www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98, email: sp4sanok@interia.pl
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  SPRAWDZIAN PO VI KL 
  KONKURSY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY:
   - nauczyciele
   - pedagog, logopeda

  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  OGRÓDEK SZKOLNY 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  BIBLIOTEKA 
  UBEZPIECZENIE
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
  KOŁO KOMPUTEROWE 
 
   

  Movie1

W ubiegłym roku szkolnym w naszej szkole, w patio założony został ogródek szkolny.
Uczniowie obecnych klas 3a i 3d wraz wychowawcami
p. Mariolą Kuczer-Burnatowską i p. Krystyną Stec-Lenart zachęceni propozycją p. dyrektora Krzysztofa Zająca dotyczącą założenia ogródka z chęcią przystąpili do działania. W pracach ogrodniczych byli wspierani przez chętnych rodziców. Pierwsze efekty działania ogródka były już widoczne na przełomie maja i czerwca a zbioru warzyw  wychowawcami i chętnymi rodzicami aby włączyli się do pracy w ogródku szkolnym

Mariola


 4 | Cieszymy się z nadejścia wiosny | Dodała: Mariola

26.04.23017 wyszliśmy całą naszą klasą do ogródka szkolnego. Są w nim miejsca, które odwiedzamy systematycznie od dwóch lat. Ostatnim razem byliśmy tam jesienią, żeby zebrać nasze pierwsze plony i zasadzić cebulki tulipanów i żonkili. Rodzice naszych koleżanek i kolegów przynieśli dzisiaj sadzonki różnych roślin i drzew owocowych. Naszym zadaniem było zasadzenie ich w wyznaczonych miejscach. Ważne było wykonanie dołków, zasadzenie lub posianie nasion, a na końcu ich podlanie. Udało się nam dowiedzieć przy tej okazji wiele ciekawych wiadomości na temat roślin. Wiemy już że borówka amerykańska potrzebuje kwaśnej ziemi, nasze mieczyki wyrosną dopiero końcem wakacji, a  nasze drzewa owocowe lubią żeby ziemia dookoła była dobrze ubita na kształt łódki. Pod koniec prac działkowych podlaliśmy wszystkie posadzone rośliny i wróciliśmy do klasy. Mamy nadzieję, że niedługo znów odwiedzimy nasz ogródek i zobaczymy efekty naszej pracy. Z niecierpliwością czekamy, aż rozkwitnie i wypełni się różnymi kolorami.

Lena i Mikołaj uczniowie klasy 3d

 2 maja 2017

 

 3 |"Jeszcze przed nadejściem chłodów". | Dodał:Mariola...

W dniu 21 listopada 2016 r. kiedy jesień ponownie pokazała swoje cieple oblicze, wych. Mariola Kucze-Burnatowska wraz z mamami: p. Beatą Zygmunt i p. Ewą Tomoń pracowały w ogródku szkolnym. Rozłożono otulinę, posadzono krzewy owocowe: porzeczkę agrest, aronię i pigwę oraz kilka drzew owocowych. Przygotowano grządki, na których uczniowie posadzili cebulki kwiatowe. Na tym zakończyliśmy prace w ogródku szkolnym w tym sezonie. Serdecznie dziękujemy rodzicom, który brali udział w pracach w ogródku poświęcając swój czas i trud. Spotkamy się ponownie na wiosnę.

 Środa 23 listopada 2016

 

 2 | „W szkolnym ogródku po wakacjach”  | Dodała: Krystyna...

W miesiącu wrześniu grupka rodziców z klas – 3a i 3d wraz z wychowawczyniami: Krystyną Stec-Lenart i Mariolą Kuczer –Burnatowską wznowiła pracę w szkolnym ogródku.
Nikt nie narzekał na brak zajęć. W ruch poszły szpadle, motyki, grabie i inne narzędzia ogrodnicze. Zbierano pierwsze plony – fasolę, dynię, pomidorki. Porządkowano
i przekopywano rabatki, przygotowując je pod sadzenie cebulek kwiatowych. Wytyczono teren pod sadzenie drzew i krzewów owocowych. Wspólna praca na terenie ogródka pozwoliła rodzicom lepiej się poznać, wymienić swoje ogrodnicze doświadczenia i przyniosła wiele satysfakcji. Mimo wysiłku fizycznego wszystkim dopisywał świetny humor. Szczególne podziękowania należą się rodzicom: 3a- p. Monice Kwolek, p. Małgorzacie Luteckiej, p. Marcinowi Śmietanie, 3d – p. Baecie Zygmunt i p. Renacie Biedze.

 Sobota 1 października 2016

 

 1 | „Pierwsze plony z naszego ogródka - warzywa i owoce” | Dodała: Krystyna...

Dnia 13 września 2016r. w naszej szkole na terenie ogródka odbyły się zajęcia otwarte pt. „Pierwsze plony z naszego ogródka - warzywa i owoce, prowadzone przez Mariolę Kuczer-Burnatowską. Ogródek ten został założony przez uczniów klasy 3a i 3d przy współpracy rodziców. Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogli obserwować cykl rozwojowy rośliny od zasadzenia i zasiania, poprzez wzrost aż do zbioru plonów. Zajmowali się również pielęgnacją tych roślin.
W zajęciach brali udział zaproszeni goście – pan dyrektor Krzysztof Zając, pani Beata Zygmunt oraz wychowawcy klas I-III wraz z uczniami.
Wszyscy mieli okazję obejrzeć wystawę polskich owoców, warzyw oraz ziół. Zajęcia zostały wzbogacone pogadanką prowadzoną przez panią Zygmunt oraz pokazem narzędzi ogrodniczych. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób przechowywać zebrane jesienią owoce i warzywa oraz jakie przetwory z nich wykonujemy jako zapasy na zimę. Prowadzący zwrócił uwagę uczniów na konieczność przestrzegania zasad higieny spożywania owoców i warzyw. Zajęcia te przyniosły dzieciom dużo radości i były żywą lekcją przyrody.
Całość spotkania przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: K. Stec-Lenart i M. Kuczer-Burnatowska.
 

 Niedziela 18 września 2016

 
 Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012