www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98, email: sp4sanok@interia.pl
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  EGZAMIN
  ÓSMOKLASISTY
 
  KONKURSY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY NAUCZYCIELI 
  PEDAGOG I LOGOPEDA 
  PSYCHOLOG 
  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  OGRÓDEK SZKOLNY 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  BIBLIOTEKA 
  UBEZPIECZENIA
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
  KOŁO KOMPUTEROWE 
  STOŁÓWKA SZKOLNA 
  DLA RODZICÓW 
 
   

  Movie1

 86 | Dzień pomarańczowy | Dodała: Mariola

W dniu 23.04.15 już od rana było widać, że nie jest to zwykły dzień szkolny. Tego dnia niemal wszyscy przyszliśmy do szkoły  ubrani w stroje  w kolorze pomarańczowym. Takie dni są oczekiwane przez nasze dzieci, grono pedagogiczne i personel. W szkole pojaśniało i poweselało od pomarańczowych ubrań,  gdyż kolor ten sprzyja  dobremu nastrojowi,  symbolizuje słońce
i radość. Nie zabrakło go również w wystroju klas gdzie był widoczny w postaci kolorowych ptaków, motyli, owoców i kwiatów.

A oto kilka ciekawostek o kolorze pomarańczowym.

Kolor pomarańczowy łączy barwę czerwieni i żółci. Dlatego też jest kolorem podrzędnym, nazwa została mu nadana od owocu – pomarańczy i często jest używana, jako oranż. Kolor ten należy do barwy ciepłej.  Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza w nas dobry nastrój i kojarzy się z żywnością. Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego podejścia do życia. Oprócz tego barwa sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywacje  do działania, podnosi poczucie własnej wartości. Barwa jest  także domeną osób porywczych i szybko działających, symbolizuje siłę, ogień, pobudzenie, przedsiębiorczość. Z drugiej strony to również kolor dobrych wspomnień kojarzy się z zachodami słońca, a więc z miłymi wspomnieniami z wakacji.

W  kategorii   klas najmłodszych – oddziały przedszkolne I miejsce zajęli uczniowie oddziału Oc, którzy w tym dniu zamienili  się w Wiosenne skrzaty.  Drugie miejsce zajęły: dzieci z oddziału Ob przebrane za Tygryski, oraz   dzieci z oddziału Oa , które stały  się  Wiosennym lasem.  Te wspaniałe  stroje zostały wykonane  dzięki zaangażowaniu rodziców i  pań wychowawczyń.

I znów pierwsze miejsce w kategorii klas I -  III przypadło  klasom: Ia i IIa.

Uczniowie klasy Ia swoje działania skupili na zdrowym odżywianiu i ważności witamin w codziennej diecie. Przebrani za marchewki odczytali rymowanki związane z dietą bogatą w witaminy. Następnie zaśpiewali piosenkę „Witaminki”. Ozdobą sali były prace wykonane przez dzieci: goździki z pomarańczowej bibuły, pomarańczki i marchewki malowane plasteliną oraz geometryczne kwiaty. Rodzice, bacząc nad dopełnieniem całości, przygotowali świeży sok wyciskany z pomarańczy i świeże marchewki do schrupania jako zdrową przekąskę w czasie drugiego śniadania. Strój rodziców był również adekwatny do obowiązującego tego dnia koloru. Była to świetna i pouczająca zabawa mająca rolę wychowawczą, za co wychowawca Rodzicom serdecznie dziękuje.  

Uczniowie kl.IIa odegrali pomarańczową scenkę z lektury ,,Calineczka” wg własnego pomysłu. Poszczególne role odgrywali: narratorzy, Calineczka, Kobieta, Czarownica oraz cała ,,grządka” tulipanów, wśród których jeden wyróżniał się bo był większy i bardziej pomarańczowy. Narodziny Calineczki nastąpiły wraz z hukiem pękającego pomarańczowego balonika.

Kolorowe  stroje aktorów zostały zaprojektowane przez wychowawczynię 
i wykonane przez rodziców.

Drugie miejsce zajęła klasa Id, w której część  uczniów była   pomarańczowymi  motylkami, a pozostała pomarańczowymi kwiatami. Dzieci deklamowały ,,Pomarańczowy wiersz”. Również w klasie był widoczny kolor, który pod postacią pięknych pomarańczowych motyli sprzyjał radości i wspaniałej zabawie. Stroje zostały zaprojektowane przez wychowawczynię, a wykonanie przypisuje się Mamie jednej z uczennic tejże klasy.

Trzecie miejsce zajęła klasa IIIc.

Wśród uczniów  klasach starszych:

I miejsce zajęła klasa VIa

II miejsce  zajęła klasa IVc

III miejsce klasy: IVa i IVd

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich  rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem  przygotowali i wykonali stroje na kolorowy dzień.
Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem żółtym ,  który odbędzie się 21.05.2015r.

 Środa 29 kwietnia 2015

 

 73 | Dzień koloru ZIELONEGO | Dodała: Mariola

Kolor zielony kojarzy się najczęściej z wiosną, zatem przywołuje na myśl coś świeżego, nowego, odradzającego się. W przyrodzie można już zobaczyć i poczuć jej oznaki, a to wiosenne kwiaty, powracające ptaki, bzyczące owady, ciepły wietrzyk muskający delikatnie trawkę, która zaczyna powoli się zielenić. A w naszej szkole w dniu 26.03. cała społeczność szkolna wraz z panem
dyr. K. Zającem i nauczycielami, właśnie kolorem zielonym witała Wiosnę.

 A oto kilka ciekawostek o kolorze zielonym.


Zieleń to kolor spokoju i świeżości. Odprężający, kolor wiosennych wzgórz. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. To cudowne przestrzenie łąk i lasów, ożywcze, wyciszające, przyjazne. Daje nam relaks, kojarząc się z odpoczynkiem na łonie natury. Przyroda jest tą cząstką świata, która pozostaje całkowicie w harmonii z kosmosem, dlatego tez ubieranie zielonego koloru daje nam namiastkę tej harmonii, tego wyciszenia i odprężenia, którego w naszym zabieganym życiu szczególnie nam wszystkim brakuje.


Najmłodsi tj. uczniowie oddziału przedszkolnego Oc , którzy zajęli I miejsce w kategorii klas najmłodszych, w tym dniu zamienili się w wiosenne skrzaty, dodatkiem do stroju były opaski na głowę z elementem koniczynki również koloru zielonego. Te piękne stroje zostały wykonane dzięki zaangażowaniu rodziców i wychowawczyni.


Pierwsze miejsce w kategorii klas I - III zajęła klasa IIa, która przygotowała inscenizację pt. ,,Stacja Wiosna”. Uczniowie zamienili się w dwa zielone pociągi, które przyjechały z piosenką na stację, na której czekał Zawiadowca, Wiosna oraz zielony Wiatr – pomocnik. Samodzielnie wykonanym przez uczniów rekwizytem były opaski z kwiatami oraz zielone chorągiewki. Również w sali elementy dekoracji były w kolorze zielonym. Kolorowe, wesołe stroje zostały zaprojektowane przez wychowawczynię i wykonane przez rodziców.


Drugie miejsce zajęła klasa Ia, która przygotowała inscenizację wiersza J. Brzechwy
pt.,, Żaba”. Dzieci – żabki śpiewały piosenkę ,,Była sobie żabka mała”.

 
Trzecie miejsce zajęły klasy: Ic i Id. Uczniowie klasy Ic mieli na głowie opaski z cztero- listną koniczynką. Natomiast dzieci z klasy Id były podzielone na dwie grupy: dziewczynki były zieloną trawką, miały spódniczki i zielone opaski wykonane z bibuły, a chłopcy na głowach czapeczki – pączki oraz listki przypięte do ubrań również wykonane z bibuły w wymaganym kolorze .
 

W klasach starszych IV – VI na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy VId, którzy w większości mieli stroje w kolorze zielonym.


Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich rodzicom, którzy z dużym zaangażowanie przygotowali i wykonali stroje na kolorowy dzień. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem pomarańczowym, który odbędzie się 23.04.2015r.
 

 Poniedziałek 30 marca 2015

 

 61 | Dzień koloru CZERWONEGO  | Dodała: Mariola

Niedawno obchodziliśmy Walentynki, a święto to jak wiemy kojarzy mam się z kolorem czerwonym. Czerwień symbolizuje działanie, przygodę, energię to także symbol życia. Mimo łagodnej zimy z niecierpliwością czekamy na wiosnę, która zachwyci  kolorami. Aby jak najszybciej ją przywołać uczniowie naszej szkoły  w dniu 26.02. 2015r.  postanowili założyć stroje w kolorze czerwonym.

Do zabawy włączyli się mali, młodzi i trochę starsi uczniowie, całe grono pedagogiczne wraz z panem dyr. Krzysztofem Zającem oraz  rodzice. Ciekawymi pomysłami w prezentowaniu koloru czerwonego wykazali się uczniowie z klas młodszych, którym w przygotowaniu i wykonaniu strojów  pomagali rodzice.

A oto kilka ciekawostek o kolorze czerwonym to  barwa przywołująca gorącą, płomienną miłość. Kolor żywy, widoczny, pobudza do działania, ożywia, wzmacnia oraz rozgrzewa i rozpala zmysły. Dodaje optymizmu i sił dzięki czemu mamy więcej energii do zdobywania celów.  Jest symbolem ognia i ciepła. Wywołuje duży efekt, przyciąga uwagę. Ludzie dla których ulubionym kolorem jest czerwony mają na ogół silny charakter usposobiony przez działanie i skłonność do rywalizacji.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I -  III zajęły klasy:  IIa i Ia.

Uczniowie klasy IIa  wraz z wychowawczynią i rodzicami zaprosili na bajkowe zagadki z kolorem czerwonym do teatrzyku ,,Czerwona kurtyna”. Ubrane na czerwono dzieci prezentowały na mini scenie rekwizyty w kolorze czerwonym wybrane z rożnych bajek, a inni uczniowie czytali zagadki literackie, które odgadywali wszyscy uczniowie. W ich ubiorze dominował kolor czerwony. W sali również były elementy dekoracji w tej barwie.

Natomiast uczniowie kalsy Ia również przy pomocy wychowawczyni i rodziców przygotowali i przedstawili inscenizację  wiersza J. Brzechwy pt.,, Żuk”. Cała klasa recytowała wiersz, a  ucharakteryzowani bohaterzy mówili swoje kwestie. Dziewczynki były przebrane za biedronki (na głowie opaski, skrzydełka z czerwonej krepiny z czarnymi kropeczkami), zaś chłopcy zamienili się w muchomorki (na głowie czerwone czapeczki w białe kropeczki). Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt.,, Biedroneczki są w kropeczki”, do której wykonały prosty układ taneczny. Ozdobą klasy były biedronki i muchomorki wykonane przez dzieci techniką orgiami.

 Drugie miejsce zajęły klasy: Id i IIId.

Dziewczynki z kl.Id miały czerwone spódniczki i kokardki we włosach wykonane z krepiny, a chłopcy muszki.  W  ubiorze dzieci dominował kolor czerwony.

Dzieci  z kl. IIId do ubrań w kolorze czerwonym miały przyczepione czerwone serduszka. Wszystkie pięknie zaśpiewały piosenkę pt.,, Serduszko puka…”

 Na trzecim miejscu uplasowała się klasa Ib, której  wszyscy uczniowie również założyli stroje w kolorze czerwonym.

Do zabawy aktywnie przyłączyli się uczniowie  z oddziałów  przedszkolnych, a szczególnie dzieci z oddziału  Oa, którzy zasługują na wyróżnienie.

Nadal serdecznie  zachęcamy uczniów klas IV – VI do aktywniejszego udziału w kolejnych kolorowych dniach.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich  rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem zielonym  , który odbędzie się 26.03.2015r.
 

 Poniedziałek 2 marca 2015

 

 56 | Dzień koloru NIEBIESKIEGO | Dodała: Mariola

Za oknem nadal króluje zima. Jesteśmy pod jej urokiem. Biel miesza się z odcieniami błękitu. Pobudził on naszą wyobraźnię i sprawił, że w dniu 22.01.2015r. bawiliśmy się kolorem niebieskim. Do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami.

Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż NIEBIESKI jest najbardziej popularnym kolorem, należy do kolorów zimnych. Symbolizuje nieograniczoną przestrzeń błękitnego nieba, niezmierzoną toń oceanów oraz blask rozjaśnionego słońcem powietrza. Czy powietrze może mieć kolor? oczywiście, jeśli masz odrobinę fantazji i wyobraźni. Główne znaczenie niebieskiego to: chcę być niezwykły, niepowtarzalny, chcę zdobyć dobrą sławę i pozostawić po sobie pomnik oparty na moich dokonaniach, chcę być mądry, inteligentny i twórczy. Kolor niebieski dobrze prezentuje się z bielą, kolorem popielatym i bladożółtym.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I - III zajęła klasa IIa, której uczniowie zaprezentowali fragment baśni pt. ,,Zimowa baśń”, przebierając się za postacie w niej występujące: dziewczynki – królowa śniegu i śnieżynki, chłopcy – prezentowali sportowców zimowych dyscyplin sportowych. Wystrój klasy nawiązywał do treści baśni (sople, śnieżynki, rysunki dzieci o tematyce zimowej) i był spójny z kolorem niebieskim.

Drugie miejsce zajęła klasa Ia, której uczniowie prezentowali dwie drużyny. Dziewczynki były chilliderkami, a chłopcy zawodnikami piłki nożnej, toczącymi piłkę w takt płynącej muzyki.

Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIb, która oprócz niebieskiego stroju przygotowała opaski, krople wody, baloniki oraz zaprezentowała wiersz zachęcający do oszczędzania wody oraz plakat na temat deszczu.

Do zabawy aktywnie włączyli się uczniowie z oddziału przedszkolnego Oa, którym rodzice przygotowali oprócz strojów w kolorze niebieskim opaski ze śnieżynkami. Zachęcamy uczniów klas IV – VI do aktywniejszego udziału w kolejnych kolorowych dniach.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Życzymy ciekawych pomysłów i zabawy z kolorem czerwonym, który odbędzie się 26.02.2015r.
 

 Czwartek 29 stycznia 2015

 

 40 | Dzień koloru BIAŁEGO | Dodała: Mariola

Tak bardzo tęsknimy za zimą, jej śnieżnobiałym  puchem, który wprawi nas w doskonały humor, ale i nada uroku, i magii zbliżającym się  świętom Bożego Narodzenia, że postanowiliśmy 11 grudnia 2014r. przywołać tę porę roku i założyć ubrania w kolorze białym. Do zabawy włączyli się  uczniowie wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami.

Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż BIAŁY zajmuje szczególne miejsce w palecie barw. Kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale nie jest to jedyna jego wymowa. Kiedy pomyślisz o bieli i zamkniesz oczy, co widzisz? Czy nie nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu? Zima to chłód i dystans, ale także ogromna jasna płaszczyzna, którą możesz zapełnić tym, czym chcesz.  To także przestrzeń, w której możesz swobodnie oddychać. Czyż duża jasna przestrzeń nie daje nam swobody i lekkości?

Biel zawiera w sobie wszystkie pozostałe barwy, jest zatem na swój sposób wszechstronna, reprezentując sobą wartości wszystkich kolorów. Biały kolor najchętniej noszą osoby, które nie lubią być ograniczane i starają się być za wszelką cenę niezależne. W pozytywnym wydaniu wskazuje dążenie do podkreślenia własnej indywidualności, dojrzałości, samodzielności.

Nie tylko symbole  bożonarodzeniowe  były inspiracją  na strój w kolorze białym, które wykorzystali uczniowie z klas : 2a – aniołki nucące kolędę,  3c – gwiazdki,  3d – gwiazdki wraz z krótką inscenizacją oraz  oddział przedszkolny 0 c – opaski z aniołkami. Uczniom  z klasy 1a kolor biały kojarzył się z zawodem lekarza. Dzieci założyły lekarskie fartuchy, wysłuchały interesującej pogadanki  zaproszonego przez wychowawczynię rodzica - pani dr Justyny Woźniczak  oraz przygotowały inscenizację pt. ,,Wizyta u lekarza” wraz z tańcem i piosenką  promującą  zdrowie.

Zwycięzcami w oddziałach zerowych ponownie zostali uczniowie 0c, a w klasach I-III:

I miejsce zajęli uczniowie klasy Ia i IIa
II miejsce : uczniowie klasy IIId
III miejsce : uczniowie klasy IIIc

W klasach IV VI:

I miejsce: klasa IVc

Pozostałe klasy IV,V i VI zasłużyły na wyróżnienie, w ich ubiorze dominował kolor biały.

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich  rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Następny wybrany przez zwycięzców kolor, którym będziemy się bawić 22 stycznia   jest kolor niebieski .
 

 Czwartek 18 grudnia 2014

 

 30 | Dzień Koloru Brązowego| Dodała: Mariola

20 listopada 2014r. w dżdżysty, deszczowy, osnuty niebieskawo-szarą mgłą poranek, dziatwa naszej szkoły wraz z panem dyr. K. Zającem i nauczycielami bawiła się kolorem brązowym.
Dla zainteresowanych tym kolorem wyjaśnię, iż brązowy należy do kolorów ciepłych i przywołuje na myśl barwy naturalne związane z przyrodą. Jest kolorem ziemi, drzew, drewna, tak więc tego wszystkiego co dała nam natura. Kojarzy się nam ze spokojem, harmonią i równowagą. Przywołuje obrazy świeżo zoranej roli, ściółkę w iglastym lesie i kawałki gruntu wyłaniające się wiosną spod pierzyny śniegu. Daje stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Jest domeną tego wszystkiego co wiąże się z żywiołem ziemi, a mianowicie z praktycznością, sumiennością, ciężką pracą i konkretem. Osoba która opisując swój charakter utożsamia się z kolorem brązowym jest uczciwa, praktyczna, pomocna i uporządkowana.
Nagrodzeni uczniowie wykorzystali w swoich pomysłach na strój elementy przyrody, które świetnie komponowały się z brązem. Były to drzewa, za które przebrali się uczniowie z klasy 2a, misie – uczniowie z oddziału 0c,
a uczniowie z klasy 1a na chłodny listopadowy dzień zaproponowali strój – czekoladki, która poprawia nastrój i przywraca dobry humor oraz układ taneczny z myślą o dobrej kondycji.

 

Zwycięzcami w oddziałach zerowych zostali uczniowie 0c, a w klasach I III:


I miejsce zajęli uczniowie klasy Ia i IIa
II miejsce : uczniowie klasy IIb
III miejsce : uczniowie klasy Ib i If
W klasach IV VI:
I miejsce: klasa VIa
II miejsce: klasa Vc i VIc
III miejsce: klasa IVc i Vb

Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz ich rodzicom, którzy pomagali
w przygotowaniu i wykonaniu strojów. Następny wybrany przez zwycięzców klasy Ia kolor, którym będziemy się bawić 11 grudnia jest kolor biały.
 

 Poniedziałek 24 listopada 2014

 

 17 | Dzień "Szary"   | Dodała: Mariola K

 

Witamy po wakacjach. Ponownie rozpoczynamy zabawę w kolory ponieważ to barwy kształtują nasze życie. W tym roku szkolnym wybrany kolor będzie królował raz w miesiącu. Mamy nadzieję, że więcej czasu pomoże nam w przygotowaniu ciekawego pomysłu na dany koloru i sprawi, że będziemy bawić się świetnie.


Dzisiaj tj. 23.10. w naszej szkole zagościł kolor szary i jego odcienie - popielaty, siwy, stalowy, srebrny, platynowy takie to właśnie kolory strojów założyli nasi uczniowie i ich nauczyciele.

KOLOR SZARY to kolor Ziemi. To połączenie koloru białego i czarnego. Oznacza pewność siebie oraz niezależność, a równocześnie głęboką potrzebę wyciszenia się i poczucia równowagi życiowej. Ten kolor świetnie pasował do dzisiejszej jesiennej pogody. Zlewał się z szarością jesiennej słoty i skłaniał do zadumy. Zakładając szare ubrania podświadomie mówimy o naszym nastroju. Ale czy szarość wprawiła nas w taki smutny nastrój? Otóż nie, w klasach i po szkolnych korytarzach biegały myszki, skakały zajączki, fruwały ptaszki, a to za sprawą naszych uczniów i ich pomysłów na szary kolor. Było radośnie i wesoło i nikt nie robił nikogo na szaro!


A oto wyniki konkursu:

Zerówki:

Klasy 1-3:

Klasy 4-6:

I miejsce: 0 a – 15 pkt.

II miejsce: 0 b – 13 pkt.

III miejsce: 0 c – 10 pkt.

I miejsce: 2 a – 22 pkt.

II miejsce: 1 e – 18 pkt.

II miejsce: 1 f – 18 pkt.

III miejsce: 1 a – 13 pkt.

III miejsce: 3 d – 13 pkt.

IV miejsce: 2 c – 12 pkt.

IV miejsce: 3 b – 12 pkt.

IV miejsce: 3 e – 12 pkt.

V miejsce: 1 d – 10 pkt.

V miejsce: 2 b – 10 pkt.

V miejsce: 3 c – 10 pkt.

VI miejsce: 1 b – 6 pkt.

VII miejsce: 3 a – 4 pkt.

VIII miejsce: 1 c – 3 pkt.

I miejsce: 5 b – 13 pkt.

I miejsce: 6 a – 13 pkt.

II miejsce: 4 c – 12 pkt.

III miejsce: 5 a – 11 pkt.

IV miejsce: 4 b – 9 pkt.

IV miejsce: 5 c – 9 pkt.

IV miejsce: 6 b – 9 pkt.

IV miejsce: 6 c – 9 pkt.

V miejsce: 4 a – 7 pkt.

V miejsce: 6 d – 7 pkt.

VI miejsce: 4 d – 5 pkt.

 

 


 

 

 Poniedziałek 27 października  2014

 

 9 |"Kolorowy dzień" - pomarańczowy| Dodała: Bożena i Ela

5 czerwca był w naszej szkole dniem koloru pomarańczowego. Kolor ten należy do kolorów ciepłych i jest jednym z najradośniejszych. I dlatego wprowadził wszystkich biorących udział w zabawie w wesoły nastrój. To za jego sprawą było kolorowo, ale też smacznie i zdrowo.
Kolor pomarańczowy stał się inspiracją dla uczniów i ich rodziców z klas młodszych, którzy promowali zdrowy sposób odżywiania i zachęcali do systematycznego spożywania owoców i warzyw. Zdrowa i smaczna marchewka oraz soczysta pomarańcza były wzorcem do przygotowania strojów, haseł reklamowych i układów tanecznych. W przebraniu marchewki wystąpiły dzieci z klasy 1b, którym rodzice przygotowali stroje i koszyk pełen marchewek. Pierwszoklasiści częstowali nimi swoich starszych kolegów z samorządu uczniowskiego i rówieśników. Dodatkiem do stroju był też transparent zachęcający do spożywania tego smacznego warzywa.
Z kolei pomarańcze posłużyły klasie 3c i 3a jako rekwizyty do strojów. Uczniowie klas 3a i 5d zaprezentowali oprócz pomarańczowego ubioru układy taneczne pt. ,,Pomarańczki” i ,,Zumba”. Natomiast w klasach 4a i 5a widoczne było duże nasycenie ubiorów obowiązującym kolorem. Ciekawym strojem mogły pochwalić się uczennice z klas: 0b i 2a Lena i Emilia Rudzińskie, które były przebrane za Indianki.
A oto wyniki zabawy w POMARAŃCZOWY KOLOROWY DZIEŃ:
I miejsce - klasa 1b
II miejsce – klasa 2a
III miejsce – klasa 1a
Wszystkim gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów w zabawie z kolorem fioletowym, która odbędzie się 12czerwca.

Sobota 6 czerwca 2014

 

 8 |"Szkoła Współpracy" - warsztaty w Rzeszowie | Dodała: Bożena i Ela

29 maja w Rzeszowie odbyły się 2. zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Szkoła Współpracy”, w których uczestniczyli nauczyciele: dyrektor p. Krzysztof Zając i p. Sylwia Wolwowicz, rodzice: p. Agnieszka Pietrzycka i p. Krzysztof Fil oraz uczniowie: Aleksandra Rodzoń i Jakub Starościak. Zajęcia rozpoczęły się przedstawieniem sprawozdania z realizacji podjętych działań: konkursów: „Mój pupil w obiektywie” i „Szkoła moich marzeń” – plakat wykonany techniką dowolną zarówno przez uczniów jak i nauczycieli a także przedsięwzięcia „Kolorowy Dzień”.

Kolejny etap projektu „Szkoła Współpracy” to planowanie działań naszej szkoły na kolejne lata, czyli na rok szkolny 2014/15 i 2015/2016. Przed zatwierdzeniem ostatecznej zawartości, wstępny szkic programu zostanie przedstawiony do konsultacji. Zachęcamy do zapoznania się z treścią programu oraz do przedstawiania swoich opinii.

 Środa 4 czerwca 2014

 

 7 |Kolorowy dzień - niebieski| Dodała: Bożena i Ela

W dniu 15 maja w naszej szkole odbył się kolejny konkurs „Kolorowy Dzień”.    Tym  razem  było niebiesko i bajkowo, a także smerfnie za sprawą uczniów i rodziców z klasy 1a. Dzieci przebrały się za smerfy. Rodzice uszyli dla wszystkich smerfne czapeczki, dla dziewczynek niebieskie bluzeczki, a dla chłopców spodnie w tym kolorze. Uśmiechnięte buzie pierwszaków zdobił niebieski makijaż. Rodzice nie zapomnieli  też o wychowawczyni, dla której  przygotowano  strój  Papy Smerfa.    Oprócz   stroju rodzice  przygotowali   transparent  z napisem: Nasza smerfowa rodzina. Dzieci świetnie się bawiły nucąc smerfną piosenkę. Kl. 1a ponownie zajęła w konkursie „Kolorowy Dzień” pierwsze miejsce.
Drugie miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła klasa 3c, która oprócz niebieskiego stroju, przygotowała niebieskie chmurki, baloniki i hasło z napisem: „Oprócz błękitnego nieba, nic mi więcej nie potrzeba”. Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 2c.
Wśród klas 4-6 na wyróżnienie zasługują klasy: 5a, 4b oraz 4a. Uczniowie klasy 5a wykazali się ciekawym pomysłem gdyż do niebieskiego stroju chłopcy założyli niebieskie krawaty, a dziewczynki niebieskie korale i niebieskie papierowe opaski na głowę.
Wspaniale   prezentowali   się   także   uczniowie   oddziałów  przedszkolnych,  którym w przygotowaniu stroju pomogli rodzice. Wśród nich na szczególną pochwalę zasługuje klasa Oc. Dzieci przebrały się za kropelki wody oraz przygotowały hasło: "Woda   to   życie".    Klasie  Oa  rodzice  przygotowali  niebieskie  czapeczki i kokardki z bibuły, które przypięli maluszkom do bluzeczek. W klasie Ob dziewczynki miały na głowie motylki, a chłopcy opaski.
Cała społeczność szkolna świetnie bawiła się pod troskliwym okiem nauczycieli, którzy również pamiętali o założeniu garderoby w kolorze niebieskim.
Do akcji przyłącza się coraz więcej uczniów zwłaszcza klas starszych. Gratulujemy, życzymy ciekawych pomysłów i zabawy tym razem z kolorem żółtym – kolejny „kolorowy dzień” przypadnie w dniu 22 maja. Powodzenia.

Niedziela 18 maja 2014

 

 6 |Kolorowy dzień| Dodała: Bożena i Ela

8 maja był w naszej szkole dniem koloru czerwonego. Mimo pochmurnej pogody było radośnie i kolorowo. Prymat w ubiorze wiódł kolor czerwony. W akcję włączyli się uczniowie klas 1-6, najmłodsi uczniowie oddziałów przedszkolnych, nauczyciele i dyr. p. Krzysztof Zając. Komisja Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. pedagog Ewy Zając sprawdzała i oceniała stroje uczniów oraz nauczycieli wg wcześniej ustalonych kryteriów.
Spośród klas 1-3 ponowne zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy 1a, którzy zaprezentowali się wspaniale, przy ogromnym zaangażowaniu rodziców. Dzieci ubrane były na czerwono, a mamy przygotowały dla dla nich rekwizyty: opaski serduszka, baloniki oraz ogromne czerwone serce z wypisanym hasłem "Miłość i przyjaźń". Brawa dla rodziców za włączenie się we wspólną zabawę. Uczniowie tejże klasy ponownie dostąpili zaszczytu losowania koloru na kolejny kolorowy dzień. Będzie to 15 maja – dzień koloru niebieskiego. Wyróżniona została również kl.3c. Oprócz kolorowego stroju, uczniowie tej klasy, pod opieką wychowawcy, przygotowali maski-czerwone tulipany.

Wśród oddziałów zerowych ciekawym pomysłem wykazali się rodzice dzieci oddziału "0b", którzy oprócz czerwonych strojów przygotowali dla swoich pociech czerwone muszki dla chłopców, a dla dziewczynek fartuszki w tym samym kolorze.

W kategorii klas 4-6 zwycięstwo odniosła kl. 5a, której gratulujemy pomysłowości w doborze strojów i rekwizytów. Należy również wyróżnić klasy 4a,b,c, które w całości przystąpiły do akcji "kolorowy dzień".
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym życzymy interesujących i kreatywnych pomysłów.

Poniedziałek 12 maja 2014

 

 5 | "Zielony Dzień" | Dodała: Bożena i Ela

W ramach działań z projektu Szkoła Współpracy, w naszej szkole w dniu 24 kwietnia odbył się "Kolorowy Dzień". W tym dniu  królował w szkole kolor zielony, który dominował w ubiorze uczniów. Również dyr. Krzysztof Zając i nauczyciele zaangażowali się w akcję i założyli zielone ubrania. Samorząd uczniowski powołał komisję, która ustaliła kryteria oceny zielonych strojów (ilość przebranych uczniów w klasie, pomysłowość i schludność stroju). Przyjęto skalę punktową od 1 do 5. Dodatkowe punkty można było uzyskać za zielony strój wychowawcy.
W Kolorowym Dniu komisja pod opieką p. pedagog Ewy Zając sprawdzała i oceniała stroje uczniów oraz nauczycieli. Wzięto również pod uwagę zaangażowanie rodziców w przygotowanie zielonych strojów. Spośród klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła klasa 1a, która zaprezentowała zieloną gąsienicę, uszytą przez mamy. Nagrodą był wybór koloru na następny "Kolorowy Dzień", który przypadnie w dniu 8 maja; uczniowie wybrali kolor czerwony. Wśród klas 4-6 wygrała klasa 5a, wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem w przygotowanie strojów.
W nagrodę najlepiej przebrane klasy: 1a, 2c, 3c, 5a i 6b zostały wytypowane do wspólnego zdjęcia.

Wtorek 29 kwietnia 2014

 

 4 | "Szkoła Współpracy"| Dodała: Bożena i Ela

PIERWSZE WSPÓLNE DZIAŁANIE PROJEKTU  SZKOŁA WSPÓŁPRACY
W dniu 27 marca szkolni liderzy projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w Rzeszowie. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: dyr. Krzysztof Zając i Mariola Kuczer-Burnatowska, rodzice: p. Agnieszka Pietrzycka i p. Krzysztof Fil oraz uczniowie Jakub Kłodowski i Aleksandra Rodzoń. Podczas warsztatów uczestnicy zaprezentowali wnioski z przeprowadzonych debat, zaplanowali pierwsze wspólne działanie oraz określili cele i zasady programu SZKOŁA WSPÓŁPRACY.
Spośród kilkunastu propozycji wymyślonych przez uczestników, wybrano jedno działanie, które będzie zrealizowane na przełomie kwietnia i maja. Jest to ,,Kolorowy dzień", który ma polegać na ubieraniu się społeczności szkolnej w odzież w ustalonym kolorze raz w tygodniu. Zanim jednak proponowane działanie zostanie wykonane, jego ostateczny charakter i przebieg zostanie poddany konsultacjom. Zapraszamy więc do wyrażania swoich opinii na temat akcji „Kolorowy dzień”.

Czwartek 3 kwietnia 2014

 

 67 | DEBATA  | Dodała: Bożena i Ela

UWAGA!!!

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA DEBATĘ POŚWIĘCONĄ PROJEKTOWI
"SZKOŁA WSPÓŁPRACY".

Debata odbędzie się 20 marca b.r. (czwartek) o godz. 18 w auli.

  Środa 19 marca 2014

 

 3 | "Szkoła Współpracy" - debata uczniów | Dodała: Bożena i Ela

W dniu 12 marca w naszej szkole odbyła się debata  uczniów  klas 2-6,  dotycząca współpracy  uczniów  z  nauczycielami i rodzicami. W debacie wzięli udział członkowie klasowych Rad Samorządu  Uczniowskiego,   a prowadził   ją   Jakub   Kłodowski z kl. 5a oraz Aleksandra Rodzoń z kl. 3c. Uczniowie ci brali wcześniej udział w szkoleniu dla szkół Podkarpacia w ramach projektu „Szkoła Współpracy”.

Uczestnicy debaty z dużym zaangażowaniem brali udział w dyskusji. Nawet najmłodsi uczniowie chętnie zabierali głos, proponując ciekawe pomysły na współdziałanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Podsumowaniem debaty było opracowanie planu dalszych działań społeczności szkolnej, związanych z projektem.

Niedziela  16 marca 2014

 

 2 | "Szkoła Współpracy" - debata nauczycieli | Dodała: Bożena i Ela

W dniu 11 marca w naszej szkole odbyła się debata nauczycieli na temat: „Co zmienić, by uczniowie i rodzice angażowali się w życie szkoły”. Debacie przewodniczył dyrektor szkoły p. K. Zając, wzięli w niej udział członkowie zespołu „Szkoła Współpracy” panie:  M.  Kuczer-Burnatowska,  B. Skrzypska-Obławska,
S. Wolwowicz, E. Zając oraz zaproszeni nauczyciele.

Uczestnicy debaty podsumowali dotychczasową współpracę szkoły z rodzicami. Dyskutowali też, jakie działania należy podjąć, aby tą współpracę rozwijać,  by  zachęcić  rodziców  i  uczniów   do angażowania  się  w  szkolne  sprawy, w poczuciu odpowiedzialności za dobro szkoły.

Niedziela  16 marca 2014

 

 1 |"Szkoła Współpracy”| Dodała: Bożena i Ela

Nasza szkoła w projekcie: 

"SZKOŁA WSPÓŁPRACY. UCZNIOWIE I RODZICE KAPITAŁEM SPOŁECZNYM NOWOCZESNEJ SZKOŁY"

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła przystąpiła do realizacji  projektu "Szkoła  Współpracy”,  który jest  finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Projekt obejmuje okres  2014-15 r. Uczestniczą w nim nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Celem projektu jest rozwijanie, poszerzanie, wdrażanie nowych działań na rzecz rozwoju ucznia, szkoły i społeczności lokalnej jak również angażowanie, motywowanie i nawiązywanie pozytywnych relacji na płaszczyźnie nauczyciele-uczniowie, nauczyciele- rodzice, rodzice-uczniowie.

Uczestnictwo w w/w projekcie przyczyni się do głębszego zrozumienia pojęć: współpraca, kapitał społeczny, nowoczesna szkoła. Umożliwi  też wspólne  opracowanie  i realizację programu "Szkoła Współpracy” w celu stworzenia warunków do kreowania lepszego  modelu  współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.

W dniach  17 i 18 lutego w związku z projektem "Szkoła Współpracy”  w Rzeszowie odbyło się   szkolenie

  Piątek 21 lutego 2014

 
 Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012