mody. Następnie klasy prezentowały przygotowane przez siebie kolekcje związane z wylosowanym wcześniej okresem. I tak mogliśmy oglądać m.in. modę XVIII wieku, modę lat 60., modę okresu II wojny światowej, czy modę futurystyczną XXII wieku. Niektóre pokazy wzbogacone zostały ciekawymi układami tanecznymi.

Konkursowe jury (p. dyrektor, kierowniczka świetlicy p. E. Magda i opiekunka samorządu p. M. Wojtowicz) - typując zwycięzców - brało pod uwagę zgodność strojów z wybraną epoką, atrakcyjność prezentacji i zaangażowanie klasy w przygotowanie pokazu. Modowy konkurs wygrała klasa 6b przed klasą 5a i 5b.  Imprezę prowadziła opiekunka samorządu p. E. Zając.

Niedziela  23 marca 2014

 

 68 | OLIMPUS – zima 2014    | Dodała: Bożena i Ela

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „OLIMPUS” 2014 – sesja zimowa
W kategorii klas szóstych:
Jakub Starościak – laureat ogólnopolski – 1. miejsce w szkole
Nikodem Szwast – laureat ogólnopolski – 2. miejsce w szkole
Gabriela  Łukaszewska – laureat  ogólnopolski – 2. miejsce        w szkole
Dawid Poławski - 16. miejsce w Polsce – 3. miejsce w szkole
W kategorii klas piątych:
Jan Dziuba – laureat ogólnopolski - 1. miejsce w szkole
Zuzanna Diamandakis – 16. miejsce w Polsce – 2. miejsce w szkole
Mateusz Miklicz – 19. miejsce w Polsce – 3. miejsce w szkole
W kategorii klas czwartych:
Sławomir Bąk - 11. miejsce w Polsce – 1. miejsce w szkole
Dominik Brajta - 12. miejsce w Polsce – 2. miejsce w szkole
Oliwia Jagiełło - 23. miejsce w Polsce – 3. miejsce w szkole

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO - „OLIMPUS” 2014 - sesja zimowa
W kategorii klas czwartych:
Dominik Brajta - laureat ogólnopolski – 9. miejsce w Polsce
W kategorii klas piątych:
Mateusz Miklicz - 11. miejsce w Polsce
Michał Karaś - 17. miejsce w Polsce

GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM!!!

Niedziela 23 marca 2014

 

 67 | DEBATA  | Dodała: Bożena i Ela

UWAGA!!!

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA DEBATĘ POŚWIĘCONĄ PROJEKTOWI
"SZKOŁA WSPÓŁPRACY".

Debata odbędzie się 20 marca b.r. (czwartek) o godz. 18 w auli.

  Środa 19 marca 2014

 

 66 | REKOLEKCJE  | Dodała: Bożena i Ela

Organizacja zajęć podczas rekolekcji

Czwartek 20 marca 2014 r.

8:00    wyjście klas 1-6 ze szkoły do kościoła

8:15    klasy I-III - zajęcia w dolnym kościele

           klasy IV-VI - konferencja w głównym kościele

9:00    klasy I-III konferencja w głównym kościele

           IV-VI zajęcia w dolnym kościele

9:45    klasy I – VI droga krzyżowa w głównym kościele

Po drodze krzyżowej uczniowie klas I-VI  idą do domu. Osoby powracające do szkoły do świetlicy lub na obiad obowiązkowo zmieniają obuwie.

 

Piątek 21 marca 2014 r.

Klasy I-III  

8:00     wyjście do kościoła

8:15     zajęcia w dolnym kościele

9:00     konferencja w dolnym kościele, po niej powrót do szkoły i zajęcia według planu.

Klasy IV-VI

Lekcja 1. i 2. –  Dzień Samorządności,

9: 50  wyjście na rekolekcje

10:00 konferencja w dolnym kościele,

10:45 przygotowanie do liturgii

11:00 Msza święta; po niej uczniowie idą do domu.

  Poniedziałek 17 marca 2014

 

 65 | UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI! | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 1 kwietnia b.r. napiszecie pierwszy ważny egzamin - sprawdzian szóstoklasisty. Zachęcamy Was do systematycznego rozwiązywania proponowanych przez nauczycieli testów, które pozwolą Wam dobrze przygotować się do sprawdzianu. Możecie także skorzystać z testów on-line, które znajdziecie na następujących stronach:

  • www.oke.krakow.pl - w archiwum sprawdzianów znajdziecie testy, które rozwiązywali Wasi starsi koledzy

  • www.sprawdzian.net.pl - na stronie znajdziesz wszelkie informacje dotyczące przebiegu sprawdzianu, oraz arkusze sprawdzianów próbnych z lat 2002-2013

  • www.sprawdzian-szostoklasisty.pl - testy on-line, które możesz rozwiązywać bezpośrednio na stronie. Po rozwiązaniu testu od razu obliczany jest wynik (ilość zdobytych punktów) oraz wyświetlane są prawidłowe odpowiedzi do pytań i klucze oceniania. Umożliwia to szybkie i wygodne powtórzenie materiału nauczania.

Testy na dostępne powyższych stronach mogą zawierać pytania lub zadania podobne do tych, które wystąpią na prawdziwym sprawdzianie szóstoklasisty. Jeżeli rozwiążesz te testy - znacznie zwiększysz swoje szanse na dobry wynik na sprawdzianie.

DRODZY RODZICE SZÓSTOKLASISTÓW
Wszelkie informacje o sprawdzianie klas szóstych znajdziecie pod adresem www.oke.krakow.pl, zakładka Sprawdzian w klasie VI.
Szczegółowe informacje na temat organizacji i sposobu przeprowadzania sprawdzianu zawarte są w dokumentach: „Procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014” oraz biuletynie z dodatkowymi instrukcjami do w/w procedur. Oba dokumenty można pobrać ze strony OKE.

Niedziela 16 marca 2014

 

 64| "Szkoła Współpracy" - debata uczniów | Dodała: Bożena i Ela

W dniu 12 marca w naszej szkole odbyła się debata  uczniów  klas 2-6,  dotycząca współpracy  uczniów  z  nauczycielami i rodzicami. W debacie wzięli udział członkowie klasowych Rad Samorządu  Uczniowskiego,   a prowadził   ją   Jakub   Kłodowski z kl. 5a oraz Aleksandra Rodzoń z kl. 3c. Uczniowie ci brali wcześniej udział w szkoleniu dla szkół Podkarpacia w ramach projektu „Szkoła Współpracy”.

Uczestnicy debaty z dużym zaangażowaniem brali udział w dyskusji. Nawet najmłodsi uczniowie chętnie zabierali głos, proponując ciekawe pomysły na współdziałanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Podsumowaniem debaty było opracowanie planu dalszych działań społeczności szkolnej, związanych z projektem.

Niedziela  16 marca 2014

 

 63 | "Szkoła Współpracy" - debata nauczycieli | Dodała: Bożena i Ela

W dniu 11 marca w naszej szkole odbyła się debata nauczycieli na temat: „Co zmienić, by uczniowie i rodzice angażowali się w życie szkoły”. Debacie przewodniczył dyrektor szkoły p. K. Zając, wzięli w niej udział członkowie zespołu „Szkoła Współpracy” panie:  M.  Kuczer-Burnatowska,  B. Skrzypska-Obławska,
S. Wolwowicz, E. Zając oraz zaproszeni nauczyciele.

Uczestnicy debaty podsumowali dotychczasową współpracę szkoły z rodzicami. Dyskutowali też, jakie działania należy podjąć, aby tą współpracę rozwijać,  by  zachęcić  rodziców  i  uczniów   do angażowania  się  w  szkolne  sprawy, w poczuciu odpowiedzialności za dobro szkoły.

Niedziela  16 marca 2014

 

62 |Wyniki konkursów kuratoryjnych| Dodała: Bożena i Ela

        Z przyjemnością  informujemy  o  sukcesach  naszych  uczniów  w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO:

Laureaci: Jakub Kłodowski i Mateusz Miklicz, obaj kl. 5a

Finaliści: Julia Pierz kl. 5a, Kaja Kurasz kl. 6d, Paulina Sowa kl. 6c

KONKURS HISTORYCZNY:

Laureat: Mateusz Miklicz kl. 5a

KONKURS MATEMATYCZNY:

Finalista: Gabriela Łukaszewska kl. 6a

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!!!

  Wtorek 11 marca 2014

 

61 |"Dziewczyna z klasą"| Dodała: Bożena i Ela

Miło nam poinformować, iż - zdaniem męskiej części społeczności szkolnej - tytuł DZIEWCZYNY Z KLASĄ w roku szkolnym 2013/2014 otrzymuje uczennica klasy 6a MIRIAM ŻYŁKA.  Gratulujemy!!!
Jednocześnie przypominamy, że GENTLEMANEM SZKOŁY 2013/14 jest nasz kolega z klasy 6b – Jakub Kostka.

  Wtorek 11 marca 2014

 

 60 | „Mistrz Ortografii” | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 5 marca 2014 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie zwycięzców do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w marcu 2014r w SP2.
W konkursie uczestniczyło 51 uczniów (11 z klas czwartych, 18 z klas piątych i 22 z klas szóstych).
W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Najlepszy wynik w szkole i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymał uczeń klasy 5a – Jakub Kłodowski.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasy czwarte:
 I miejsceBartłomiej Adamiak – kl.4a
 II miejsce – Zofia Filipowicz – kl. 4a
 III miejsce – Piotr Kłodowski – kl. 4c

Klasy piąte:
 I miejsceJakub Kłodowski – kl.5a - Szkolny Mistrz Ortografii
 II miejsce – Maja Chudzik – kl. 5a
 III miejsce – Milena Kędra – kl. 5a

Klasy szóste:
 I miejsceDominika Kuczma – kl.6a
 II miejsce – Gabriela Łukaszewska – kl. 6a
 III miejsce – Kaja Kurasz – kl. 6d
                   Paulina Kuczma - kl. 6d
Gratulujemy!
 

  Sobota  8 marca 2014

 

 59 |PINOKIOLANDIA| Dodała: Bożena i Ela

GŁOSUJEMY NA
SANOCKI DOM DZIECKA!!!
Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku bierze udział w konkursie PINOKIOLANDIA organizowanym przez Teatr Lalek „Pinokio” w Nowym Sączu.
Nagrodą dla zwycięzcy głosowania jest udział w darmowym przedstawieniu teatralnym. Aby oddać głos wystarczy wejść na stronę: domdziecka.sanok.pl lub na stronę konkursu: http://pinokio.sacz.pl/konkurs/konkurs-galeria-placowek/(kliknąć na odpowiedni link), wybrać Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku i zagłosować.
Zachęcamy wsparcia sanockiej placówki i wzięcia udziału w głosowaniu.
GŁOSOWANIE TRWA TYLKO DO SOBOTY 15 MARCA 2014 R.

  Czwartek 6 marca 2014

 

58|Konkurs czytelniczy| Dodała: Bożena i Ela

W Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii odbył się konkurs czytelniczy „O Przygodach Mikołajka”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6 wszystkich sanockich szkół podstawowych oraz kilku szkół gminy Sanok. Uczestnicy w pierwszej części zmagań sprawdzali swoją znajomość 5 części „Przygód Mikołajka”, a w drugiej układali puzzle, przyporządkowując tytuły różnych książek do nazwisk ich autorów.

Najlepszy wynik w drugiej części konkursu osiągnął Jakub Starościak z kl. VI b, a Kaja Kurasz z kl. VI d zajęła III miejsce.

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Czwartek 6 marca 2014

 

 57| OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w marcu wynosi 84 zł (21 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach: 11, 13, 18, 20 marca 2014r.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

 Poniedziałek 3 lutego 2014

 

56 |Dzień Pamięci Żółnierzy Wyklętych| Dodała: Bożena i Ela

1 marca w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego odbyła sie uroczysta msza ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Był to niepodległościowy ruch partyzancki, działający w latach 1944-1963, przeciwstawiający się podporządkowaniu Polski Związkowi Radzieckiemu,  toczący  walkę  ze  służbami  bezpieczeństwa  ZSRR i podporządkowanymi im służbami w ówczesnej Polsce.

We  mszy  św. wzięli  udział  harcerze,  przedstawiciele  wojska  i  kombatantów  wraz  z pocztami sztandarowymi. Historię żołnierzy wyklętych przypomniał w homilii ks. prałat A. Skiba. Msza zakończyła się złożeniem kwiatów pod tablicą „Golgota Wschodu”, upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej oraz krótkim koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul.

Na uroczystości  naszą  szkołę  reprezentowali: dyrektor p. K. Zając, opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. M. Wojtowicz i p. E. Zając oraz  poczet  sztandarowy  wraz z opiekunem p. B. Gregą.

  Sobota 1 marca 2014

 

55 |Konkurs "Młody Przyrodnik”| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 18 lutego w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku odbyła się III edycja konkursu „MŁODY PRZYRODNIK”. Konkurs został przygotowany dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych, interesujących się geografią i biologią. Wzięło w nim  udział 36  szóstoklasistów  z dwunastu  szkół  podstawowych z Sanoka i okolic. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Starościak z kl.6b, Karolina Cielemęcka i Paulina Sowa z kl. 6c. Uczniowie ci swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach przyrody poszerzali na zajęciach kółka przyrodniczego, prowadzonego przez p. Lidię Indyk. Dzięki temu nasi reprezentanci zajęli w konkursie wysokie lokaty: I miejsce - Jakub Starościak, II miejsce - Karolina Cielemęcka, V miejsce - Paulina Sowa.
W klasyfikacji zespołowej nasza szkoła zajęła także
I miejsce, pokonując SP Czaszyn i SP 1 Sanok.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Sobota 1 marca 2014

 

54 |"Szkoła Współpracy”| Dodała: Bożena i Ela

Nasza szkoła w projekcie: 

"SZKOŁA WSPÓŁPRACY. UCZNIOWIE I RODZICE KAPITAŁEM SPOŁECZNYM NOWOCZESNEJ SZKOŁY"

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła przystąpiła do realizacji  projektu "Szkoła  Współpracy”,  który jest  finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Projekt obejmuje okres  2014-15 r. Uczestniczą w nim nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Celem projektu jest rozwijanie, poszerzanie, wdrażanie nowych działań na rzecz rozwoju ucznia, szkoły i społeczności lokalnej jak również angażowanie, motywowanie i nawiązywanie pozytywnych relacji na płaszczyźnie nauczyciele-uczniowie, nauczyciele- rodzice, rodzice-uczniowie.

Uczestnictwo w w/w projekcie przyczyni się do głębszego zrozumienia pojęć: współpraca, kapitał społeczny, nowoczesna szkoła. Umożliwi  też wspólne  opracowanie  i realizację programu "Szkoła Współpracy” w celu stworzenia warunków do kreowania lepszego  modelu  współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.

W dniach  17 i 18 lutego w związku z projektem "Szkoła Współpracy”  w Rzeszowie odbyło się   szkolenie

  Piątek 21 lutego 2014

 

 53 |Zabawa karnawałowa w świetlicy| Dodała: Bożena i Ela

Dnia 07 lutego w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa. Zabawę przygotowali wychowawcy świetlicy, a uczestnikami były dzieci klas I – III uczęszczające do świetlicy szkolnej.

Zabawa karnawałowa dostarczyła uczestnikom wielu emocji ii wrażeń. Dla wszystkich dzieci był to niezapomniany dzień. Dzień pełen niespodzianek i radosnej zabawy.
 

  Poniedziałek 17 lutego 2014

 

 52 | Akcja charytatywna „Dar serca” zakończona. | Dodała: Bożena i Ela

W roku szkolnym 2013/14 po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja charytatywna „Dar Serca”. Trwała w okresie Adwentu i kilka dni w styczniu.
Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, zwłaszcza tych spośród nich, którzy nie mają gorącego posiłku w domu. W każdej klasie zostały przeprowadzone okolicznościowe katechezy promujące dzieło.
W przeprowadzoną akcję zaangażował się Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas i katecheci.
Podliczenia skarbonek dokonali uczniowie z różnych klas pod opieką pani katechetki.
W tym roku szkolnym zebrano kwotę 677,24 zł, którą przekazano do świetlicy szkolnej na obiady dla dzieci z rodzin ubogich.
Wielką hojnością wykazała się klasa 2e, która uzbierała kwotę 111,81 zł, oraz klasy 5a i 1a.
 

  Piątek 7 lutego 2014

 

51 | KURATORYJNY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO - etap wojewódzki | Dodała: Bożena i Ela

Z przyjemnością informujemy, że do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu z języka polskiego zakwalifikowali się:
Jakub Kłodowski kl. 5a,
Mateusz Miklicz kl.5a,
Julia Pierz kl. 5a,
Paulina Sowa kl. 6c
Kaja Kurasz kl. 6d
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!
 

  Piątek 7 lutego 2014

 

 50 | ALFIK HUMANISTYCZNY 2013    | Dodała: Bożena i Ela

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
ALFIK HUMANISTYCZNY 2013

Julia  Pierz – 5 miejsce w województwie
Maja Chudzik – 12 miejsce w województwie
Mateusz Miklicz – 12 miejsce w województwie
Kaja Kurasz – 16 miejsce w województwie
Nikola Malinowska – 19 miejsce w województwie

  Piątek 7 lutego 2014

 

 49 | OLIMPUS – jesień 2013    | Dodała: Bożena i Ela

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
Z JĘZYKA POLSKIEGO OLIMPUS – jesień 2013

Julia  Pierz – 1 miejsce - laureat ogólnopolski
Jagoda Kopczak – 16 miejsce
Mateusz Miklicz
– 19 miejsce
Grażyna Bareła – 20 miejsce

  Piątek 7 lutego 2014

 

 48 | OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY 2013    | Dodała: Bożena i Ela

OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY 2013

Julia  Pierz – 13 miejscedyplom wyróżnienia
Maja Chudzik –
14 miejscedyplom wyróżnienia

  Piątek 7 lutego 2014

 

 47 | KONKURS CZYTELNICZY   | Dodała: Bożena i Ela

KONKURS CZYTELNICZY –
„JULIAN TUWIM – CZARODZIEJ SŁÓW”

Klasy 3
Laura Wawrzkiewicz kl. 3b – 1 miejsce
Klaudia Kucharska kl. 3b – 2 miejsce
Wiktoria Winnicka kl. 3b, Zofia Faluszczak kl. 3d – 3 miejsce

Klasy 4
Zofia Filipowicz kl. 4a – 1 miejsce
Dominik Brajta kl. 4c – 2 miejsce
Weronika Wróbel kl. 4c, Piotr Kłodowski kl. 4c – 3 miejsce
Gratulujemy!!!

  Piątek 7 lutego 2014

 

 46 | „POSTAW NA RODZINĘ”   | Dodała: Bożena i Ela


II sprawozdanie z udziału SP4 w Sanoku
w ogólnopolskiej kampanii
Postaw na rodzinę
w roku szkolnym 2013/2014.

  Piątek 7 lutego 2014

 

 45 | „POSTAW NA RODZINĘ”   | Dodała: Bożena i Ela


I sprawozdanie z udziału SP4 w Sanoku
w ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę
w roku szkolnym 2013/2014.

  Piątek 7 lutego 2014

 

 44 | „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”   | Dodała: Bożena i Ela


II sprawozdanie z udziału SP4 w Sanoku
w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
w roku szkolnym 2013/2014

  Piątek 7 lutego 2014

 

 43 | Wywiadówka klasy 5b   | Dodała: Bożena i Ela


Spotkanie rodziców z wychowawcą klasy 5b
odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy wkrótce.
 

 Środa 5 lutego 2014

 

 42 | Konkursy kuratoryjne   | Dodała: Bożena i Ela

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 5a Mateusz Miklicz zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu historycznego, a uczennica klasy 6a Gabriela Łukaszewska  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu matematycznego.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

 Poniedziałek 3 lutego 2014

 

 41 | Wyniki konkursów| Dodała: Bożena i Ela

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO OLIMPUS – jesień 2013

OLIMPUS HISTORIA
Mateusz Miklicz - 4 miejsce - laureat ogólnopolski
Jan Dziuba - 8 miejsce - laureat ogólnopolski
Julia Pierz - 13 miejsce - laureat
ogólnopolski
Jan Rogalski - 18 miejsce
Michał Karaś - 18 miejsce

OLIMPUS MITOLOGIA
Julia Pierz - 5 miejsce - laureat ogólnopolski
Mateusz Miklicz - 7 miejsce - laureat ogólnopolski
Grażyna Bareła - 7 miejsce - laureat
ogólnopolski
KorneliaRąpała - 12 miejsce
Jan Rogalski - 14 miejsce
Sebastian Wisłocki - 14 miejsce
Oliwia Łuczka - 15 miejsce
Nikodem Szwast - 15 miejsce
Kamil Jagniszczak - 15 miejsce

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO OLIMPUS – jesień 2013

Jakub Starościak – 11 miejsce - laureat ogólnopolski
Nikodem Szwast – 17 miejsce
Gabriela Łukaszewska – 18 miejsce

 Poniedziałek 3 lutego 2014

 

 40 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w lutym wynosi 80 zł (20 dni x 4zł). Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach: 11, 13, 18, 20 lutego 2014r.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

 Poniedziałek 3 lutego 2014

 

39 | Zapisy uczniów do klas I oraz do oddz. przedszkolnych...| Dodała: Bożena i Ela

Dyrekcja szkoły informuje, że od dnia 3 lutego 2014 r. prowadzi zapisy uczniów do klas I oraz do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2014/2015.

W roku szkolnym 2014/2015 do klasy pierwszej pójdą dzieci urodzone w 2007 roku (siedmiolatki) oraz urodzone od 1.01.2008 r.  do 30.06.2008 r. (sześciolatki).

W roku szkolnym  2014/2015  do  oddziałów  przedszkolnych  pójdą dzieci  urodzone
w 2008 i 2009 roku.

Dzieci można zapisywać w sekretariacie w godz. od 800 do 1500.
Zapisy trwają do 31.03.2014 roku. Przy zapisie należy osobiście złożyć wypełniony kwestionariusz ucznia, posiadać przy sobie dowód osobisty, odpis aktu urodzenia dziecka oraz nr PESEL dziecka.
 

Kwestionariusze dostępne są w sekretariacie szkoły. Można je także pobrać, klikając w poniższe odsyłacze:

KWESTIONARIUSZ - KL. I
KWESTIONARIUSZ - ODZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 

INFORMACJA

Do obwodu szkoły należą następujące ulice:
Biała Góra, Białogórska, Bluszczowa, Chabrów, Dembowskiego, Kwiatowa, ks. Gorazdowskiego, Goslara, Jabłoni, Jaśminowa, Jana Pawła II, Kamienna, Liliowa, Maków, Młynarska, Padlewskiego, Ruciana, Rybickiego Sadowa, Sierakowskiego, Śliwowa, Szafera, Traugutta, Armii Krajowej, Bliska, Cegielniana, Czysta, Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Kiczury, Heweliusza, Kiczury, Kopernika, Krasińskiego, Langiewicza, Mickiewicza od nr 45, Poprzeczna, II Pułku Strzelców Podhalańskich, Sąsiedzka, Staszica, Wiśniowa, Zgodna, Jodłowa, Międzybrodzka.

 

  Poniedziałek 03 lutego 2014

 

38 |WYWIADÓWKI...| Dodała: Bożena i Ela

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:

wtorek 4 lutego:

godz. 1630 – klasy 1 oraz klasa 4b
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

środa 5 lutego:
godz. 1630 – klasa 4a i 4c
godz. 1700 – klasy 5
(klasa 5b w innym terminie)
godz. 1730 – klasy 6

czwartek 6 lutego:
godz. 1630 – oddziały przedszkolne

ZAPRASZAMY!!!

  Sobota 01 lutego 2014

 

 37 | „Bieszczady – nasze góry”   | Dodała: Bożena i Ela

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS „Bieszczady – nasze góry” ROZSTRZYGNIĘTY!

Uczestnicy konkursu wykonywali pracę plastyczną pt. „Bieszczady – nasze góry”  przy użyciu materiałów takich, jak: plastelina, bibuła, papier kolorowy itp., dowolną techniką (z wyjątkiem kredek świecowych, ołówkowych oraz farb).

Prace oceniane były wg następujących kryteriów:
 - kompozycja pracy,
 - pomysłowość wykonania,
 - estetyka pracy.
I etap przeprowadzony został w zgłoszonych do konkursu świetlicach do 26 listopada 2013 r. Komisje szkolne wytypowały po trzy najlepsze prace, które zostały dostarczone do naszej szkoły. Tutaj też przeprowadzono II etap konkursu - nadesłane prace zostały ocenione przez jury i organizatorów.
Wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego „ Bieszczady nasze góry”
W kategorii klas I:
 - I miejsce : Roksana Lorenc SP 7, Konstanty Rolnik SP 4
 - II miejsce: Anastazja Kędra SP 4, Julia Bałos SP 4
 - III miejsce: Julia Ruszkowska SP 4
W kategorii klas II:
 - I miejsce: Urszula Milczanowska SP 1, Filip Świder SP 7
 - II miejsce : Maja Hajduk SP 4 , Małgorzata Lenard SP 4
 - III miejsce: Martyna Fil SP 4, Aleksandra Miksiewicz SP 7
Wyróżnienia otrzymali:
Weronika Jakubowicz SP 4, Bartosz Jakubowicz SP, Zofia Faluszczak SP 4, Martyna Maślak SP 4.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 stycznia.

Wystawę konkursowych prac zobaczyć można na holu głównym w naszej szkole.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Organizatorzy konkursu: M. Wojtowicz i B. Skrzypska-Obławska.
 

  Piątek 10 stycznia 2014

 

 36 | Jasełka w świetlicy   | Dodała: Bożena i Ela

19 grudnia do świetlicy naszej szkoły zawitał świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. Uczniowie i rodzice spotkali się, by wspólnie obejrzeć występy dzieci, które z przejęciem wcieliły się w biblijne oraz bajkowe postacie.
Jasełka zatytułowane „Betlejemska dobranocka” miały szczególny i wyjątkowy charakter. Oprócz osób tradycyjnie związanych z szopką betlejemską, czyli Maryi i Józefa oraz górali, przez scenę przewinęło się wiele barwnych, bajkowych postaci, m.in. Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Calineczka, Rybak ze złotą rybką, Pinokio i Sierotka Marysia. Wszyscy przybyli do lichej stajenki oddać pokłon Dzieciątku. Niektórzy składali dary, a inni obietnice poprawy. Do melodii znanych kolęd śpiewali teksty z różnych bajek.
Maryja i Józef, pastuszkowie, aniołki oraz wokaliści - wszyscy występujący sprawili, że Jasełka zakończyły się gromkimi brawami publiczności.

Przedstawienie przygotowały dzieci uczęszczające do świetlicy z klasy Ia, Ib , IIe oraz IId, pod opieką wychowawczyń: M. Wojtowicz i B. Skrzypskiej – Obławskiej.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu odpowiednich strojów i czynne włączanie się w życie szkoły.
 

  Piątek 10 stycznia 2014

 

 35 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w styczniu wynosi 36 zł (9 dni x 4zł). Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy codziennie do 14 stycznia.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

  Wtorek, 7 stycznia 2014

 

 34 | Życzenia  | Dodała: Bożena i Ela

 

Malutka gwiazdka mroki rozprasza
Łączy dalekich, do stołu zaprasza.
Wśród cichej nocy Dobro się rodzi
Łaską obdarza, zwaśnionych godzi.
Przynosi radość, miłość i szczęście
Niechaj i Waszym udziałem będzie.


NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE DLA NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY ORAZ WSZYSTKICH UCZNIÓW
 

  Piątek 20 grudnia 2013

 

 33 | Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową  | Dodała: Bożena i Ela

 

W przedświątecznym tygodniu odbył się w naszej szkole tradycyjny konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową (kl. 1-3) i bożonarodzeniową kartkę świąteczną (kl. 4-6).
Konkursowe prace wykonano różnorodnymi technikami plastycznymi (wydzieranka, wyklejanka, wycinanka, collage, witraż, ozdoby z koralików, pasmanterii, suszonych owoców, a nawet zużytych płyt CD, kaszy i makaronu).
Zarówno kartki, jak i ozdoby były tak pięknie wykonane, że trudno było wybrać kilka najładniejszych, stąd duża ilość nagrodzonych prac. Pełną listę wyróżnionych prac można zobaczyć klikając w link
WYNIKI KONKURSU.
Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele techniki: Bożena Bury, Elżbieta Śliwa i Janusz Piotrowski.
 

  Piątek 20 grudnia 2013

 

 32 | Uwaga KONKURS   | Dodała: Bożena i Ela

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs
na najbardziej ekologiczną klasę.

Co trzeba zrobić :
- Każda klasa zbiera makulaturę.
- Do 28 dnia każdego miesiąca SU odbiera ją od poszczególnych klas.
- Klasa, która zbierze największą ilość makulatury zostanie nagrodzona.

Gwarantujemy wspaniałe i atrakcyjne nagrody!
 

  Wtorek  10 grudnia 2013

 

 31 | Akcja Mikołajki   | Dodała: Bożena i Ela

Jak wiadomo, 6 grudnia Św. Mikołaj  jest bardzo zapracowany, dlatego Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł, aby Mikołajowi pomóc. Zorganizowaliśmy akcję rozdawania prezentów w tych klasach, które taką chęć zgłosiły.
Przyznamy szczerze że to była bardzo ciężka praca ale opłacało się – wszyscy byli zadowoleni. Odwiedziliśmy także świetlicę, gdzie dzieci śpiewały dla Mikołaja i jego pomocników kolędy i pastorałki. To był bardzo optymistyczny początek okresu bożonarodzeniowego.

  Poniedziałek 9 grudnia 2013

 

 30 | Mikołaj w świetlicy  | Dodała: Bożena i Ela

 

Święty Mikołaj przybywa do wszystkich dzieci, odwiedził więc również naszą Świetlicę. Wyczekiwany i wypatrywany przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów. Kiedy już zmęczony długą drogą znalazł nas, usiadł i chciał odpocząć, ale gwar dzieci nie pozwolił mu na to. Musiał wywiązać się ze swojego obowiązku i rozdać prezenty. Ze Świętym Mikołajem przybyły też Elfy - jego pomocnicy.
Każde dziecko wie, że - aby zostać obdarowanym przez Mikołaja -  trzeba być przez cały rok grzecznym a do tego trzeba wykonać jakieś zadanie, np. zaśpiewać piosenkę. Dzieci z naszej świetlicy wywiązały się z tego wzorowo. Wszystkie grupy zostały obdarowane prezentami i z uśmiechem zaprosiły Św. Mikołaja za rok.
Serdecznie dziękujemy członkom Samorządu za przygotowanie imprezy mikołajkowej.
 

  Poniedziałek 9 grudnia 2013

 

 29 | Andrzejki w świetlicy  | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 29 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki, podczas których dzieci mogły wyruszyć w świat magii i czarów. Wychowawczynie świetlicy, panie: Sylwia Wolwowicz, Magdalena Wojtowicz i Bożena Skrzypska-Obławska przygotowały atrakcyjny wystrój sali oraz wiele ciekawych wróżb. Panie wcieliły się też we wróżki i przypomniały tradycje andrzejkowe, a potem pomagały w przepowiadaniu przyszłości. Dzieci mogły wywróżyć sobie, jaki zawód będą kiedyś wykonywać, jakie imię będzie miała ukochana osoba. Nie zabrakło też wyprowadzania butów za drzwi, wróżenia z tajemniczych kubeczków i literek. Aby spełniły się andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników zabawy musiał wrzucić grosik do miski z wodą.
Podczas andrzejkowego spotkania nie mogło zabraknąć też dyskoteki.
Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło i wesoło.
Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Mimo tego Andrzejki mają niezaprzeczalnie swój magiczny, niepowtarzalny klimat, który odczuli wszyscy „andrzejkowicze”.
 

  Poniedziałek 9 grudnia 2013

 

 28 | DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 26 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd.
Wstęp kosztował tylko 1 kg makulatury. Uczniowie mając na uwadze dobro i ochronę naszego środowiska bardzo chętnie odpowiedzieli na naszą akcję. Oprócz zabawy tanecznej uczniowie brali udział w licznych konkursach i wróżbach andrzejkowych przygotowanych przed samorząd szkolny. Wszyscy mogli również wywróżyć sobie imię przyszłej sympatii.
 

  Piątek 7grudnia 2013

 

 27 | Otwórz serce na potrzeby bliźnich - „Dar serca” | Dodała: Bożena i Ela

Być człowiekiem „o dobrym sercu”, to zdobyć największe uznanie wśród ludzi, a pewnie także i u Pana Boga. Być człowiekiem „bez serca” lub „mieć serce z kamienia” to straszne określenia, które mówią o braku człowieczeństwa. Serce bowiem kojarzy nam się z tym co najlepsze, najpiękniejsze; miłością, dobrem, pokojem. Każdy człowiek potrzebuje by okazano mu serce czyli miłość. Spontanicznie potrafimy również otwierać nasze serce, gdy widzimy, że kogoś dotknęło nieszczęście. Są to naturalne odruchy naszej solidarności z potrzebującymi i cierpiącymi.
W okresie Adwentu i Bożego Narodzenia stajemy się bardziej wrażliwi na siebie. Świadczą o tym choćby różne dobroczynne inicjatywy podejmowane zarówno przez dorosłych jak i dzieci (Podziel się posiłkiem, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, Szlachetna paczka)
W krajobraz adwentowo-bożonarodzeniowy naszej szkoły wpisało się już dzieło „Dar serca”. W porozumieniu z Samorządem Uczniowskim w adwencie i w okresie Bożego Narodzenia, przy współudziale nauczycieli wychowawców, zostanie przeprowadzona kolejna edycja dzieła „Dar serca”. Zbierając do przygotowanych skarbonek datki, może z odmówionych sobie chipsów czy słodyczy, będziemy otwierać nasze serca na drugiego człowieka. Spożywając w zimowe popołudnia przygotowany w domu obiad pomyślmy o wdzięczności wobec rodziców za ten dar, ale otwórzmy nasze serca dla tych, którzy z różnych powodów są tego pozbawieni. Przynajmniej w części przybliżymy im ciepło domowego posiłku.
Liczymy na Wasze zaangażowanie i przychylne podejście do tej edycji „Daru serca”. Dzieło koordynują katecheci wraz z Samorządem Uczniowskim, a w klasach powołane przez uczniów zespoły pod opieką wychowawców.


Nic nie jest mało znaczące,
jeśli zostało dokonane z miłości

 

  Piątek 7grudnia 2013

 

 26 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w grudniu wynosi 60 zł (15 dni x 4zł). Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy codziennie do 13 grudnia.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

  Wtorek, 3 grudnia 2013

 

 25 | „Zachowaj Trzeźwy Umysł”... | Dodała: Bożena i Ela

W maju 2013 roku uczniowie SP4 w Sanoku wzięli udział w dwóch konkursach zaproponowanych przez Organizatora Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.
W konkursie ulotkowym „Mały odkrywca” uczestniczyło 70 uczniów naszej szkoły. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań testowych, które dotyczyły zabytków w Polsce.
Uczniowie przystąpili również do konkursu plastycznego i literackiego pod hasłem „Na tropie piękna”, który polegał na wykonaniu pracy ilustrującej lub opisującej piękne miejsce w najbliższej okolicy.
Prace plastyczne oddało 37 uczniów, a prace literackie przygotowało 7 uczniów.
Wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Na tropie piękna” znalazł się uczeń klasy 6a - Jakub Staruchowicz. W nagrodę otrzymał dyplom laureata oraz grę GEO!memo. Nagrodę dla ucznia przekazała do szkoły Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Jadwiga Warchoł, a wręczył i gratulacje złożył dyrektor szkoły – p. Krzysztof Zając w obecności wychowawcy p. Lidii Indyk.

Szkolny koordynator kampanii ZTU:
Lidia Indyk

  Piątek 29 listopada 2013

 

 24 | II miejsce w V Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym „EKO - Dzieciaki”...
        Dodała: Bożena i Ela

21 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sanoku odbył się V Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „EKO - Dzieciaki”. Wzięło w nim udział sześć czteroosobowych drużyn ze wszystkich szkół podstawowych na terenie naszego miasta.
Drużyna SP nr 4 składała się z uczniów klasy 3d: Zofii Faluszczak, Jana Ginalskiego, Inez Łuczyckiej i Ignacego Woźniczaka. Uczniowie wykonywali jedenaście zadań, w których wykazywali się swoją wiedzą ekologiczną, dotyczącą między innymi segregacji odpadów i recyclingu. Zadania umysłowe przeplatały się z zabawami zręcznościowymi, w których również potrzebna była wiedza ekologiczna. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, układali piramidę z wykorzystaniem kubków po jogurtach, układali puzzle ekologiczne, łowili odpady eko - wędką. Wykonali również pracę plastyczną związaną z nazwą konkursu.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczniowie do ostatniej chwili walczyli o najlepsze miejsca. Ostatecznie drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Oprócz satysfakcji i radości z zajętego wysokiego miejsca, uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnością pracy w zespole.
Reprezentację szkoły do konkursu przygotowała p. Małgorzata Sieradzka, wychowawca klasy 3d.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!!!
 

  Piątek 29 listopada 2013

 

 23 | Szkolenia rodziców EKWzR... | Dodała: Bożena i Ela

W dniach 5-6 listopada 2013r. odbyły się szkolenia rodziców uczniów klas 0-6 dotyczące chorób nowotworowych u dzieci. Szkolenia zorganizowano w ramach programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” i Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. W ramach szkoleń rodzice obejrzeli film: „By dzieciństwo było beztroskie”, w którym lekarze Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu radzili rodzicom jak postępować, gdy pojawią się niepokojące objawy choroby. Najważniejsze jest bowiem wczesne wykrycie nowotworu. Szybka i właściwa diagnoza daje największe szanse na całkowite wyleczenie i powrót dziecka do zdrowia. Niezmiernie ważna jest również rola rodziny i najbliższych, stała obserwacja dziecka i wykonanie odpowiednich badań.
W szkoleniach uczestniczyło 539 rodziców (298 z klas 0-3 i 241 z klas 4-6). Każdy rodzic, uczestniczący w szkoleniu, otrzymał ulotki na temat promocji i ochrony zdrowia.
Szkolenia zorganizowała p. A. Czech – szkolny koordynator promocji zdrowia. Ulotki rozdawały uczennice klas: 5a, 5b i 5d. Zdjęcia wykonały: Julia Pierz i Weronika Nowakowska z klasy 5a.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do wspólnych działań w zakresie promocji zdrowia. Czekamy na Państwa propozycje, uwagi i spostrzeżenia.

Szkolny koordynator promocji zdrowia – A. Czech
 

  Sobota 16 listopada 2013

 

 22 | Lekcja techniki w IZBIE REGIONALNEJ... | Dodała: Bożena i Ela

W środę 16 listopada uczniowie klas 4 lekcję techniki odbyli w IZBIE REGIONALNEJ.
Zwiedzanie izby, oglądanie jej wyposażenia, sprzętów i narzędzi używanych w  dawnych gospodarstwach,  to nie tylko doskonała lekcja historii, ale również wspaniały materiał do zajęć technicznych.
Uczniowie mogli doskonale wychwycić znaczenie drewna jako materiału konstrukcyjnego, jego walory estetyczne, wytrzymałościowe oraz długą żywotność.

Jednym z założycieli i opiekunów izby jest p. Kazimera Tarnawska-Rogoz.

 

  Sobota 16 listopada 2013

 

 21 | ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI... | Dodała: Bożena i Ela

W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez p. Iwonę Barszczewską-Menio i p. Bogusława Bodnara. Uczniowie klasy 6c zaprezentowali inscenizację, podczas której mogliśmy usłyszeć patriotyczne wiersze i pieśni. Wśród nich były: Warszawianka, Pierwsza Brygada, Mury (ten utwór razem
z wykonawcami śpiewali także widzowie).

Występy uczniów przeplatały się z prezentacją multimedialną dotyczącą najważniejszych wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor naszej szkoły p. K. Zając, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii i zachęcał uczniów do wzięcia udziału w uroczystościach Święta Niepodległości w Sanoku.
 

  Poniedziałek 11 listopada 2013

 

 20 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w listopadzie wynosi 76 zł (19 dni x 4zł). Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 14, 19, 21 listopada.

Składka za świetlicę wynosi 6zł. Należność będzie zbierana przez wychowawców i kierownika świetlicy.
 
Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca.
W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.
 
Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

  Poniedziałek, 4 listopada 2013

 

19 |WYWIADÓWKI...| Dodała: Bożena i Ela

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:

wtorek 5 listopada:

godz. 1600 – oddziały przedszkolne
godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

środa 6 listopada:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6

Wywiadówka klasy 6b odbędzie się w późniejszym terminie.

Wszystkie spotkania rozpoczną się w auli, gdzie rodzice będą mogli obejrzeć krótki film " By dzieciństwo było beztroskie", dotyczący chorób nowotworowych u dzieci.

Pokaz filmu poprowadzi p. A. Czech - Szkolny Koordynator promocji Zdrowia w naszej szkole. Odbędzie się on w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych i promocji zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

  Czwartek 31 października 2013

 

 18 | 1. MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORT. ...| Dodała: Bożena i Ela

24.10.2013 w sali kongresowej hotelu "Nowy Dwór" w Świlczy odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2012/2013.
W ubiegłym roku szkolnym współzawodnictwem sportowym objęto wszystkie powiaty i prawie wszystkie gminy naszego województwa. W różnego rodzaju zawodach startowało 105 tysięcy młodych sportowców. Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano 698 szkół podstawowych. Wyróżniono 6 najlepszych.
W kategorii szkół podstawowych nasza szkoła po raz 6. z rzędu zajęła I miejsce i zdobyła specjalne wyróżnienie Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie przyznał honorowy medal nauczycielowi wych. fiz. naszej szkoły panu Bartłomiejowi Gredze.
Podczas uroczystości wyróżnione szkoły otrzymały nagrody  ufundowane przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Nagrody wręczali: pan Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty i Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, pan Jarosław Reczek - Dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, pan Jacek Bobo i pan Jacek Bigus - wiceprezesi PW SZS w Rzeszowie.

W bieżącym roku szkolnym patronat honorowy nad całym cyklem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży objął Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl.

Gratulujemy naszym sportowcom i nauczycielom w.f. i życzymy dalszych sukcesów.

  Czwartek 31 października 2013

 

 17 | PASOWANIE... | Dodała: Bożena i Ela

W miniony piątek 25.10.2013 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetlika” najmłodszych uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia do świetlicy.
Przyszłe Świetliki zostały najpierw poddane kilku próbom: próbie Kopciuszka, smaku, sprawności, mowy i wiedzy. W ramach tych prób pierwszoklasiści brali udział w różnych zabawach, zgadywankach i z ich rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów. Poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami. Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej i zasłużyły na miano Świetliczaka Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pani kierowniczki świetlicy, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał upominek.

Uroczystość odbywała się atmosferze dobrej zabawy, wspólnych śpiewów, a zorganizowały ją wychowawczynie świetlicy klas pierwszych p. Magdalena Wojtowicz i p. Kazimiera Tarnawska – Rogoz.

  Poniedziałek 28 października 2013

 

 16 | ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ... | Dodała: Bożena i Ela

W dniu 14 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Na początku uroczystości obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów klas piątych i szóstych, przygotowanych przez p. E. Zając.

Dzieci złożyły uczącym życzenia i podziękowania a potem brawurowo zaprezentowały małą etiudę teatralną poświęconą pracy nauczyciela. Miłym akcentem kończącym występ uczniów było obdarowanie widzów kolorowymi kwiatami.

Później głos zabrał dyrektor szkoły p. K. Zając, który do życzeń dzieci dołączył własne życzenia zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy.
 

  Wtorek 15 października 2013

 

 15 | ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ| Dodała: Bożena i Ela

"Uczącego rolą niczym programisty
jest wprowadzić system mądry i przejrzysty.
Czuwać nieprzerwanie, wychwycić minusy
szybko i skutecznie wgrać antywirusy.

Bo to, co przyswoi taka młoda głowa
nie da się już wyciąć i znów restartować.
Dlatego tak ważny jest wybór folderów
i formatowanie prawych charakterów.
"
                                                                                   Anna Wojdecka

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
DLA NAUCZYCIELI, DYREKCJI I WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZKOŁY.

  Niedziela  13 października 2013

 

 14 | ŚWIĘTO SZKOŁY... | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 10 października obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu społeczności szkolnej ( z pocztem sztandarowym na czele) do kościoła p.w. Chrystusa Króla. Tam odbyła się msza św. w intencji szkoły oraz ku pamięci zmarłego niedawno naszego kolegi Kamila. Mszę celebrował i wygłosił okolicznościową homilię ks. proboszcz A. Szkoła.
Po mszy wszyscy jej uczestnicy wrócili do szkoły i wzięli udział w akademii poświęconej sylwetce naszego Patrona ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Motto przygotowanej przez uczniów klas 5a i 5c inscenizacji „Zaufałem drodze” nawiązywało do życiowej drogi księdza Peszkowskiego, która wiodła przez wiele krajów (Polskę, Związek Radziecki, Iran, Irak, Indie, Liban, Syrię, Egipt, Włochy, Wielką Brytanię i USA) i wydarzeń. Były to między innymi: działalność w harcerstwie, ocalenie od śmierci w Katyniu, święcenia kapłańskie, praca naukowa, opieka nad Rodzinami Katyńskimi.
Wspomnienia o ks. Peszkowskim uczniowie zilustrowali pięknymi utworami muzycznymi i wierszami, począwszy od Bogurodzicy, poprzez hymn J. Kochanowskiego „Czego chcesz od nas Panie”, żołnierską piosenkę „Przybyli ułani” aż do ballady E. Stachury „Wędrówka”.
Na zakończenie akademii głos zabrała p. I. Penar (Naczelnik Wydziału Edukacji U.M. w Sanoku), która podkreśliła znaczenie sylwetki ks. Peszkowskiego jako wzoru dla młodzieży. Wystąpiła też p. K. Chowaniec - harcmistrz ZHP, komendant Hufca Ziemi Sanockiej, wręczając p. dyrektorowi naszej szkoły prototyp medalu z podobizną naszego Patrona.
Na koniec p. dyrektor podziękował występującym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię. Byli to: p. G. Piotrowska, p. B. Szeruga, p. E. Zając, P. B. Bodnar i p. M. Dziok oraz autorki dekoracji p. B. Skrzypska-Obławska, p. S. Wolwowicz i p. O. Gruber.
Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły była Inauguracja Roku Sportowego. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w rozgrywkach sportowych, które przygotowali i przeprowadzili nauczyciele w.f.-u. W zawodach zwyciężyły klasy: 4b, 5c i 6b.

  Czwartek 10 października 2013

 

 13 | MIĘDZYSZKOLNY KONKURS o ks.  Z. PESZKOWSKIM... | Dodała: Bożena i Ela

Dnia 7 października w naszej szkole odbył się II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS dotyczący życia i działalności KSIĘDZA ZDZISŁAWA JASTRZĘBIEC PESZKOWSKIEGO. Przedstawiciele sanockich szkół podstawowych w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania konkursowe przygotowane przez p. B. Szerugę, p. E. Zając i p. G. Piotrowską. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością faktów z życia i działalności księdza, o czym świadczy wysoka ilość punktów zdobytych przez poszczególne drużyny.
Wyniki przedstawiają się następująco:
- I miejsce – SP1 
- II miejsce – SP2 i SP4
Gratulujemy!!!

  Czwartek 10 października 2013

 

 12 |DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - KOMUNIKAT| Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że w dniu 14 października o godz. 8:30 w auli naszej szkoły odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Dyrekcja szkoły przypomina, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica zapewnia opiekę (bez wyżywienia) wszystkim potrzebującym jej uczniom w godz. 6:30 – 16:00.
 

  Środa 9 października 2013

 

 11 |ŚWIĘTO SZKOŁY - KOMUNIKAT| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 10 października będziemy obchodzić Święto Szkoły. Program uroczystości na ten dzień jest następujący:
• godz. 8:00– zbiórka uczniów, przejście ze sztandarem szkoły do Kościoła

  p.w. Chrystusa Króla
• godz. 8:15 – uroczysta Msza. Św.
• godz. 9:00 – akademia dla uczniów klas 3 i 4, spotkanie z wychowawcami  dla uczniów

   klas 2, 5, 6
• godz.10:00 –akademia dla uczniów klas 5 i 6, spotkanie z wychowawcami  dla uczniów

   klas 2, 3, 4
• godz. 11:00 – inauguracja roku sportowego – uczestniczą w niej klasy 4, 5, 6.

UWAGA
- Klasy 0 mają zajęcia zgodnie z planem.
- Klasy 1 mają zajęcia z wychowawcami w godz. 8:00-10:35.
- Uczniowie klas 1-3 mogą przychodzić na obiad po zajęciach (po 3 lekcji), a uczniowie

  klas 4, 5, 6 – po rozgrywkach sportowych.
- Świetlica zapewnia opiekę po 3 lekcji (od godz. 10:35).

 

  Środa 9 października 2013

 

 10 | PAMIĘCI KAMILA... | Dodała: Bożena i Ela

Z głębokim żalem pożegnaliśmy na zawsze Kamila, ucznia klasy 6a.
Był sympatycznym, wesołym, uczynnym kolegą. Odszedł od nas niespodziewanie, pozostawiając pustkę, smutek, żal. Będziemy o nim zawsze pamiętać, bo kto żyje w sercu tych, którzy pozostają, nie umiera.

  Piątek 4 października 2013

 

 9 |SZKOLNE ETAPY KONKURSÓW...| Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że już niedługo odbędą się szkolne etapy konkursów przedmiotowych z j. polskiego, matematyki, przyrody, historii.

Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać swój udział w konkursach nauczycielom odpowiednich przedmiotów.

Bliższe informacje dotyczące harmonogramu, zakresu wiadomości i umiejętności, regulaminu organizacji konkursów można znaleźć na stronie internetowej Podkarpackiego Kuratorium Oświaty

 www.ko.rzeszow.pl, zakładka "Konkursy przedmiotowe".

 

  Piątek 4 października 2013

 

 8 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

Informujemy, że opłata za obiady w październiku wynosi 88 zł (22 dni x 4zł). Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 15, 17, 21 października.
 
Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca.
W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko, imię i klasa dziecka,  miesiąc, którego dotyczy wpłata.
 
Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

  Środa 2 października 2013

 

 7 | SPRZĄTANIE ŚWIATA... | Dodała: Bożena i Ela

We wrześniu nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”.
Tegoroczna edycja tej akcji przebiegała pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę” i towarzyszyły jej następujące zadania:
- propagowanie selektywnej zbiórki odpadów,
- odkrywanie lasów,
- zachęcanie do zbiórki ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).
Wychowawcy klas 4 – 6 na godzinach wychowawczych przeprowadzili pogadanki
i dyskusje z uczniami na temat potrzeby oraz korzyści wynikających z segregowania
i recyklingu odpadów, znaczenia lasu i konieczności jego ochrony, szkodliwości i zagrożeń wynikających z niewłaściwego składowania zużytego sprzętu elektronicznego.
Ponadto w szkole pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów, a przybliżające nam w/w tematykę.
Działania koordynowały nauczycielki przyrody – E. Michoń i L. Indyk.
 

  Czwartek 26 września 2013

 

6 |SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI| Dodała: Bożena i Ela

Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym
spotkanie z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się w następujących terminach:
poniedziałek 16 września:
godz. 1630– oddziały przedszkolne

wtorek 17 września:
godz. 1630 – klasy 1
godz. 1700 – klasy 2
godz. 1730 – klasy 3

środa 18 września:
godz. 1630 – klasy 4
godz. 1700 – klasy 5
godz. 1730 – klasy 6
 

  Czwartek 12 września 2013

 

5 | OGŁOSZENIE RSU| Dodała: Bożena i Ela

Samorząd Uczniowski ogłasza wybory uzupełniające do Zarządu. Każda klasa VI typuje dwóch kandydatów. Osoby chętne zgłaszają swoją kandydaturę do przewodniczącej SU lub opiekunów Samorządu p. E. Zając, p. M. Wojtowicz w celu utworzenia list do dnia 13 września 2013r. Wybory zostaną przeprowadzone 18 września.
Kandydat do Zarządu SU powinien wykazywać się nienaganną postawą, uczciwością, pomysłowością, samodzielnością, a także umiejętnością współpracy w grupie, podejmowania decyzji i negocjacji. (Kandydat powinien okazać Komisji Wyborczej potwierdzenie wychowawcy klasy).

 

Samorząd Uczniowski ogłasza wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Do współpracy zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie typują swoich kandydatów po jednej osobie z każdej klasy i zgłaszają do przewodniczącej SU lub opiekunów p. E. Zając, M. Wojtowicz do dnia 13.09.2013 r. Wybory odbędą się 18. 09.2013 r.
Kandydat do Zarządu SU powinien wykazywać się nienaganną postawą, uczciwością, pomysłowością, samodzielnością, a także umiejętnością współpracy w grupie, podejmowania decyzji i negocjacji. (Kandydat powinien okazać Komisji Wyborczej potwierdzenie wychowawcy klasy).
 

  Czwartek 12 września 2013

 

 4 | ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14... | Dodała: Bożena i Ela

Rumieńce lata pobladły, kolejne wakacje za nami.
Pełni sił i zapału do Ciebie szkoło wracamy.

Pod takim hasłem dnia 2 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2013/14. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły i hymnu państwowego, po czym głos zabrał dyrektor p. K. Zając. Przywitał nauczycieli, rodziców i uczniów i życzył im sukcesów w nowym roku szkolnym. Wspomniał też o bardzo ważnej dla naszego kraju dacie 1 września – 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Następnie uczestnicy akademii mogli obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez uczniów kl. 5a, dotyczącą kończących się właśnie wakacji i rozpoczynającego się roku szkolnego. Akademię zakończyły życzenia owocnej pracy w szkole, przekazane uczniom i nauczycielom przez ks. A. Szkołę - proboszcza Parafii Chrystusa Króla.
Uroczystość przygotowali: p. G. Piotrowska, wychowawczyni kl. 5a, oraz p. B. Bodnar, który zadbał o oprawę muzyczną akademii.
 

  Poniedziałek 2 września 2013

 

 3 | ŻYCZENIA.. | Dodała: Bożena i Ela

 

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2013/14.
WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM I UCZNIOM ŻYCZYMY MNÓSTWA ZAPAŁU DO PRACY, BY WYSTARCZYŁO GO DO NASTĘPNYCH WAKACJI!!!

 

  Poniedziałek 2 września 2013

 

 2 | ROZPOCZĘCIE ROKU SZK. 2013/14 - KOMUNIKAT| Dodała: Bożena i Ela

 
2 września o godz. 900 zapraszamy dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniów klas 1-6 na spotkanie z wychowawcami. Przydział sal na te spotkania umieszczony jest na drzwiach wejściowych szkoły.
Uczniowie klas 4 uczestniczą także w akademii, która rozpocznie się o godz. 1000 w holu szkoły.
 

  Piątek  30 sierpnia 2013

 

 1 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodała: Bożena i Ela

 
Informujemy, że opłata za obiady we wrześniu wynosi 80 zł (20 dni x 4zł).
Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 12, 19, 20 września.

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002 w terminie do 15. - każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 

  Piątek  30 sierpnia 2013

 
 
Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012