www.sp4.sanok.prox.pl 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, ul. Sadowa 12, tel. 13 46 329 98, email: sp4sanok@interia.pl
 
 
  AKTUALNOŚCI 
  KALENDARZ 
  PODZIAŁ GODZIN 
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 
  OFERTA SZKOŁY 
  SPRAWDZIAN PO VI KL 
  KONKURSY 
  WYKAZ
  PODRĘCZNIKÓW
 
  DOKUMENTY 
  NASZ PATRON 
  SYMBOLE SZKOŁY 
  HISTORIA SZKOŁY 
  NAUCZYCIELE 
  DYŻURY NAUCZYCIELI 
  PEDAGOG I LOGOPEDA 
  PSYCHOLOG 
  SUKCESY UCZNIÓW 
  SAMORZĄD 
  GAZETKA SZKOLNA 
  SZKOŁA WSPÓŁPRACY 
  ZDROWA SZKOŁA 
  OGRÓDEK SZKOLNY 
  TRZEŹWY UMYSŁ 
  POSTAW
  NA RODZINĘ
 
  SPORT SZKOLNY 
  SZKOLNY
  SYSTEM INTERWENCJI
 
  BIBLIOTEKA 
  UBEZPIECZENIA
  PRZETARGI 
  KRONIKA 
  KOŁO KOMPUTEROWE 
  STOŁÓWKA SZKOLNA 
 
   

  Movie1

 36 | „My jesteśmy Świetliczaki” | Dodała: Ewelina

  W dniu 6 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Było to szczególnie ważne i emocjonujące wydarzenie dla pierwszoklasistów, gdyż zostali „oficjalnie” przyjęci do świetlicowego grona. Zanim to jednak nastąpiło na dzieci czekał test gotowości świetlicowej.
Pierwszaki musiały wykazać się znajomością regulaminu świetlicy oraz wiedzą przy rozwiązywaniu zagadek. Odwagi wymagało także zadanie polegające na zjedzeniu plasterka cytryny. Wszystkie zadania
zostały wykonane perfekcyjnie i dzieci mogły przystąpić do ślubowania, którego rotę odczytała Pani Kierownik świetlicy Ewa Magda. Uroczystość uświetniła także recytacja wierszy oraz śpiewanie piosenek między innymi „My jesteśmy Świetliczaki”, ze słowami ułożonymi przez wychowawczynie świetlicy. Na koniec świetliczaki zostały obdarowane upominkami w postaci temperówek i ołówków.
Mam nadzieję, że ta miła świetlicowa uroczystość zapadnie dzieciom na długo w pamięci. Pasowanie na Świetliczka przygotowały wychowawczynie świetlicy: p. Agnieszka Szczepek, p. Bożena Skrzypska – Obławska i p. Ewelina Pielech.

 15 listopada 2017

 

 35 | Spotkania z rodzicami | Dodał0: SP4

Zapraszamy rodziców na zebranie
w dniu 15.11.2017 r.

        - o godz. 16:30   -   oddział przedszkolny i kl. 1-3
          
- o godz. 17:00 -    kl. 4-5      (w auli)
           - o godz. 17:30  -    kl. 6-7      (w auli)

(Od godz. 16:30 dyżur pełnią pozostali nauczyciele.)

 

Oddział przedszkolny:      segment B (przy portierni)    I piętro   sala B 111
 

 Klasa I a – sala F 2
 Klasa I b - sala F 102 
 Klasa I c - sala F 11 
 Klasa I d - sala F 209 
Klasa II a – sala F 202
Klasa II b – sala F 204
 
Klasa III a - sala F 103
Klasa III b - sala F 210
Klasa III c - sala F 211
Klasa III d - sala F 109
Klasa III e – sala F 4
Klasa III f – sala F 10
 
 Klasa IV a – sala C 101
 Klasa IV b – sala C 7
 Klasa IV c – sala E 105
 Klasa IV d – sala C 106 
 Klasa IV e  – sala G 103
Klasa V a – sala C 1 
Klasa V b – sala C 102
Klasa V c – sala G 105
Klasa VI a – sala G 1 
Klasa VI b – inny termin
Klasa VI c - sala C 6 
Klasa VI d – sala G 20
Klasa VI e – sala G 201
 
 Klasa VII a – sala G 2
 Klasa VII b – sala E 205
 Klasa VII c – sala E 4
   
     
 

                                                                                                               

 13 listopada 2017

 

 34 | 99 rocznica odzyskania niepodległości. | Dodała: Iwona

  10.11.2017 roku miała miejsce w naszej szkole akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 6E oraz nauczycielkę historii p. Iwonę Barszczewska – Menio, która była odpowiedzialna zascenariusz i całość akademii. Uczniowie przedstawili spektakl słowno – muzyczny, deklamowali wiersze patriotyczne, nad których recytacją czuwała nauczycielka j. polskiego p. Renata Adamska. Uczennice: Lena Rąpała, Claris Koczot, Justyna Lewicka oraz Martyna Lassota kl. 6C śpiewały piękne piosenki patriotyczne muzycznie przygotowane przez nauczyciela muzyki p. Bogusława Bodnara odpowiedzialnego za oprawę muzyczną akademii. Na tle narracji opisującej drogi Polaków do niepodległości została przedstawiona prezentacja multimedialna pokazująca symbole narodowe Polski np. godło jak zmieniało się na przestrzeni wieków, krótkie filmy archiwalne pokazujące np. przyjazd Józefa Piłsudskiego do Warszawy w listopadzie 1918 roku oraz inne krótkie filmy pokazujące najważniejsze czyny niepodległościowe Polaków. Wprowadzeniem do obchodów Święta Niepodległości była okolicznościowa dekoracja na holu szkoły. Obchody 99 rocznicy Święta Niepodległości w naszej szkole podsumowała p. dyrektor Beata Wójtowicz, która w swoim przemówieniu podkreśliła doniosłość tego Święta dla Polski i Polaków zwłaszcza w przededniu przygotowań do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podziękowała młodym artystom i nauczycielom za przygotowanie tej uroczystości. Głos zabrał również ksiądz proboszcz Andrzej Szkoła, który pięknie przemówił do uczniów o konieczności miłości do swej Ojczyzny.

 13 listopada 2017

 

 33 | KOMUNIKAT | Dodał: Ewa

 

Informacje dotyczące opłat za stołówkę oraz jadłospisu
zamieszczane są w dziale STOŁÓWKA.

 

 12 listopada 2017

 

 32 | Wizyta Szkolnego Koła Dziennikarskiego w Bibliotece Pedagogicznej. | Dodała: Edyta

  W ubiegły czwartek Szkolne Koło Dziennikarskie wraz z opiekunką p. Edytą Szewczyk zostało zaproszone przez panią Agatę Paszkiewicz-Wajdę do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty poświęcone recenzji publicystycznej.
Podczas zajęć „młodzi dziennikarze” dowiedzieli się czym jest recenzja, poznali jej rodzaje, zaznajomili się również z książkami i czasopismami zawierającymi najciekawsze recenzje literackie, filmowe i teatralne. Dla „młodych adeptów” sztuki dziennikarskiej było to bardzo pouczające spotkanie. Na koniec warsztatów wszyscy otrzymali od pani Agaty pamiątkowe książeczki i zakładki do książek promujące czytanie (wszak wizyta miała miejsce w bibliotece), a gościnni pracownicy Biblioteki Pedagogicznej zaprosili uczniów na kolejne spotkanie.
Szkolne Koło Dziennikarskie

 9 listopada 2017

 

 31 | Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek | Dodała: Bożena

  Dzieci ze Świetlicy wzięły udział w Międzynarodowy Dniu Postaci z Bajek.
Wspólne poznanie Stefy i Zygfryda, szukanie ukrytych w zakamarkach sali postaci bajkowych, zagadki słowno-muzyczne oraz kolorowanki sprawiły dzieciom wiele radości. Zwieńczeniem dnia była projekcja wybranej przez dzieciaki bajki. Zajęcia przeprowadzone zostały przez p. Bożenę Skrzypska-Obławska i p. Kazimierę Tarnawska-Rogoz.
 

 8 listopada 2017

 

 30 | „Chory z urojenia” | Dodała: Ewa

  Czwartek 2 listopada 2017r. był dla naszej młodzieży dniem teatralnych doznań - 53 uczniów z klasy 7a oraz 7c wyjechało do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. Chory z urojenia”. Doskonała komedia w wykonaniu mistrzowsko grających zawodowych aktorów przypadła do gustu młodym widzom.
Spektakl przybliżył zagadnienia objęte podstawą programową z języka polskiego oraz dostarczył doznań artystycznych, zaś ci, którzy amatorsko występują w przedstawieniach teatralnych, mogli uczyć się warsztatu od profesjonalnych artystów. Podjęta przez polonistów inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, a młodzież już pyta, kiedy będzie następny wyjazd do teatru.
 

 6 listopada 2017

 

 29 | Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego | Dodała: Krystyna

  6 listopada 2017r. w naszej szkole odbędą się wybory uzupełniające do Zarządu SU.
Wybierać będziemy 3 przedstawicieli klas czwartych.
Oto lista kandydatów: Klasa 4a: Emilia Sowa, Marcin Milczanowski
Klasa 4b: Milena Bednarczyk, Alex Wanielista
Klasa 4c: Natalia Łożańska, Patryk Kudła
Klasa 4d: Helena Matyjasik, Weronika Darosz
Klasa 4e: Nikola Drozd, Amelia Tarkowska
Kandydat do Pracy w Zarządzie SU powinien wykazywać się nienaganną postawą, uczciwością, samodzielnością, a także umiejętnością pracy w grupie, podejmowania decyzji i negocjacji. Kampania wyborcza już trwa!!

 10 października 2017

 

 28 | Zbiórka karmy dla sanockich kotów… | Dodała: Krystyna

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals organizuje zbiórkę karmy, żwirku dla SANOCKICH KOTÓW oraz zbiórkę pieniężną na ten sam cel. Zebrane w klasach dary oraz datki pieniężne prosimy kierować do opiekunów Samorządu uczniowskiego p. M. Wojtowicz, p. M. Wijas i p. K. Bukowskiej do 24 listopada 2017r.
 

 1 listopada 2017

 

 27 | Jak robimy masło?… | Dodała: Bożena

Dnia 6.10.2017r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia tematyczne w Szkolnej Izbie Regionalnej pt.: Jak robimy masło?
Dzieci pod czujnym okiem p. Kazimiery Tarnawskiej – Rogoz obserwowały tradycyjny proces powstawania masła. Uczniowie dowiedzieli się jakie wartości odżywcze, witaminy dostarcza masło do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu człowieka.
Zajęcia przeprowadziły p. Kazimiera Tarnawska - Rogoz i p. Bożena Skrzypska- Obławska.
Serdeczne podziękowania dla p. M. Błażejowskiej za pomoc w realizacji zajęć.

 29 października 2017

 

 26 | JESIENNY SPACER DO PARKU KLASY 1B… | Dodała: Krystyna

  Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków.
W ubiegłym tygodniu aura była nadzwyczaj korzystna i zachęciła uczniów klasy 1B do spaceru po parku pod opieką wychowawcy. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie i otaczającą przyrodę. Rozpoznawały gatunki drzew, ich owoce i liście. Każdy uczeń starał się znaleźć najpiękniejsze okazy darów jesieni, które wzbogacą kącik przyrody w naszej klasie. Będą one inspiracją dla małych artystów do stworzenia pięknych prac plastycznych o tematyce jesiennej.
Nasz spacer był wspaniałą lekcją odbytą w naturalnej scenerii zasypiającej przyrody. Mogliśmy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

 25 października 2017

 

 25 | "Wirtuoz"… | Dodała: Beata

  Niesamowitą frajdą był koncert łódzkiego duetu perkusyjnego "Wirtuoz", który zawitał do naszej szkoły w poniedziałek rano 24. października. Pierwszy występ przygotowany był specjalnie dla najmłodszych uczniów, dwa następne dostosowane dla uczniów klas starszych. Była dobra muzyka i wiele ciekawych wiadomości z nią związanych. Nasi uczniowie podczas koncertu spisali się na przysłowiową "szóstkę", z wielkim zainteresowaniem śledzili to co dzieje się na scenie, brali udział w dobrej zabawie przy dźwiękach muzyki. Było wesoło, przyjemnie i na dodatek bardzo melodyjnie.

 25 października 2017

 

 24 | PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS … | Dodała: Krystyna

  Dnia 16 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, głos zabrała Pani Beata Wójtowicz – dyrektor SP 4, która gorąco powitała wszystkich zebranych.
Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym reprezentanci klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Podarowała również zakładki do książek.
Kolejnym punktem uroczystości było dokonanie symbolicznego pasowania na ucznia przez Panią dyrektor. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły” – mówiła, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
W odświętnych strojach, granatowych biretach na głowach, pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem na to, że uczniowie przygotowali się na przysłowiową szóstkę.
Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, który sprawił im ogromną radość.
Ten dzień na długo pozostanie wszystkim w pamięci.
 

 23 października 2017

 

 23 | Drodzy Uczniowie | Dodało: SP4

  W dniu jutrzejszym rozpoczynają się
Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe.
Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałej pracy i satysfakcjonujących wyników.

HARMONOGRAM KONKURÓW
 

Konkurs z:

Etap szkolny

Etap rejonowy

Etap wojewódzki

Języka polskiego

20 października 2017 r.

25 listopada 2017 r.

20 stycznia 2018 r.

Matematyki

18 października 2017 r.

18 listopada 2017 r.

13 stycznia 2018 r.

Przyrody

3 listopada 2017 r.

8 grudnia 2017 r.

23 lutego 2018 r.

Historii

7 listopada 2017 r.

9 grudnia 2017 r.

24 lutego 2018 r.`

Języka angielskiego

24 października 2017 r.

2 grudnia 2017 r.

17 lutego 2018 r.

Języka niemieckiego

26 października 2017 r.

30 listopada 2017 r.

25 stycznia 2018 r.

 

 

LINK DO REGULAMINÓW ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE KURATORIUM

 

 10 października 2017

 

 22 | Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018  | Dodała: Ola

  W dniu 12 października 2017r., zainaugurowano w naszej szkole sportowy rok szkolny 2017/2018. Nauczyciele wychowania fizycznego, na przyszkolnym „Orliku” zorganizowali dla uczniów klas 4 – 7 „Bieg Australijski”. Wszystkich zebranych powitał Pan Ryszard Długosz, przedstawiając jednocześnie program organizacyjny imprezy .Uroczystej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018 dokonała Pani Beata Wójtowicz – Dyrektor SP4, życząc zarówno nauczycielom, jak i uczniom licznych sportowych sukcesów w bieżącym roku szkolnym.
  W „Biegu Australijskim” wystartowało 155 ochotników (72 z klas 4, 26 z klas 5,
44 z klas 6 i 13 z klas 7). Bieg przeprowadzono w kategorii dziewcząt i chłopców, biorąc pod uwagę rok urodzenia startujących uczniów. Kibice, gromkimi brawami i okrzykami, dopingowali biegaczy.
  Na zakończenie inauguracji , podsumowano wyniki sportowej rywalizacji,
a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, otrzymali z rąk nauczycieli wychowania fizycznego pamiątkowe dyplomy.
  Organizatorzy wyrażają słowa uznania dla uczniów klas 4, którzy tak licznie uczestniczyli w „Biegu Australijskim”. Brawo!


Klasyfikacja w „Biegu Australijskim”
 

  Dziewczęta
 
Chłopcy
 
Klasy 4 1.Natalia Myćka 4c
2.Natalia Łożańska 4c
3.Sandra Jaksęder 4a
 
1.Kacper Pielech 4d
2.Konstanty Rolnik 5a
3.Filip Zarosa 4e
 
Klasy 5 1.Martyna Sobolak 5a
2.Maja Hajduk 6e
3.Aleksandra Mika 5a
 
1.Adam Sawicki 5a
2.Dawid Bobowski 5b
3.Mikołaj Łuczka 5b
 
Klasy 6 1.Magdalena Dziuba 6c
2.Nikola Misztal 6b
3.Paulina Piegdoń 6d
 
1.Dawid Szpojnarowicz 6e
2.Krystian Lisowski 6c
3.Michał Starościak 6c
 
Klasy 7 1.Joanna Brejta 7a
2.Laura Rajtar 7b
3.Aleksandra Krawiec 7a
 
1.Michał Kita 7b
2.Adrian Stodolak 7a
 3.Grzegorz Moskal 7a
 


Zachęcamy uczniów do licznego udziału w szkolnych imprezach sportowych.
Organizatorzy: Nauczyciele wychowania fizycznego – Maciej Bukład, Aleksandra Czech, Robert Ćwikła, Ryszard Długosz, Krzysztof Zając
 

 16 października 2017

 

 21 | Święto Edukacji Narodowej  | Dodała: Edyta

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności
-zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania,
próbowania, działania!”


(B. Conklin)

 

  Dnia 12.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3c i 3f pod kierunkiem pań wychowawczyń: Marioli Nabywaniec i Bożeny Bury. Trzecioklasiści piosenką oraz słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie w piękny sposób przekazali nauczycielom swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę .

  Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Dyrektor Beata Wójtowicz, która podziękowała uczniom za piękny występ, a nauczycielom za dotychczasową pracę. Złożyła też życzenia wielu sił, wytrwałości oraz sukcesów w pracy zarówno nauczycielom , jak i uczniom.

 16 października 2017

 

 20 |  „Wierny Bogu, Ojczyźnie i ludziom…” - obchody Dnia Patrona   | Dodała: Edyta

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła obchodom Święta Patrona naszej szkoły - ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowsiego, które miały miejsce dnia 9 października 2017r. Uroczystość rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły– Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie i rodzice. Nabożeństwo odprawił ks. proboszcz Andrzej Szkoła, który wygłosił piękne kazanie, odnoszące się do osoby ks. Zdzisława Peszkowskiego.
Ważnym punktem obchodów Święta Patrona była uroczysta akademia, którą otwarło przemówienie pani Dyrektora – Beaty Wójtowicz. Po tym wystąpieniu poruszające słowa związane ze wspomnieniami z postacią ks. Peszkowskiego skierowali do uczniów przybyli goście: pani harcmistrz Krystyna Chowaniec, pan przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Daszyk i ks. prałat Feliks Kwaśny. Życzenia w związku z tak podniosłym i ważnym dla szkoły świętem do zgromadzonych na sali przedstawicieli społeczności szkolnej wystosował pan zastępca burmistrza Stanisław Chęć, pan radny Adam Ryniak i ks. Andrzej Szkoła. Przybyli goście zachęcali uczniów do wzorowania się na postaci patrona i podążania ścieżką jego ideałów i wartości. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, uczniowie zaprezentowali wzruszający, pełen głębokich myśli i refleksji montaż słowno – muzyczny, poświęcony ks. prałatowi Zdzisławowi Peszkowskiemu. W ten sposób społeczność uczniowska uczciła pamięć swojego patrona, wielkiego sanoczanina, gorącego patrioty, przyjaciela ludzi, wspaniałego człowieka.
W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie: Martyna Lassota, Patrycja Kątska, Dobrochna Kikta, Oliwia Pietrzycka, Aleksandra Krawiec, Martyna Maśniak, Julia Wójcik, Joanna Brejta, Oliwia Wolwowicz, Paulina Tomczewska, Grzegorz Moskal, Jan Ginalski, Michał Inglot, Michał Kijek.
Uroczyste obchody dnia patrona przygotowały panie polonistki Ewa Żytka – Rydosz i Edyta Szewczyk, a także panowie muzycy Bogusław Bodnar i Marek Dziok. Scenografię przybliżającą postać i ideały ks. Z. Peszkowskiego przygotowały panie Agnieszka Skarbek - Hłouszek i Ewelina Hryszko.

 12 października 2017

 

 19 | Informacje dla uczniów i rodzicówe | Dodało: SP4

  Dyrekcja szkoły przypomina, że:
piątek 13 października 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć. Uczniowie nie mają lekcji.


Pisemne informacje od rodziców o potrzebie zapewnienia dziecku opieki w tym dniu, należy przekazać wychowawcy do środy, czyli na dwa dni przed dniem wolnym.
 

Szkoła zapewnia opiekę bez wyżywienia.
 

 10 października 2017

 

 18 | Dzień Oatrona | Dodało: SP4

  Plan obchodów Dnia Patrona
(najbliższy poniedziałek – 9 października 2017 r.)
Uczniów obowiązuje strój odświętny.

• Klasy 1-7 zbierają się w szatni o godz. 7:50. Uczniowie zostawiają swoje plecaki w boksach.
• O godz. 7:55 nastąpi zbiorowe wyjście do kościoła, czyli wszystkie klasy pod opieką wychowawców i wyznaczonych nauczycieli idą za sztandarem szkoły.
8:00-8:45 Msza Święta.
• Po powrocie:
 - Klasy 1-3 mają lekcje zgodnie z planem, ale wychowawcy klas przeprowadzą pogadankę przybliżającą sylwetkę Patrona Szkoły.
 - Klasy 4-7 mają na 2 lekcji spotkanie z wychowawcą, który przeprowadzi pogadankę przybliżającą sylwetkę Patrona Szkoły (forma dowolna).
Od 3 lekcji zajęcia odbywają się zgodnie z tygodniowym planem, przy czym uczniowie uczestniczą w akademii wg harmonogramu:
  3 lekcja – klasy 4 oraz 6a wraz z nauczycielami uczącymi,
  4 lekcja – klasy 5 oraz 6e, 7b wraz z nauczycielami uczącymi,
  5 lekcja – klasy 6b,c,d oraz 7a i 7c wraz z nauczycielami.
(Czytelnia szkolna zapewnia opiekę uczniom, którzy nie uczestniczą we mszy św.)
 

 6 października 2017

 

 17 | Wycieczka klas 4a i 4b  | Dodała: Lidia

  4 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 4b i 4c pod opieką nauczycielek: R. Adamskiej, E. Michoń i L. Indyk wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do stacji meteorologicznej w Lesku.
Dzieci oglądały przyrządy do pomiaru składników pogody, które znajdują się w ogródku meteorologicznym oraz zapoznały się z wyposażeniem stacji, a także sposobem zbierania i przekazywania zakodowanych informacji do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pani synoptyk z zaangażowaniem prezentowała na czym polega jej praca oraz odpowiadała na pytania uczniów. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w cukierni „Słodki domek”, w którym urządziliśmy „ucztę” naszym kubkom smakowym (ciacha były pyszne). Pogoda dopisała, plan zrealizowany, więc zadowoleni, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Sanoka.

 6 października 2017

 

 16 | „Jesienne zawody sportowe” | Dodała: Aleksandra

  W sobotnie przedpołudnie – 30 września 2017r., w naszej szkole, już po raz siódmy, odbyła się sportowa impreza środowiskowa, zorganizowana wspólnie przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Celem „Jesiennych zawodów sportowych” była integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie zarówno dzieci, jak i rodziców, do wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uczestnikami sobotniej imprezy byli uczniowie klas 4. Reprezentacje klas rywalizowały ze sobą w formie wyścigów rzędów. Organizatorzy przygotowali dla startujących szereg ciekawych konkurencji z wykorzystaniem różnych przyborów. Były konkurencje bieżne, rzutne, skoczne oraz wymagające zręczności i zwinności. Startującym czwartoklasistom otuchy dodawali licznie przybyli rodzice oraz wychowawcy klas: 4b – Pani Renata Adamska oraz 4c – Pani Lidia Indyk.
Sobotnią imprezę zakończono podsumowaniem rywalizacji i wręczeniem dyplomów dla klas oraz pamiątkowych upominków wszystkim startującym. Dyrektor szkoły Pani Beata Wójtowicz podziękowała uczniom i ich rodzicom za tak liczną frekwencję i dobrą zabawę, a organizatorom za sprawny przebieg imprezy. Zachęcała też uczestników do zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez sport i systematyczne ćwiczenia w gronie rówieśników i rodziny.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – klasa 4c
II – klasa 4b
III – klasa 4e
IV – klasa 4a
V – klasa 4d

Nagrody dla wszystkich uczestników „Jesiennych zawodów sportowych” oraz sprzęt sportowy dla szkoły ufundował Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” przy SSM.

Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego SP4:
Aleksandra Czech, Sylwia Wolwowicz, Robert Ćwikła, Maciej Bukład, Ryszard Długosz.
 

 3 października 2017

 

 15 |„Z książką w świat wartości ”- Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole. | Dodała: Edyta

  Obchodzony od 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był wspaniałą okazja do zorganizowania w naszej szkole spotkania, które stało się świętem promującym książki i czytanie.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV, którzy pod opieką swoich nauczycieli przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, ale też poczytać oraz porozmawiać o książkach.
Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Beata Wójtowicz, która opowiedziała o pięknej idei głośnego czytania oraz o wartości książki w życiu każdego człowieka. Do głośnego czytania został wybrany utwór Elizy Piotrowskiej pt: „Piękno, czyli nie chcę być krasnalem” pochodzący z cyklu „Dwanaście ważnych opowieści”, którego przesłanie i znaczenie przybliżyła pani Irena Florczak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku. Uczniowie słuchali w skupieniu i z uwagą, dając się ponieść emocjom i wyobraźni. Pełna życiowej mądrości opowieść o przyjaciółkach Julce i Klaudynie sprzyjała refleksjom, ale potrafiła również rozbawić odbiorców. Zaproszenie do czytania uczniom tego dnia, przyjęło wielu gości min:. zastępca burmistrza pan Stanisław Chęć, pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku Irena Florczak, pani Agata Wajda-Paszkiewicz pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku, dyrektor szkoły pani Beata Wójtowicz, zastępca dyrektora pani Maria Korżyk, nauczyciele pani Renata Adamska, Edyta Szewczyk, Ewa Żytka- Rydosz, Agnieszka Skarbek- Hłouszek i pan Bogusław Bodnar, a także uczniowie klasy IV i VII. Aby uatrakcyjnić ten dzień, została również przygotowana wystawa książek dla dzieci i młodzieży oraz tematyczna dekoracja podkreślająca wartość książek i czytania.
Data 29 września nie jest przypadkowa, odnosi się ona do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, a dzień ten przypomina o potrzebie i licznych zaletach głośnego czytania. Obchody Dnia Głośnego Czytania przygotowały panie polonistki Renata Adamska i Edyta Szewczyk przy współpracy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku.

 4 października 2017

 

 14 | „Knieja” | Dodał: Janusz

  Dzisiaj klasa 7c pod opieką wychowawcy, wspólnie z uczniami sanockich szkół w SDK-u  uczestniczyła w sesji popularno - naukowej "Ksiądz Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski - Świadek Prawdy, Strażnik Pamięci". Sesję zorganizowało Stowarzyszenie Wychowawców Eleusis Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego dla uczczenia 10 rocznicy śmierci Księdza.

Komendant Hufca Ziemi Sanockiej pani hm. Krystyna Chowaniec wygłosiła piękny wykład biograficzny połączony z prezentacją dotyczący bohaterskiego życia, patriotycznej walki o prawdę, oraz dorobku literackiego Zdzisława Peszkowskiego. Całość zwieńczył przejmujący film biograficzny o naszym wspaniałym sanoczaninie.
Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 całość miała szczególne znaczenie ze względu na to, że Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski jest naszym Patronem.

 3 października 2017

 

 13 | Opłata za stołówkę | Dodała: Ewa

 
Opłata za obiady w m-cu październik (21dni x 4,5zł) = 94,5zł.

Należność za obiady można wpłacać przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002

W tytule wpłaty należy podać:
nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.

Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą u kierownika świetlicy w dniach 12,17,19.10.2017r.

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).
 


Informacje dotyczące opłat za stołówkę oraz jadłospisu
będą zamieszczane w dziale STOŁÓWKA SZKOLNA.
 

 2 października 2017

 

 12 | „Knieja” | Dodała: Lidia

  W dniu 26 września uczniowie klasy 6c pod opieką wychowawcy M. Bakuty i nauczycielki przyrody L. Indyk uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Muzeum Przyrodniczo-ŁowieckiegoKnieja” w Nowosiółkach. Przewodnik po muzeum p. J. Wałachowski zaprezentował młodzieży bieszczadzką faunę i florą oraz opowiedział wiele ciekawostek. Następnie uczniowie z opiekunami przeszli ścieżką przyrodniczą „ Na tropie mieszkańców bieszczadzkiej puszczy”. Z platformy widokowej, przez lornetkę, podziwiali panoramę okolicy. Na zakończenie imprezy właściciel muzeum zorganizował ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ciepła, słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy byliśmy zadowoleni z udanej wycieczki.

 2 października 2017

 

 11 | „Nie ma śmieci - są surowce" | Dodała: Lidia

  W dniach 15–17 września 2017 roku odbyła się 24 edycja akcji Sprzątanie Świata, która przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce"
  Cele akcji to: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, dostrzeżenie ich surowcowego potencjału, zainspirowanie i zaktywizowanie uczniów do działania na rzecz środowiska, promowanie standardu selektywnej zbiórki, poszanowania zasobów środowiska. W ramach w/w akcji podjęto w naszej szkole następujące działania:
- na lekcjach przyrody przeprowadzono pogadanki na temat istoty i potrzeby segregowania odpadów,
- zorganizowano konkurs plastyczny połączony z prezentacją najciekawszych prac w holu szkoły (prace wykonało 25 uczniów),
- w dniu 15 września klasa 7a pod opieką wychowawcą E. Zając uczestniczyła w sprzątaniu doliny Sanu w okolicach sanockiego MOSiR-u,
- klasa 6c pod opieką wychowawcy M. Bakuty i nauczycielki przyrody L. Indyk wzięła udział w wycieczce do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach (uczniowie przeszli ścieżką przyrodniczą „Na tropie mieszkańców karpackiej puszczy” podziwiając przyrodę i dostrzegając potrzebę poszanowania jej zasobów).
 

 2 października 2017

 

 10 | Warsztaty  | Dodał: Maciej

W dniu 23.09.2017 r uczniowie klasy 4e Maja Josz oraz Amelia Tarkowska wraz z nauczycielem informatyki, wychowawcą rozpoczęli cykl warsztatów z zakresu zajęć robotyki w szkołach, realizowanych w Krośnie w ramach grantu Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Podczas zajęć uczennice rozpoczęli pracę z robotem Lego Mindstorm EV3 ucząc się podstawowych rozkazów oraz zastosowania pętli. Mimo, iż nasze uczennice były najmłodsze świetnie dawały sobie radę i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

 

 25 września 2017

 

 9 | Spotkanie z muzyką | Dodała: Krystyna

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w SPOTKANIU Z MUZYKĄ.
Naszą szkołę odwiedziła grupa studentów Akademii Muzycznej, która przybliżyła dzieciom wygląd, budowę i brzmienie różnych instrumentów w wersji rzeczywistej oraz małe ich odmiany. Były to instrumenty dęte i strunowe: flet poprzeczny – flet piccolo, skrzypcesurdynka, gitaraukulele oraz akordeon.
Spotkanie zostało uatrakcyjnione wspólnym śpiewem znanych utworów oraz zabawą muzyczną. Upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

 20 września 2017

 

 8 | Plan zajęć | Dodał: Maciej

 

 

  Aktualny plan zajęć dla klas I-VII dostępny tutaj
 

Uwaga!!!

etyka dla uczniów klas I-III odbywa się w poniedziałek na 5 lekcji w sali G1,

dla uczniów klas  IV - VII w piątek na 6 lekcji w sali G1.

 

 

 17 września 2017

 

 7 | SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI | Dodał: Maciej


Spotkania z wychowawcami

odbędą się w następujących terminach:


czwartek  14 września:

godz. 1630


 oddziały
przedszkolne

klasy 1
klasy 2
klasy 3

godz. 1700

 

klasy 4

klasy 5

klasy 6

klasy 7

 

 

 11 września 2017

 

 6 | Ubezpieczenie | Dodał: Maciej

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku informuje o warunkach ubezpieczenia uczniów:

 

- Szkolny wariant – (tutaj)

 

- informacje jak należy zgłosić szkodę – (tutaj)
 

- OWU – (tutaj)

 

- tabela uszczerbków – (tutaj)
 

- wniosek o odszkodowanie – (tutaj)

 

 

 8 września 2017

 

 5 | KOMUNIKAT | Dodał: Maciej

 

PILNE

 

Spotkanie rodziców klas 4

 

6 września (środa) 17:00

 

(w sprawie wyrażenia opinii dot. utworzenia dodatkowej klasy 4)

 

obecność obowiązkowa

 

 5 września 2017

 

 4 | Uroczysta akademia rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 | Dodał: SP4

1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W tym dniu w Szkole Podstawowej im. Księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Pani dyrektor Beata Wójtowicz serdecznie powitał po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów klas 7, którzy zgodnie z reformą edukacji pozostają w naszej szkole kontynuują naukę. Na zakończenie uczniowie klas 5c przywitali w szkole swoich kolegów krótką częścią artystyczną.
Wszystkim uczniom życzymy wiary w siebie i w swoje możliwości, a nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, dobrego humoru i sukcesów w nowym roku szkolnym!
Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały p. M. Pietrow, p. R. Adamska, p. E. Szewczyk, p. B. Bodnar i p. J. Piotrowski.

 4 września 2017

 

 3 | KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO | Dodał: Maciej

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
w Szkole Podstawowej nr 4
im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego
w Sanoku

 1. Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 4 września 2017 r.
  -
  semestr I: 4 września 2017 r. - 26 stycznia 2018 r.
  - semestr II: 12 lutego 2018 r. – 22 czerwca 2018 r.

 2. Zimowa przerwa świąteczna: 23 – 31 grudnia 2017 r.

 3. Ferie zimowe: 29 stycznia – 11 luty 2018 r.

 4. Wiosenna przerwa świąteczna: 29 marca - 3 kwietnia 2017 r.

 5. Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
  22 czerwca 2018 r.

 4 września 2017

 

 2 | OPŁATA ZA OBIADY - KOMUNIKAT | Dodał: Maciej


Informujemy, że opłata za obiady we wrześniu wynosi 85,50 zł (19 dni x 4,5zł).

 

Należność za obiady można wpłacać także przelewem na konto:
52 8642 0002 2001 0069 2306 0002
 

W tytule wpłaty należy podać:
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Sadowa 12, 38-500 Sanok, nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.
 

 

Nieobecność na obiedzie należy zgłaszać do godz. 800, wówczas należność za obiad zostanie odliczona. Tel. do szkoły 13 46 32 998 (prosić świetlicę).

 1 września 2017

 

 1 | Nowy Rok Szkolny 2017 / 2018 | Dodał: SP4

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
4 września 2017 r.

Informacja dla uczniów i rodziców:

 - O godz. 8:00 odbędzie się msza święta
w Kościele p.w. Chrystusa Króla.

 - O godz. 9:00 uczniowie z klas I-III i oddziału „zerowego” spotkają się z wychowawcami w salach podanych niżej. Uczniowie z klas IV-VII uczestniczą w inauguracji nowego roku szkolnego, która odbędzie się na boisku szkolnym, a w przypadku złej pogody – na sali gimnastycznej.

 - W tym dniu nie pracuje świetlica i nie ma obiadów.


 - Oddział przedszkolny „Zerówka” - segment B (przy portierni) I piętro sala B 111
 

Klasy I

Klasy II

Klasy III

I a – sala F 2
I b - sala F 102
I c - sala F 11
I d - sala F 209

II a – sala F 202
II b – sala F 204

III a - sala F 103
III b - sala F 210
III c - sala F 211
III d - sala F 109
III e – sala F 4
III f – sala F 10
 

Klasy IV Klasy V Klasy VI
IV a – sala C 101
IV b – sala C 7
IV c (sport.) – sala E 105
IV d – sala C 106
 
V a – sala C 1
V b – sala C 102
V c – sala G 105

VI a – sala G 1
VI b – sala C 107
VI c - sala C 6
VI d – sala G 206
VI e – sala G 201

  Klasy VII  
  VII a – sala G 2
VII b – sala E 205
VII c – sala E 4
 

 31 sierpnia 2017

 

 
 Sanockie szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4


 
 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2012